Novomanželé David (Nick Nolte) a Gail (Jacqueline Bisset) jedou na svatební cestu na Bermudy. Když se potápějí mezi útesy, najdou na dně starý vrak lodi. Brzy zjistí, že nejsou jediní, kdo se o vrak zajímá. Jde o legendární loď s pokladem, jejíž místo potopení bylo po dlouhou dobu neznámé. David a Gail se rozhodnou legendární poklad vylovit. Musí však čelit nástrahám ostatních zájemců o poklad, kterých stále přibývá. (Bonton Home Video)

cariada

Zbytečně předlouhý dobrodružný film s trochou toho tajemna. Nejvíc zaujme mimo Jacqueline Bisset krásné podmořské záběry . ()

dezorz

Natacat akciu pod vodou je zdlhave, necudo to vsetko voodoo okolo. Ci uz kvoli pomalosti len deviaty naj film roka, ci uz kvoli voodoo az deviaty, zarobili si filmari aj bez pokladu a drog. ()

Rodriguez

Hlubina spíše působí dobrodružným pojetím, kdy milenecká dvojice při potápění narazí pod vrakem lodi na ještě jeden, daleko starší a hodnotnější. Jeho náklad byla hromada zlata a tak je najednou zájemců o toto místo nějak hodně a rozhodně to nejsou jenom lidožraví žraloci. 55% ()

danecek24

35. Zlatý Glóbus za rok 1977 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Deep Down Inside" - Hudba a text John Barry, Donna Summer ()

pakobylka

Exotické prostředí + tajuplný svět pod hladinou + zvídaví protagonisté + nezbytná romantika = patřičně napínavé dobrodružství. Přesto výsledek není až tak přitažlivý, jak by mohl být. Chápu pohnutky a motivaci jednotlivých postav, jsem ochotná akceptovat i nemístné hrdinství potápějící se dvojice (potažmo trojice), neboť vidina pokladu může leckomu zatemnit mysl a dočasně změnit priority. Ovšem činy padouchů vykazují známky ne-li přímo duševní poruchy, pak alespoň momentální chorobné nevyrovnanosti - a logiky se v nich nedopátráte. P.S.: Označení "horor" je přece jenom trochu nadnesené. ()

Apophis

Přiznám se, že mě překvapuje poměrně nízké hodnocení ostatních uživatelů. Nechápu, proč ji někdo nazývá Béčkovým filmem! Tento film určitě zaujme stylem vyprávění, kde jste neustále překvapováni (hezky, či nehezky), strašeni, atd. Scénář je poněkud jednoduchý, což ale filmu na kvalitě neubírá. Jedná se tu ovšem o podobný případ jako u filmu Closer (Na Dotek), předestírám, že obsahově spolu nesouvisí, který by také sám o sobě nedosálh na 5*, neboť po jeho shlédnutí vás děj už tolik nenapíná (což je problém mnoha thrillerově laděných filmů), ale herecké výkony ho na 5* výšku vysadily. Jacqueline Bisset a Nick Nolte hráli velice dobře, ale přesto nad nimi vysoko čněl výkon Roberta Shawa, který byl ve své roli nepřekonatelný (no, ono ve které roli také nebyl)! Nevím, co dál dodat - zkuste a uvidíte!! ............A neprohloupíte! ()

charge

Mokrý tričko bylo sice dobrý, ale je mi záhadou, jak pod vodou mohli přes ty dýchací náhubky mezi sebou verbálně komunikovat. ()

SeanLSD

No, nutno povedať, že Spielberg urobil z iného románu Petera Benchleyho ( ČEĽUSTE ) väčšiu jazdu, ale takisto nutno povedať, že rozprúdiť krv tak ako Stevenov žralok dokáže rovnako dobre J. Bissetová – a to nielen v mokrom tričku! A samozrejme poklad, čo, dva poklady! Okamžite som tak po twainovsky zatúžil vybrať sa dakam a vyhrabať či vyloviť nejakú tú debnu zlata a drahokamov. Polku noci som si potom čítal Vraky plné pokladov a hútal, ako to celé zaonačiť... Film inak vo svojej dobe musel byť ambiciózna pálka, ale nie je bohvieako dobre spracovaný, napriek veľkému množstvu plusov dosť nudí. Kvalitný príbeh, príťažlivé prostredie a neodolateľná Jacqueline však mnohé zachraňujú. Podobných filmov nie je veľa, obzvlášť zo 70. rokov a natáčanie muselo byť hodne zaujímavé z hľadiska techniky i výpravy. Ozaj, a „Rum nie je na smäd, ale na prežitie!“ ()

Radiq

Poměrně příjemnej dobrodružnej filmek (nevim, kdo vymyslel, že tohle zapadá i do žánru mysteriozní). Kromě Nolteho knírku ani nejde moc poznat rok výroby, protože tohle je pravá čistá nefalšovaná filmařina. A taky ten děj je dost nadčasovej a hlavně tady nepotřebujou byt žádny trapny triky nebo dokonalí hrdinové. Ještě k ději - ten mi přijde docela nápaditej a obzvlášť ten úhoř je hustej nebo ta bitka, kde jako zbraň použijou lodní šroub na přenosnym lodním motoru. Jo, bavilo mě to... ()

Courtemanche

Dobrodružný thriller. Kdo raději svižnější filmy, ten tady asi nenajde co chce, ale jinak je to nadprůměrně napsaný, plus vynikající i herecky. ()