Pohledný Chance Wayne se nikdy nestal hvězdou Hollywoodu, ale vždy byl hvězdou, když došlo na ženy. Po mnoha letech se vrací do svého ospalého rodného města a zaplete se hned se dvěmi ženami. Jedna z nich je drogami a vodkou poznamenaná královna stříbrného plátna, tu druhou nechal za sebou před mnoha lety... v problémech. Paul Newman, na Oscara nominovaná Geraldine Page, Rip Torn a Madeleine Sherwood vdechli filmový život svým divadelním postavám. Ed Begley předvádí oscarový výkon v roli zkorumpovaného městského politika ve filmové verzi úspěšné hry Tenneseeho Williamse. Sex, peníze, pokrytectví. Finanční i emocionální vydírání. Povědomé prvky Williamsova literárního stylu se působivě kombinují v Chancově boji s osobními démony. (Magic Box)

kubilov

Sweet Bird of Youth je další filmovou adaptací divadelní hry slavného dramatika Tenneseeho Williamse, ve které se opět zaměřuje hlavně na důkladné prokreslení jednotlivých charakterů, se kterými pracuje jako obvykle s citem a s ohledem vůči divákovi. Paul Newman zde však bohužel hraje jednu ze svých hereckých poloh, ve kterých ho opravdu nemám rád (outsider), přesto jsou i s věčně sjetou Geraldine Page jako herečkou za zenitem kvalitními dějovými činiteli a spolu s prohnilým mocnářem Edem Begleym a uťápnutou Shirley Knight vytvářejí solidní herecký ansámbl. ()

StaryMech

"Neúspěch je nakažlivá choroba" a noční můra nejen všech klíčových postav filmu, ale jak známo/vidno i autora předlohy a režiséra. Ten navíc pod vztyčeným ukazovákem Haysova kodexu zaretušoval nejdivočejší Williamsovy nápady : příjici nahradil těhotenstvím, vynětí dělohy potratem, vykleštění zlomením nosu nebo co to bylo - a skončil happyendem, který celému dílu podráží nohy. Třetí hvězdičku u mě filmu vysloužili herci v čele s Geraldine Page a (v dobrém i zlém) okázalé plivnutí pod nohy amerického snu. ()