Princezna zlodějů (TV film)

Princess of Thieves

Princezná zlodejov

Dobrodružný / Akční

USA, 2001, 88 min

Pouze své historické nevzdělanosti dávám za vinu, že jsem dosud neměl ponětí o tom, že Robin Hood měl dceru. Patrně by mi to zůstalo dál utajeno, kdyby se Gwyn nápadně nepodobala jisté britské herečce, pro níž mám nepatrnou slabost. Musím uznat, že bych o nic zásadního nepřišel, ale mne takováto pohodová jednohubka nemůže urazit, i když se o to párkrát rafinovaně pokusila.(24.3.2013)

Príjemná zábavka, celkom vipná. Keira si zarobila na Pitátov, Mc Dowell prekvapivo potešil a len málo chýbalo, aby to bolo rovnako roztomilé ako LEGENDA O JURAJOVI A DRAKOVI. Trochu veľa klišé...(30.12.2009)

• Big Bear

Kiero, Kiero cos mi to udělala.. Jenom kvůli tobě jsem si tohle DVD koupil. Nečekal jsem kdovíjaké výpravné historické drama z dvanáctého století, ale tohle byla soda. Britská soda ovšem a bohužel bez Egona a Karla. Robin Hood s Marion při svých lesních milostných radovánkách zplodí v houštině Sherwoodu bejby. Jenže ona je to holka! ... Potřebujete se dostat do opevněného Toweru v Londýně? Branou to nejde kvůli padacím mřížím a stovce stráží? Nevadí, 5 metrů od brány je ve zdi kanál. Stačí vysadit (možná jen povalit) mříž a jste v hradu. Nemáte klíč od cely s odsouzeným, který je uvězněn za těžkými dubovými dveřmi žaláře? Nevadí, kopněte do nich, oni se otevřou... Asi nemá cenu pokračovat. To že je to TV film, tohle dílo uchránilo ode mně zatraceně krutého hodnocení. Pro sedmileté děti by to ještě mohlo fungovat, dospělejším nedoporučuji. Snad jen kvůli té Kieře. Kiero, Kiero, cos mi to udělala... Ano láska je opravdu slepá. Prtincezna zlodějů mi provětrala kapsu. Dva šípy. * *(3.8.2013)

• Dale

Ani Keirina krása nestačí na to, aby som tejto fraške dal vyššie hodnotenie. Klišovitý príbeh s, na historický film, neuveriteľne zlými súbojmi. A neviem kto môže sympatizovať so zostarnutými plešivejúcim Robinom Hoodom v podaní Stuarta Wilsona, pre ktorého to bola asi prvá kladná úloha.(24.12.2004)

Dávám tři hvězdičky, protože jako malá jsem tenhle film měla opravdu ráda. A navíc se jedná o první film, který jsem s Keirou viděla.(17.10.2011)

• - Okolo 30. minuty, kdy stojí princ Filip (Stephen Moyer) na pláži a promlouvá, je na pravé straně možné v záběru vidět plavat moderní kotevní bójky. (Terva)

• - Keira Knightley se musela naučit střílet z luku. Tato dovednost se jí pak hodila i při filmování snímku Král Artuš (2004). (Terva)

• - Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)