Trestní zákon je právnický thriller, ve kterém se specialista na trestní právo, advokát Ben Chase rozhodne dokázat, že jeho klient Martin Thiel je sériový vrah, i když mu Ben nejprve vyhrál soud. Když jsou totiž spáchány další vraždy, Ben vezme věci dosvých rukou a pustí se s Martinem do psychologické bitvy dvou silných vůlí. Gary Oldman se skvěle zhostil role advokáta se svědomím, zatímco Kevin Bacon jako vrah opravdu působí intrikánsky a nejednoznačně. Akční scény - především ta, kde Ben za deště najde tělo v opuštěném parku - jsou výborné stejně jako rychlé tempo režie Martina Campbella. Některé scény ze soudní síně možná vyžadují trochu nadhledu, nicméně celkově tento snímek zajistí více než slušnou porci filmové zábavy (oficiální text distributora)

Pavlík

30. 05. 2010 (163.); celkem slušný thriller, ve kterém jsou zajímavě propracovány vztahy mezi advokátem a jeho klientem ()

helloween93

Atmosferické intro s podmanivou hudbou mě docela na film nabudilo. Bohužel pak přišel už nudný thriller, u kterého jsem pořád šilhal po hodinkách a čekal na konec. Těžko říct jestli byl větší slizoun Oldman nebo Bacon. 2* ()

Heroin17

Bacon a Oldman svojí zoufalostí připomínají souložící osmdesátiletý pár. Ze začátku je všechno fajn, dveře do ložnice jsou svůdně pootevřené, svíčky navozují mladistvou atmosféru, jakmile však vlezou do postele, zjistí, že to nejde...a nejde....a nejde...a nejde. Ale přesto se snaží dál, dokud nepřijde vyvrcholení, na plátně nespočine pár orgazmických kapek semene a krve a oni mohou s klidným svědomím zalehnout a oddat se dalšímu filmu se stejnou vervou... ()

vykyn

G.Oldman je skvělý herec,ale bohužel ne vždy hraje v dobrém filmu.To je příklad i tohoto průměrného,předvídatelného thrilleru.Když už film nefungoval,tak jsem alespon sledoval jeho vždy soustředěný,do role naprosto "zavrtaný" výraz. ()

janmatys

Tak tohle je chuťovka z "právnického" prostředí. V uvozovkách to píšu z toho důvodu, že právo je pouze jedna část promyšlené dějové linie filmu, jelikož v první řadě jde o vztah hlavní dvojice. Oldam na plátně "válel" vždycky, a tady tomu není jinak, Bacon navíc svoji roli masového vraha zvládá také bravůrně, a tudíž po herecké stránce hlavních protagonistů není snímku co vytknout. Ke kladům bych také přidal skutečnost, že se zde mísí (a to skutečně viditelně) několik žánrů, od drama, přes "horor", až po krimi. Jediným viditelným záporem je skutečnost, že měla produkce investovat více peněz do vedlejších rolí, jelikož tam to dost skřípe (snad kromě Karen Young - ve filmu Ellen Faulkner) - na konci jsem se u "balkónové" scény (střelba policistky) musel skoro držet za hlavu. Jinak film ale SUPER, takových bych uvítal více. 85% ()

milunech

Přemýšlím, proč jsem se u filmu Obhájce nenudila, ba naopak, byla nadšená a u tohoto filmu jsem pořád hledala důvod, proč se mi nelíbí. Podobný motiv, ale zpracování úplně jiné. No nevím, možná je to tím, že se tam rozehraje scéna...a pak nic...Střídají se chvilky očekávání s chvilkami zklamání, jak by řekl klasik. Ale jedno vím na 100%, podruhé se na něj nepodívám. ()