Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá Milly je poslána z roku 2084 do roku 2002, aby zabila mimozemského vetřelce, který rozpoutá válku, která zničí lidstvo. Připlete se do cesty Mijamotovi, který už několik let jde po mafiánovi Mizogučim. Ten obchoduje s orgány malých dětí a má na svědomí smrt Mijamotova kamaráda. Ač nerad, tak jej Milly přinutí ke spolupráci. Když však má dojít k vše ukončujícímu výstřelu, Milly si uvědomí, že válku rozpoutali sami lidé, kteří malého mimozemšťana odmítli vrátit mateřské lodi. Milly s Mijamotem se rozhodnou vrátit jej za každou cenu. Mijamoto má o důvod víc, když zjistí, že mimozemšťana unesl Mizogučin, který cítí, že by z únosu a případné války mohl mít finanční prospěch. (Isherwood)

(více)

Recenze (113)

vitekpe 

všechny recenze uživatele

E.T. po Japonsku smichany s napady z nekolika dalsich znamych filmu. Nicmene...: asijska schopnost naprosto podrobne popisnosti deje, slusna kvalita provedeni, spravne nacasovany patos a vstricnost k mozkovym bunkam divaka (nemusite premyslet, vse Vam doslova rekneme/ukazeme viz. elektronicka tuzka!) + velmi sympaticti hlavni hrdinove, to vse dela z tohoto cyberNoirAkcnihoScifi dilka celkem slusne zabavny kousek. Cili vsem kdo maji trochu nadhled nelze nez doporucit. ()

anais 

všechny recenze uživatele

Ke kladům tohoto filmu patří dobrý střih, který mi několikrát připomněl soušasné práce Tonnyho Scotta (Man on fire, Hire: Beat the Devil) a , docela kvalitní herecké výkony, z nichž nejlepší rozhodně podává představitelka dívky Milly. Autorům se také párkrát daří vykouzlit vtipné i dojemné scénky, podobně jako to dělal v Honkogu třeba John Woo (a hlavní hrdina, i přes naprosto odlišné tělesné proporce, mi někdy připomínal Chow Yun Fata). Triky jsou taky docela slušné, rozhodně jsou na úrovni hollywoodských sci-fi, ne sice jako Star wars, ale lepší než třeba Riddick. Nebýt toho, čemu se budu věnovat v dalších řádcíh, byl by to velice slušný snímek. Největší slabinou je scénář. A nejde ani tak o naivní dialogy, které přeci jen k asijským akčním filmům tak nějak patří (a povyšují je často nad ty hollywoodské). Jde o to, že Returner maximálně vykrádá tolik slavných amerických filmů, že ho nelze považovat za nápaditý, natož originální. Takže, kdo tyto filmy neviděl, Returner mu bude připadat jako něco naprosto přelomového. Jelikož se ale jedná o filmy notoricky známé, nedovedu si představit, že by si to někdo myslel... Teď tedy začnu s výčtem věcí, kterých jsem si všiml...jelikož se bude v podstatě jednat o spoilery, kdo nechce, nechť nepokračuje... Terminátor - hlavní zápletka o někom, kdo se vydá z budoucí války zpět v čase, aby jí zabránil. Star wars - laserpaly a mimozemští roboti (zevnitř ovládaní těmi e.t.), kteří se dost podobají robotům z Episody I.... Predator - tvář oněch robotů se podobá masce predátora. Matrix - zpomalený záběr jak hrdina uhýbá před kulkami, jeho dlouhý kožený kabát. A nakonec Návrat do budoucnosti - to když hrdince začne mizet ruka a ona se začne vytrácet ze současnosti... V podstatě všechny tyto prvky by se dali považovat za pouhou shudu okolností...to, co mě přesvědčilo o jakémsi mně záhadném autorském záměru (i když, tím záměrem je asi snaha vidělat) byli téměř identičtí mimozemšťané jako v E.T.(mají protáhlejší hlavu a jsou nepatrně menší) , kteří říkají "chci domů" a zdvihají přitom svítící prsty... Tak nevím, co napsat na závěr. Jedná se o zručně natočený film, který v podstatě némá žádný význam sledovat, jelikož PŘESNĚ to samé už někde bylo. Zábavné to ale je, ne že ne... jen kdyby se to tak nesnažilo napodobovat. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V tomto neobvyklém filmu se poprvé setkávám se stylem CyberPunk, který je tolik význačný pro asijský svět a tak ho také vnímám. Krom toho, když nebudu brát v potaz, že to je bláznivina nejvyššího kalibru a obdobně na tom je se scénami, které vykrádá z filmů jak na běžícím páse a hlavně se podepisuje na Matrixu, docela dobře se pokochám japonským pohledem na svět a jeho pradávný osud. Krom toho jsou na tom dobře také vizuální efekty, které se vydařili skvěle a přidávají filmu nový náznak průzračného světla. Nebýt jich, nevím proč bych se u filmu vůbec držel. Osud světa je totiž natočen opravdu skvělým barevným i když krapet načichlým dojmem americké produkce. Co naplat, zábava na dobu hodiny a 3/4 to byla solidní i když krapet vyjetá z kolejí dnešních fantasyfuture záležitostí. Ale která je taková, jako tato. -- Ta babka nic neřekne - Tak jestli nic neřekne tak ji trošku ubližuj, na tyhle báby se musí tvrdě. ()

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Od začátku do konce jsem měla pocit již (mnohokrát) viděného a slyšeného, ale popravdě - ani minutku mi to nevadilo (a ne že by si tenhle film zkoušel hrát na něco původního - osobně jsem měla pocit, že se k většině svých inspirací dost hrdě hlásí ;)). Mám cukání hodnotit výše, ale protože jsem si až příliš vědoma toho, že za to může Kaneshirova agresivní ksežráníjsoucnosť, budu na sebe (vlastně na Returnera) přísná. Vzato kolem a kolem - ohromně milá podívaná. 7/10 ()

Cruchot 

všechny recenze uživatele

Tak hloupoučký film člověk jen tak neuvidí. Pokud by to vše bylo bráno v nadsázce, budiž. Jako sci-fi komedii bych tohle zkousnul, ale tvůrci to celé i přes rádobyvtipné pošťuchování obou hlavních postav berou hrozně vážně. Námět vykrádá všechno možné, ale mohl by se na něm postavit slušný příběh. Ovšem to by musel být úplně jinak vyprávěný. Takhle film působí jako nechtěná parodie sebe sama. Což je škoda už jen kvůli dvojici sympatických ústředních postav, zajímavé výpravě, kameře i vcelku propracovaným akčním sekvencím. Pokud by člověk nevnímal děj, tak se na to opravdu hezky kouká. Ale to je na téměř dvě hodiny snímku málo. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama