Pečeť vraha

(festivalový název)

Memories of Murder

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Jižní Korea, 2003, 131 min

Tenhle film se mi do vkusu vyloženě netrefil. .Dvou hodinová Krimi Konverzačka je pro mne podobně atraktivní nálepka jako Japonský Splatter, či Animovaný film.. Dávám za 3* kvůli vtipným momentům a zajímavému rozuzlení, ale vícekrát, bych si film nepustil .. 55%(13.4.2013)

Dobře natočenému krimi-thrilleru se silným a nečekaným závěrem, zbytečně ubírá hvězdu pro svou zdlouhavost prvních třicet minut. Celkově výborné a pro příznivce žánru určitě povinností.(1.1.2006)

Vyborna detektivka, temna atmosfera, vysperkovana hudba a kamera. Skveli Kang-ho Song. A neuveritelne dechberouci zaver.(4.10.2007)

Rozpočet $2,8miliónaTržby USA $15,357Tržby Celosvetovo $29,000,000(26.11.2009)

Jak se díky beznaději dokáže člověk změnit a skoro i někoho zabít, z poklidného chlápka se stává zběsilec. Film se musí vidět a konec ve vás nechá otazník, který nesetřesete zavřením očí, ale budete ještě nějakou dobu přemýšlet, kdo vlastně? 75%(14.3.2010)

• - Film je inspirován skutečnými událostmi, které se odehrály mezi lety 1986 až 1991. Deset žen bylo zavražděno v jihokorejském městě Hwasong. Jejich věk se pohyboval od čtrnáctileté školačky až po jednasedmdesátiletou ženu. Sériový vrah nebyl nikdy dopaden. Případ byl promlčen v roce 2006. Policejní záznamy jsou však stále zachovány kvůli důležitosti případu. (Jigvell)

• - Scénář je ovlivněn komiksem Alana Moorea "Z pekla", podle kterého byl natočen stejnojmenný film bratří Hughesových. (Ozo)

• - Po deváté vraždě byly DNA důkazy poslány do Japonska (ve filmu do USA) na analýzu, ale výsledky byly nedostačující. (Jigvell)