Melinda Sordino je mladá dívka chodící do deváté třídy. Nyní začal nový školní rok. Je samozřejmé, že nikdo se na školu netěší, ale ona obzvláště. Všichni její přátelé se k ní totiž po té osudné noci otočili zády a dívají se na ni skrze prsty. Dokonce i její nejlepší kamarádky, s nimiž se přátelila už mnoho let. Melinda je otřesená zážitkem a snaží se na to zapomenout a žít dál, jenže nic nejde tak lehce. Vzpomíná na ten osudový den, ve kterém se to všechno stalo, a vzpomínky vyplouvají na povrch. Ve škole se s ní nikdo nebaví, Melinda se zhorší v učení. Nejstrašnější na tom však je to, že její rodiče nic netuší a myslí si, že je vše v naprostém pořádku. Chudák dívka marně hledá někde oporu. (Ssimca)

uiu

Komorní příběh, který se vlastně odehrává jen na dvou místech. Buďto ve škole, nebo v pokoji hlavní hrdinky. Na konci minulého školního roku se stalo něco, kvůli čemu se s Melindou nikdo nebaví. Parta kamarádek se na ni vykašlala a ani ona sama nebudí zájem o svět kolem sebe. Celá škola si ji dobírá, i když to není šikana v pravém slova smyslu (čekala jsem větší zápichy než jen uchechtnutí ze třídy, když v hodině jde k tabuli). Melinda nemůže zapomenout na něco, co se stalo před prázdninami. Má deprese a nemůže spát. Film o tom, jak je těžké vyrovnat se s něčím, co se vám přihodilo, ale zároveň obhajuje i to, že když budete depresivní zamlklá podivínka, tak se s vámi nikdo bavit nebude. Kristen Stewart předvádí celkem dobrý výkon, avšak moc se neliší od emo stylu Belly ze Stmívání. Rozhodně pro mě nebyla hvězdou filmu a samotné poselství příběhu ji natolik zastínilo, že by hlavní postavu mohl hrát kdokoliv. Nicméně musím uznat, ač dávám 4*, že konec filmu je neuvěřitelně hloupý a logicky nemožný viz komentář hobbitko . ()

Pavlínka9

Skvěle ztvárněný pohled na život mladé dívky, která se po prožití "nepříjemného" zážitku uzavřela do sebe a její pohled na svět a projev k lidem se radikálně změnil. Film přestože neobsahuje velké množství dialogů mladé hrdinky, přesně tím si mě právě získal, dává možnost divákovi, se vcítit do pocitů Melindy, která neví jak se k danému problému postavit. Kristen Stewart mě tu zaujala, jako už i u mnoha jejích předešlých filmech. ()

skretik

Už dávno ma nič tak nedojalo... neviem, dosť reálne, výborne zahrané... a silný príbeh. Nie som si istá, či to práve nepredbehlo Iluzionistu... (môj top film) ()

ivo333

Keď som objavil tento film, tešil som sa, že to bude niečo ako Ben X alebo The Class, ale pravdu povediac sklamalo ma to. Pre mňa dosť logických chýb ( prečo si to rok nechávala pre mňa a čo sa v nej nakoniec zmenilo ? ). Koniec sympatický a aj pre to dávam 50 percent. Keby bol zaujímavejší scenár, dám aj viac.. ()

sheldonka.

Podle mě doposud nejlepší role Kristen Stewart. Byla perfektní každým svým pohybem. Povedené je celé prostředí filmu a taky scénář. Nejdříve jsem dala jen 4 hvězdy, ale postupem času jsem musela zvýšit na plný počet. Jsem ráda za výborné doporučení od mé velké filmové poradkyně. Snímek Mluv na mne udělal opravdu dojem. ()

fefee

Zo začiatku to vyzeralo skôr ako ďalší pubertálny film o amerických stredoškolákoch, nič závratné, nič prekvapujúce, samé keci. Nakoniec to ale vyvrcholilo do celkom slušnej drámy, avšak len vďaka hlavnej postave ktorú zahrala K.Stewart vierohodne, no to samé o sebe nestačí. Obyčajná filmová dráma patriaca k tým podarenejším. ()

VanTom

Pročpak se z normální kamarádské holky stala "práskačka", která zavolala na party policajty, a v novém školním roce se uzavřela do sebe, s nikým se nebavila (pravda, to platilo i naopak) a výrazně se jí zhoršil prospěch? Měla k tomu závažný důvod, jak bylo divákovi záhy odhaleno, a musím přiznat, že mne tento civilní vhled do poškozené dívčí duše upřímně zasáhl. Takhle se asi vyrovnávání s traumatizujícím zážitkem, o kterém vůbec není lehké mluvit (ani jej umělecky "extrahovat"), prociťuje. Perfektní role pro Kristen Stewart. ()

strelenaL

Krásný film s citlivým námětem. Brečela jsem u toho jak nemluvně. Takovéhle filmy se vždycky odrazí ve vaší náladě. A já po filmu měla hlavu plnou různých myšlenek, ale v pozitivním slova smyslu. Tenhle film by měli pouštěv ve školách jako osvětový film. Hodnotím plným počtem za velmi citlivě a upřímně natočený film. ()

Autogram

Všetci tu velebia Kristen a jej výkon, ja proti nej nič nemám, ale v tomto filme som nič nevidel. Iba nudnú psychologickú vykecávačku, kde sa stále niečo rieši a rieši a nakoniec to po krátkom objasnení odrazu skončí. ()

LondonGirl

Mám taký pocit, že Kristen bola dospelá už v desiatich rokoch. Špičkový herecký výkon, ktorý je určite hodný nejakého ocenenia. Zápletka tiež fajn, dokonca som si všimla, že tu hrá aj Michael Angarano, ktorý bol neskôr Kristenin partner. ()

koog

Nádhernej film, kterej mě nejednou dojal k slzám. Kirsten je výborná herečka, klobouk dolů před takto zahranou rolí ve 14ti letech. Naprostá herecká extáze :) Miluju filmy, u kterých při závěrečném běhu titulků dokážu jen zírat, vnímat hudbu a užívat si všechny ty dojmy a tenhle takový jednoznačně je. ()

milancecil

Jsou tak trpké zkušenosti, že nás poznamenají na zbytek života, je krutě prožitá bolest, kterou v nás nic nedokáže utišit, je ponížení, které hluboko v nás ulpí jak nesmytelná špína, už pro nás nic není jako dříve, naše pocity zastřel temný stín, je tak těžké se někomu svěřit, raději sami sebe umlčíme a jen s odevzdaností přijímáme všechno to obklopující nepochopení, tak jak se snaží sžít se svým hrůzným zážitkem Melinda, křehká, jemná dívka, oběť znásilnění, nikdo nebyl za zločin potrestán, jen ona žije v opovržení těch, kteří tehdy na školní párty byli, je tou, která v děsu a bezradnosti, zasažená násilím hledala pomoc přivoláním policie, zůstala sama, mlčící, v tichém vzdoru, přesto stále se svou mimořádnou lidskou hodnotou v sobě, nevzdala se, jen vyčkává, až jí čas napomůže získat skrze prožívanou bolest tu tak potřebnou sílu, až pak se vzepře a vystoupí se svou pravdou, tak skvěle provedené, velmi závažné dílo jsem nečekal, vždyť takovou obětí se přece může stát i někdo nám blízký, ta hrozba jen těžko z našich životů vymizí, jen obtížně můžeme násilí ve všech jeho podobách úspěšně předejít. ()

Forsberg11

V príbehu nie je skoro vôbec žiadne násilie, ale to mu na pútavosti a sile určite neuberá, práve naopak. Je to psychologická sonda do vnútra jednej dospievajúcej ženy, ktorá prežila ťažký šok ale s problémamy sa z neho dokáže dostať. Film ani zďaleka nedosahuje depresívnosť či psychologičnosť európskych (a hlavne severských) snímkov, no svojím spracovaním vám nedá šancu ani na sekundu odtrhnúť oči od obrazvky. Od amerického filmu na tému šikana som ani viac nečakal. Film má krátku stopáž, a tak si ani nevšimnete že ste už vlastne na konci. Pre mňa osobne je to vynikajúca žaloba pomerov v moderne konzumnej spločnosti, ktorá si nevšíma nikoho a nič a svojim egoizmom len prispvieva k stále väčšiemu množstvu samovrážd. Vo filme je krásne vidieť ako sa už z dospievajúcich na školách stávajú ľudia s hrošou kožou, ktorý nevidia svet okolo seba taký ako je ale taký ako im ho naservíruje večerná šou v telke, alebo internet. Na záver by som ešte rád vyzdvihol herecký výkon Stevena Zahna, ktorý tu podáva svoje maximum, a je vidieť že má aj na viac ako sme mohli doteraz vidieť. VIAC TAKÝCHTO FILMOV ()

femme fatale

Opravdu nic přeplácaného - Kristen Stewart velmi osobně podala dívku, která k nám promlouvá všelijak jenom né příliš nahlas. ()

dita.krizova

Na začátku vidíme lehce depresivní holku, která začíná na střední, nic se nezdá obzvlášť zvláštní. To ovšem do chvíle, kdy se začne po malých krůčcích odtajňovat příběh, co se stal na konci základky. Skoro celý film jsem si kladla otázky: "Proč sakra zavolala ty policajty na tu párty? Co to s ní sakra je? Je vůbec normální? Proč se tak straní lidí?" Odpověď ovšem přišla až na samém konci filmu (i když jsem ji už začínala tušit), a i když jsem tušila konec, úplně mi vyrazila dech. Na začátku filmu jsem pořád viděla tu křehkou, lehce ukňouranou Bellu ze Stmívání ( i když tady ji více odstávaly uši) a na konci jsem soucítila s holkou, která si prožila ten nejhrůznější zážitek a ještě ji odvrhlo okolí. ()

shebin

To tenhle film téměř nikdo neviděl? Vcelku zajímavé drama o dívce, kde se teprve postupně dovídáme proč se na ni všichni dívají skrz prsty.. ()

jondoe

Vynikajuca rezia ,dokonaly scenar ale predovsetkym skvelo zahrata a nadmieru presvedciva Kirsten Stewart ktorej gradujuci vykon taha uplne cely film. To vsetko k tomu filmu.Toto by mal kazdy vidiet. A este nieco... - Kristen ,vsetko som ti uveril. ()

masr

Film jako dělaný přes šablonku. Rodinné šablony: šablona otravná mimózní matka a šablona nestarající se otec. Nepřátelské šablony: 1)šablona nánovitá blonďatá kámoška + její šablonovitá parta + šablona nenávistné nepřející bývalé kamarádky + šablonovitá střední škola, 2) šablona rasistický dogmatický nepřítel svobody - učitel historie, 3) šablona drsnej týpek, kterej nutně něco vyvede a vůbec ho to nebude mrzet. Relativně přátelské šablony: 1) Šablona nonkonformní učitel, který člověka "přivede k sobě", 2) šablona fajn kluka, co se bude bít za to, abyste mohli říkat, co říkáte, byť s tím obsahem nesouhlasí.... Atakdále atakdále atakdále - nekonečná jízda do jednoho šablonovitého království, kde pochopitelně hlavní hrdinka ještě vcelku musí zářit, když všichni ostatní jsou jen jednorozměrně načrtnuté typy.... ()