Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

Jarb

Výborná komedie, Tim Robbins svojí roli sehrál opravdu skvěle, moc rád se k tomuto filmu vracím :) ()

Lea.inJuly

Povedená komedie, kde je sice pár hluchých místeček, ale jinak nabitý vtipnými situacemi a dialogy:) nejvíce pobavily scénky "hořící nohy" a "noční hlídač" :))) ()

Mr.Hackels

Asi moje nejoblíbenější "Lawrencovka". Hodina a půl zábavy. Tim Robbins je výbornej kravaťák, kterýho není radno naštvat, když nemá co ztratit. A Martin Lawrence se svojí nezastavitelnou klapačkou je skvělej. Kdyby se mu tak chtělo točit dál takhle dobrý filmy, místo toho co vyrábí teď. ()

Spike86

Kdo by to byl čekal zrovna od Tima Robbinse, člověka vždy tak sériozně působícího, s vážnými rolemi, že dokáže s kamenou tváří a tak přirozeně a chladnokrevně zahrát takového ňoumu a nemehlo. Jeho některé pohybové kreace byly opravdu výborné. Martin Lawrence je zde taky skvělý. Díky těmto dvoum je to opravdu humorné. Hudební doprovod, kde byly zařazeny různé známé písničky je vybrán dobře, hodí se a je přítomen po poměrně velkou část filmu. Možná to trochu nadhodnocuji a není to úplně na 5 hvězd, ale moc lepších komedií jsem neviděl... Scénka s pavoukem a následným tancem na poušti za doprovodu Scatmana a scénka s vybitím se na sošce a blbnutím do kamery jsou nezapomenutelné. 83% ()

KiJi

Jeden spořádaný, ale zkrušený (Robbins). Druhý krade, ale vše pro rodinu (Lawrence). Velký běloch zdrcený v osobním životě, malý černý (jako v mnoha filmech) nepřijatý většinou společností, tak krade, ale vše pro rodinu. A v osudný moment se cesty spojí a začíná vtipná komedie se špetkou akce postavená na situační komice hlavních hrdinů. Svižná hudba podbarvuje děj s rychlým spádem. A když jde do tuhého, oba ukážou, že jsou to i nebojácní a stateční chlapi. Tradičně americký happy end, kdy Robbins se vrátí do starých kolejí a Lawrence najde práci. ()

mine.slayer

Vděčná komedie, která pobaví i když už jí uvidíte po několikáté, naprosto vhodná pro televizní stanice, které omílají to samé stále a stále dokolečka. Tím ale nemyslím nic špatného já se na ní podívám když mám chuť. ()

joker211

Martina Lawrenca mam rad presne kvoli takymto filmom. je to proste stara klasika, ktora cloveka pekne pobavi. oproti novsim filmom s ML je to neporovnatelne. co sa tyka Tima Robbinsa, tak ten taktiez (ako vzdy) nesklamal. ()

montel

Nick Beam (Tim Robbins) je úspěšný muž, kterému se změní život ve chvíli, kdy příjde předčasně domů z práce a uvidí svou manželku s milencem. Po této nepříjemné situaci nasedne do auta a bezmyšlenkovitě ujíždí neznámo kam. Osudné se mu stane zastavení na semaforu v té nejhorší městské čtvrti. Do auta mu nasedne muž se zbraní v ruce, který jej chce oloupit. Nick ale nemá zrovna náladu řešit takéto věci, dupne na plyn a ujíždí i se svým únoscem daleko za hranice města. Postupem času se ale s ukecaným Terrencem (Martin Lawrence) spřátelí a tak spolu dostanou nápad. Vkradou se do sídla Nickovi firmy a okradou jeho šéfa o velkou sumu peněz, které má v trezoru...Dvojice Robbins-Lawrence funguje dobře, film pěkně osejpá, má dobré hlášky i fóry a i když je příběh až moc jednoduchý, je to celé postavené na dobrých základech. Takže solidní práce. 60% ()

mlock

Zidealizované, klišovité, občas trochu vtipné. A pokus navodit sociální a mezirasový smír komedii totálně zabil. ()

P@\/EL

Hodně povedená komedie s vynikající sympatickou ustřední dvojicí hrdinů. Velmi zajímavá zápletka v podobě domnělé nevěry zde odstartuje bláznivý děj plný vydařených humorných scén a zabijáckých gagů, zejména v podání tradičně velkohubého Lawrence. Líbilo se mi, že film navíc oživila jiná dvojice zlodějíčků, kteří se často dostavali do konfrontace právě s našima dvěma hrdiny a čeřili jiank poklidný a pohodový děj. ()

Pythonator

Perfektní dvojice a perfektní komedie. Tim Robbins je jednička. Škoda, že je tak často přehlížen filmovými tvůrci. Nevím jestli je to tím, že se mu nechce chodit na castingy nebo tím, že ho nikdo nechce, ale je to donebevolající zvrácenost, že z něj Hollywood neudělal prvořadou celebritu. ()

epizeuxa

Hovorila som si, že: "Nepozeraj to ten humor bude primitívne trápny a tebe bude luto, že sa nesmeješ!!!!" No a ..... veru aj bol... a neskutočne sa to tam hodilo .Perfektné na tomto filme podla mňa, že sa dokáže hrať na niečo čo nie je. Už si myslíte, že teraz príde tá sentimentálna časť plná hlbokých myšlienok, už si skoro aj chystáte vreckovku aby.... (no dobre preháňam ) no a práve vtedy.....začnú niekomu....... povedzme horieť topánky alebo niečo podobné. A to aj vďaka Timovi Robinsovi,ktorý tam bol dojímavo super. Ten vážny ksicht pri niektorých scénach bol na nezaplatenie. Ak máte radi absurdný humor a inklinujete k smutnej nálade po tomto filme neupadnete ešte do horšej...Ešte nemôžem nepochváliť vždy trefný výber hudby. ()

Unrealik

Když jsem po delším čase viděl Volný pád, tak mi tam chyběly některé scény. A už vím, čím to bylo, spojil se mi Volný pád s tímhle filmem. Dvě hvězdičky za to, že jsem si i po mnoha letech vzpomínal na některé scény. ()

hronikpetr

To je prostě taková strana píčovina že tomu musím dát 5 hvězd.. Starý ale prostě úžasný.. Škoda že takových počinů je dnes strašně málo.. ()

Dinoo

Veľmi príjemná komédia pri ktorej som sa smial od začiatku až do konca. Je to presne obraz taký ,že my muži nedokážeme veriť ženám, alebo ženy nedokážu byť verné nám? ;D ()