Není co ztratit

Niet čo stratiť

Nie je čo stratiť

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi

USA, 1997, 98 min

Super hudba, krutý hlášky, dobrej trošku střelenej příběh a jeden velkej omyl, takže není co ztratit. 80%(19.4.2013)

Slušná, nicméně z mainstreamu nijak nevybočující komedie, která staví na charakterním herectví Tima Robbinse a typovém herectví Martina Lawrence v hlavních rolích. V prvních minutách je skutečně svěží a připomíná provokativní postupy americké nezávislé scény, jenže po první čtvrthodince scénáristovi dojde odvaha nebo nápady a příběh se odehrává v typické tříhvězdičkovém poli hodnocení. Celkový dojem: 60 %.(26.12.2008)

Teda tak jsem se nezasmála už hodně dlouho, některé povedené gagy vyvolávaly přímo záchvatové stavy a to se musí ocenit! Pánové to spolu táhli jak sehraný tandem na pelotonu, zvlášť když Tim nahodil vážné ksichty a Martin zahrál milujícího taťku. Hudba taky ladila a nesmrtelný John Scatman by spolehlivě roztančil i mrtvolu. Scénář mě totálně dostal, i když dávno vím, že pes, který štěká, nekouše (sběratel abnormalit☺). Spíš jsem přes smích nestíhala důležité detaily, které mi došly až s odstupem. Pro mě to byla zábava na úrovni, s nápadem, neotřelým vtipem a vkusem. "Ani hnout ty krajzle jeden."☺☺(4.12.2011)

Docela dost dobrá komedie, která má vážný až dojemný základ.(30.11.2007)

Martina Lawrence považuji za jednoho z největší kreténů filmového plátna, ale nikdo není dokonalý, takže i ve filmografii tohohle černošského trapáka se najdou kvalitní výjimky. Jednou z nich je právě tato vynikající komedie, kde je Lawrence přímo skvělý! A Tim Robbins, to je záruka!(10.3.2007)

• - Během scény pronásledování Rig (John C. McGinley) hodí cigaretu z okna do SUV. Stejná cigareta se přesto objevuje hned v dalším záběru. (Borrtex)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna krátka scéna. (MikaelSVK)

• - Nickova (Tim Robbins) kancelář se nachází v US Bank Tower. (Borrtex)