Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

silak_xup

Jedna z nejlepších ,,normálních´´ komedií, co jsem kdy viděl (normální myslím tím, že film není plný rádoby vtipných scén jak se někdo někomu vysere na hlavu třeba a divák se má smát). Příběh o dvou uplně odlišných lidech, z uplně jiný společenský vrstvy, kteří by se jinak těžko v životě setkali, kdyby si Nick Beama nemyslel, že ho podvedla manželka a tak sedl do auta a bezmyšlenkovitě prostě někam jel. Jak už tu někdo psal, tak jen potvrzuji, že scénka s tancujícím ochrankářem je nazapomenutelná. ()

swinevenca

Tohle ani chvíli nedrhne. Pořád mám pocit, že to je mimořádná komedie nespadajícící do kategorie těch ubohých, vždyť tohle má i příběh a logiku. Což je víc než bych vyžadoval, ale i tak to potěší. Noční hlídač nebo fakování bezpečnostní kamery - věřím, že to může lidem přijít stupidní, ale víte, já to prostě teď nějak žeru. ()

Domas88

Bláznivá komedie jak má být, plná dobrého vtipu a super hereckých výkonů. Dvojka týpků, kteří jsou úplně jiní a přesto jim to nakonec vyjde, když se to rozumně natočí, zahraje a napíše, pak máme velice povedenou komedii.. ()

kridlo

za zapletku musim dat tri hviezdicky predsa len takych pribehov, kde vidim svoju priatelku s inym chlapom a zisti sa neskor, ze to alebo nebola ona, alebo to bol brat, bratranec a podobne je na mraky... To ale nemeni nic na tom, ze tato komedia stoji za to. ()

kolly13

90-ková oddechovka s Robbinsnem a Lawrencem, která nám přes dobře zpracované klišé chce říct, že věci můžou být jinak než se nám jeví. Oba nezklamali a i po tolika letech mně baví jejich herecká chemie. ()

Igy007

Tohle je vážně extra sranda. Jako spojit tyhle dva do dvojice, už to je prča. Některý scény mi kdysi v kině natrhly ... bránici ... a pak po letech eště víc. Taneček I'm a scatman, noční hlídač a mnoho dalších momentů ... já u toho brečím a pálí mě v krku. Nevím, co víc chtít od komedie; možná umřít smíchy jako po vyslechnutí Nejvtipnější anekdoty všech dob ? (MPFC skeč) ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Sublog

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Zásluhu na tom má především fenomenální Tim Robbins, ale také i celkem slušný Martin Lawrence. ()

Libb

Tim Robbins je naprosto úžasný, film nemá prakticky chybu, i když v druhé části cítím trochu křečovitosti, ale přesto můžu jedině doporučit ()

Lukaaasek

To jsem si takhle jednou při práci na notebooku zapnul televizi a na Nově zrovna začínal tenhle film. Nu což, říkal jsem si, další kousek z nepřeberného množství ptákovin, které se dnes vysílají, určitě poslouží jako obstojná kulisa. O to víc jsem pak byl překvapen, když jsem se nachytal, že jsem obrazovku notebooku vyměnil za obrazovku televizní. Vtipná, herecky zmáknutá, oddychová komedie, která určitě stojí za shlédnutí. ()