Smůla (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 60 min

Trošku zvláštní pohádka, kde mají postavy trošku bipolární poruchu)(23.11.2015)

"Já jsem si svou krásu našel, živou." Romantická pohádka, vhodná zejména pro Donatellu Versace, která dost zdlouhavým a komplikovaným způsobem vypráví o tom, že bez smůly, bychom si nevážili štěstí, jejíž obsazení utvrdilo mé přesvědčení o hereckém antitalentu Igondy a Schneiderové.(18.10.2015)

V pohádce to moc sluší Jitce Schneiderové, navíc má velmi pěknou výpravu, problém je, že postavy se tu chovají divně a mají dost nedomyšlené motivy jednání. Kdo by toužil po takovém nesympatickém blbovi, jako byl princ zde.(18.8.2015)

• honajz

Spíše než pohádka je to filozofické podobenství - na můj vkus zbytečně dlouhé - o tom, nakolik si má nechávat člověk lhát a od druhých přijímat jen to, v čem s ním souhlasí, a nakolik by měl přemýšlet, zda názory, jež se mi nelíbí, nemohou mít v sobě zrnko pravdy. Široce by se to vzdalo vzít i jako feministické téma, nakolik má žena mlčet a nechávat rozhodovat jen chlapa, i když ten rozhoduje sobecky, namyšleně a špatně. V podstatě je zde i téma partnerských vztahů a důvodů rozchodů. Takže ne, není to pohádka. Ševčíková zde kdovíproč dostala roli protivné, panovačné holky, alespoň tak svým sarkasmem od začátku působí.(18.10.2015)

• otík

Hodně slabá pohádka. Jindy alespoň průměrná Janečková servíruje zbytečně natahovanou nudu. První polovina pohádky je totálně o ničem, nezajímavá a nudná, v druhé polovině se přeci jen už řeší králova změna povahy, láska a odvržení. Ale i tak je s podivem, jak slabý a nezajímavý příběh vznikl. Ani slušné herecké zastoupení nic nezachrání. Většina vedlejších postav je tu zcela zbytečná a jen do počtu, pohádku aspoň trochu nad vodou drží slušná výprava a exteriéry.(18.10.2015)