Smůla (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 60 min

V pohádce to moc sluší Jitce Schneiderové, navíc má velmi pěknou výpravu, problém je, že postavy se tu chovají divně a mají dost nedomyšlené motivy jednání. Kdo by toužil po takovém nesympatickém blbovi, jako byl princ zde.(18.8.2015)

Trošku zvláštní pohádka, kde mají postavy trošku bipolární poruchu)(23.11.2015)

• rakovnik

Nejsem sice již dávno dítě, ale tato pohádka u mě propadla. Oceňuji sice pěkné exteriéry, ale ze sympatických herců v hlavních postavách vytvořili autoři nesympatické duo. Jednou a dost.(18.10.2015)

• sahe

Viděla jsem tu pohádku a nijak mi neoslnila, ale pro děti možná jako, že dobrý... pro mě jednou vidět stačilo(18.5.2008)

• honajz

Spíše než pohádka je to filozofické podobenství - na můj vkus zbytečně dlouhé - o tom, nakolik si má nechávat člověk lhát a od druhých přijímat jen to, v čem s ním souhlasí, a nakolik by měl přemýšlet, zda názory, jež se mi nelíbí, nemohou mít v sobě zrnko pravdy. Široce by se to vzdalo vzít i jako feministické téma, nakolik má žena mlčet a nechávat rozhodovat jen chlapa, i když ten rozhoduje sobecky, namyšleně a špatně. V podstatě je zde i téma partnerských vztahů a důvodů rozchodů. Takže ne, není to pohádka. Ševčíková zde kdovíproč dostala roli protivné, panovačné holky, alespoň tak svým sarkasmem od začátku působí.(18.10.2015)