V roce 1996 spustila armáda projekt Adam, jehož cílem bylo vycvičit z vybraných novorozenců dokonalé vojáky. Během sedmnácti let byli naučeni bojovému umění a slepé poslušnosti. Jednotka, v níž je také seržant Todd, úspěšně prošla řadou bojů na Zemi i na jiných planetách. O čtyřicet let později, tedy v roce 2036, však sebevědomý plukovník Mekum hodlá nahradit stárnoucí veterány novými, zdokonalenými modely bojovníků. Brutální test, který za veterány podstoupí právě Todd, ukáže převahu mladých borců. Na Makumův příkaz je Todd vyhozen do odpadu, a když ho popelářská kosmická loď vysype na skládkové planetě Arcadia 234, tak se probere. Žijí zde vyhnanci ze Země, jejichž loď tu kdysi ztroskotala. Je mezi nimi také Sandra s manželem Macem, kteří se o vojáka postarají. Jen velmi těžce začíná nový život. Nechápe ho a neumí rozhodovat sám za sebe. Lidé v komunitě se ho bojí a časem prosadí, aby ji opustil a usadil se jinde. Mace s tím však nesouhlasí a rozhodne se Todda přivést zpět. Právě v tom okamžiku na planetě přistává bojová loď. Na její palubě je Mekum, který má provést namátkovou kontrolu. Akce, která je pojata jako manévry, nabere nečekaný obrat, když se ukáže, že planeta je navzdory předpokladům obydlena. Mekum se rozhodne v rámci výcviku všechny živé zabít. (TV Nova)

Triple H

Totálne guilty pleasure. Anderson chcel natočiť akýsi sci-fi western (sám to tvrdí), ale bohužiaľ mu to KRUTO nevyšlo. Kurt Russell tu má byť za ultimátneho mlčanlivého drsňáka, ale nejak to nefunguje. Pri príliš mnoho scénach bolo jasné o čo sa v nich filmári snažia, avšak bez toho, aby to ich snaženie bolo úspešné. Film sa zaraďuje do mojej zbierky šialených volovín, ktoré sú svojou blbosťou zábavné (Van Helsing, Postman, Patriot - ten so Seagalom,...). Buď to sú ****, alebo *. Nič iné nejde. Kým sa nerozhodnem, nedám nič. :-) ()

Skleena

Vůbec mi to nepřišlo špatný... Až mě hodnocení na csfd dost zarazilo, vždyť to byla slušná akční podívaná pro absolutní vypnutí během víkendu jako dělaná :) Jistě, pro scénáristické perličky bychom museli asi někam jinam, ale co se atmosféry týče, některé záběry více než příjemně překvapily. Normální béčko bez výrazných hereckých výkonů - ale ruku na srdce, vy jste od tohoto snímku něco takového očekávali? Snad jen Kurt by mohl chvilkama čučet méně tupě :) ()

sedm.1

Tak mám po shlednutí tohoto filmu krapet pocit,že tohle papundeklový peklo by nezachránilo vůbec nic.Jediné,co mě zaujalo,byl na svůj věk velmi slušně nabušený Russell a pak i to,že za celý film pronesl celkem asi tak dvacet slov a za celou stopáž ani jednou nehnul brvou.Tomu říkám výkon :).Jinak jak dějově,tak efektově,tak scénaristicky,tak o výkonech všech zúčastněných se dá tvrdit jen to nejhorší.Celé mi to přišlo strašně naivňoučký a snad jen vyjma závěrečné poměrně krvavé a slušně choreograficky zvládnuté bitky to je na Paula W.Andersona i značně vyměklé.Slabší béčko! ()

Bauer

Prach obyčejné béčko, které si hraje na něco víc, než ve skutečnosti je. Jen přemýšlím proč to tak je. Možná, že celkem slušným hereckým obsazením. Kurt Russell, Jason Isaacs, Connie Nielsen a nebo Gary Busey. Jenže obsazení není všechno. Herci musejí taky něco hrát. Kurt Russell nedělá nic jiného než že běhá, střilí a z 90% celého filmu jen ČUMÍ!!! Nápad tento snímek zcela jistě má, ale cítil jsem z toho tak trošku vykrádačky z Univerzálního vojáka s tím, že příběh je zasazen do hodně daleké budoucnosti. A konec s bitkou mezi starým vojákem a novým vojákem ve mně vyvolal pocit, že koukám na konec Univerzálního vojáka, kde si to parádně rozdal Van Damme a Lundgren. Ovšem hodně se mi libíl začátek, kde jsem sledoval výcvik vojáku už od dítěte. Potom to šlo úplně do hajzlu. Jakmile se hlavní (retardovaný) hrdina dostal mezi lidi, tak to byla nehorazná nuda. Pak přišla na řadu akce, která není očividně dobře zvládnutá a je špatně natočena. Na můj vkus jí tam bylo až moc, takže i ty akční scény mi ke konci přišli nudné. Lehce zapomenutelný film, který stačí vidět jednou a tím to končí. Žádné další repete se konat nebude! ()

VanTom

Supervojáci budoucnosti jednoduše zpříma a středem pochodují s kulomety v rukách a všechno rozstřílejí. :-) Takhle pitomě blbé a přitom zcela vážně se beroucí áčkové sci-fi béčko se často nevidí; až jsem se regulérně bavil, takže "guilty pleasure" efektu dosahuje značného. Chudák Kurt, kamennou tváří a jedním výrazem "uhrávající" probouzené city a noční můry. :-) ()

• Když se Todd dostane na planetu, tak můžete mezi odpadky vidět Liberty Bell. (Chatterer)
  • Seržant Todd (Kurt Russell) má na ľavom líci vytetované "Todd, O-POS, 3465". (Lukoh)

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (více)

Časové pásmo bylo změněno