Princezna zlodějů (TV film)

Princess of Thieves

Princezná zlodejov

Dobrodružný / Akční

USA, 2001, 88 min

• fmash

Jen kvůli tomu označení „TV film“ v záhlaví jsem ochoten jít až na dvě hvězdy, protože jinak bych byl schopen Princeznu zlodějů hodnotit ještě hůř. Je mi fuk, že s historií to nemá nic společného (když je to pohádka), překousl bych ty naleštěné zubaté unylé postavy (Robin a jeho kámoš, nesympatické princátko z Francie, celá Keiřina Gwyn...), že choreografie soubojů bude úplně dementní bych u televizní pohádky taky skoro čekal (co nechápu je, že akční scény raději nevystřihli, ale o čem by to pak bylo, že?). Celý děj je bohužel naprosto pitomý a to už je něco, s čím se smiřuji mnohem hůř - a v kombinaci s výše napsaným už to dává nechutný salát. Čekal jsem nenáročnou podívanou a dostal jsem docela náročnou. Náročnou na nervy. Já vím, že Keiře bylo sotva 16, když to točila, tak konkrétně jí nic nevyčítám... ale když o tom tak přemýšlím, musím modifikovat svou první větu: jsem ochoten jít až na jednu hvězdu...(9.8.2010)

Pouze své historické nevzdělanosti dávám za vinu, že jsem dosud neměl ponětí o tom, že Robin Hood měl dceru. Patrně by mi to zůstalo dál utajeno, kdyby se Gwyn nápadně nepodobala jisté britské herečce, pro níž mám nepatrnou slabost. Musím uznat, že bych o nic zásadního nepřišel, ale mne takováto pohodová jednohubka nemůže urazit, i když se o to párkrát rafinovaně pokusila.(24.3.2013)

Dávám tři hvězdičky, protože jako malá jsem tenhle film měla opravdu ráda. A navíc se jedná o první film, který jsem s Keirou viděla.(17.10.2011)

"Princeznu zlodějů" jsem sháněl velmi dlouho a nakonec jsem musel vzít zavděk anglickou verzí se švédskými(!) titulky, které zaboha nešly vypnout, neboť byly již součástí .avi souboru... I s moji průměrnou angličtinou jsem se ovšem v tak řídkém ději jednoduše nemohl ztratit :-) Musím s pravdou ven - snímek jsem sháněl výhradně kvůli Keiře, které to jako vždy moc sluší. Kei by to ostatně slušelo i v pytli od brambor... Díky ní je to za tři hvězdy :-)(14.11.2008)

Lépe zpracované a mohlo to být za pět.(5.9.2009)

• - Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)

• - Okolo 30. minuty, kdy stojí princ Filip (Stephen Moyer) na pláži a promlouvá, je na pravé straně možné v záběru vidět plavat moderní kotevní bójky. (Terva)

• - Keira Knightley se musela naučit střílet z luku. Tato dovednost se jí pak hodila i při filmování snímku Král Artuš (2004). (Terva)