Epizody(11)

Země je planetou extrémů od pólu k pólu. Tento seriál detailně zkoumá extrémní prostředí od věčné temnoty antarktické zimy po nejvyšší stromy a nejhlubší jeskyně na Zemi, jejichž obyvatelé nikdy neuvidí denní světlo. Tento program, který vznikal pět let a získal mnohá ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. (oficiální text distributora)

Blaogranas

Nemá cenu vypisovat všechny superlativy této série. Poskytuje nám úžasné záběry naší planety s úchvatným hudebním doprovodem a příjemným hlasem průvodce Davida Attenborougha. Jedním slovem - JEDINEČNÉ! ()

Jakubik

Naprosto fascinující,ohromují a dechberoucí podívaná. Takhle povedený dokument jsem jěště neviděl. Úžasná kamera, pěkné vyprávění které nenudí. Viděna HD verze která je opradu úžasná... ()

redwik

Naozaj krásne obrázky, veľmi sa mi páčili zrýchlené zábery, kde sa napríklad rozkvitli kvetiny a podobne. Rozprávač David Attenborough má neskutočne skvelý hlas a jednotlivé snímky okomentoval naozaj perfektne. Je tu však zopár ale. Prvá časť ma bavila najviac, no časom sa ukázalo, že to bol v podstate iba zostrih ostatných častí, čiže bola viacmenej zbytočná. Čo ma asi najviac mrzí, je fakt, že sme sa o živote zvierat (rastlín) nedozvedeli takmer nič nové, celé to bolo postavené len na nádhere obrázkov. Mňa, ako veľkého fanúšika rastlinnej a živočíšnej ríše, tento seriál nijak moc nezaujal, videl som už viacero lepších a zaujímavejších. Nehovorím, že bol zlý, ale jeho post najlepšieho seriálu na csfd sa mi vôbec nepozdáva. ()

boni

Zázračná planeta a zázračný seriál, který mě fascinuje. Země je fascinující místo. Nádherná příroda prostřednictvím mrazivých záběrů, tenhle cyklus je to nejlepší, co si můžou milovníci přírody přát. ()

Dartdevil

Na jednotlivé oblasti by se dalo zaměřit daleko více podrobněji, sdělit daleko více informací. Ale o to tady vůbec neběží. Zde běží o naprostou nádheru jednotlivých přírodních scenérií, je to o krásných, dlouhých, tichých záběrech. Neskutečná dechberoucí práce. ()

bull!nka

...David Attenborough mě ještě nikdy nezklamal, naučil mě dívat se na cokoliv živého jinýma očima i na ty druhy, které teda moc nemusím...obdivuji jeho fundovanost ()

RajAthen

Nejsem žádný dokumentární nadšenec, rád se podívám, ale obvykle nevyhledávám. Tento seriál jsem si sehnal kvůli tomu, že předběhl mých pár seriálových želízek v ohni, ale po shlédnutí prvních pár epizod je nutno konstatovat, že plným právem patří na výsluní přízně, jelikož výjevy, které zprostředkovává je neopakovatelné a v řadě případech nechápu, jak se podařilo dechberoucí snímky pořídit. Kde ta kamera k čertu je, že na ni zvířata z minimální vzdálenosti (i ze vzduchu) nereagují... Každý pozemšťan by se měl podívat, co tu máme za krásy. ()

Jaxx84

Vizuálně je Planet Earth to nejlepší, co jsem kdy viděl. Úžasné zpomalené záběry zvířat i rostlin nebo naopak zrychlené foto snímky jejich vývoje, detaily i těch nejmenších, dech beroucí pohledy na krajinu a ještě mnohem mnohem více... Kolikrát už si říkám, jak jen tu kameru do toho hnízda, do té nory nebo do té rostliny dostali. Planet Earth navíc podává informace formou mini příběhů jednotlivých zvířat a rostlin a to jí činí nejatraktivnější ze všech dokumentů vůbec. Viděno: E08 Džungle; E10 Lesy mírného pásu. Nezapomenutelné scény: Líhnutí parazitní houby Cordyceps z hlavy mravence; Seskok mláďat kachničky mandarinské ze stromu; Probuzení cikád sedmnáctiletých. 10/10. ()

Bartoloměj

ještě jsem neviděl všechny díly, ale předem můžu říci, že takovýhle dokument tady ještě nebyl, záběry, které jsem v žádném jiném přírodopisném dokumentu ještě neviděl ( a, že už jsem jich pár shlédnul ), mě nutí plesat takřka nepřetržitě. dost často si lámu hlavu a říkám si : sakra jak tohle mohli točit??? vůbec si nedokážu představit kolik lidí, hodin práce, metrů filmu, tohle muselo spolykat. PARÁDA!!!!! ()

-tHESWINe-

Dechberoucí záběry za kterými je skryta naprosto neskutečná vytrvalost filmařů ... vydržet ve většinou velmi drsném prostředí a čekat na ten správný záběr. Tomuhle nejde než nedat těch pět hvězdiček. ()

Gremlin1

Geniálně natočený dokument. Záběry rostoucích houbiček uprostřed deštného pralesa svým napětím, kamerou i komentářem hravě strčí do kapsy i ty největší hollywoodské akční pecky. Co záběr to skvost. Autoři museli natočit pěkných pár desítek kilometrů filmu, aby dali dohromady tuto perlu televizní tvorby. O záběry se prý postaralo 40 týmů, které točily přes 5 let na více než 200 místech po celém světě. A svoji práci odvedli skutečně na 105 %. ()

Myrddin

Podle mě nejzajímavější dokument, co byl natočenej, David Attenborough podává všechny vědecký poznatky z oblasti biologie tak zajímavym způsobem, že si člověk nemůže ani dojít na záchod. ()

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)