Na dostřel

Na dostrel

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1993, 105 min

• Cival

Nudná patlanina, která vypadá hodně staře. Jeden z nejhorších filmů hitmakera Willise.(15.12.2002)

Vůbec ne špatný snímek drží nad vodou také Bruce Willis, u něhož se zde IMHO objevilo něco, čemu se dá říkat herectví...(30.5.2003)

Hlavní slabinou snímku je fakt, že Herrington naprosto nezvládá temnější část filmu (thriller?, cha, v Columbovi jsou scény s vrahem dramatičtější!). Vynikající jsou naopak akční pasáže, ať už jde o honičku na lodích a nebo úvodí údernou sekveneci, ve které stíhají policisté podezřelého (u hopsání aut na originálním sešupu se musím pokaždé smát:). Jinak je jedná o slušný thriller, který potěší především příznivce Bruce Willise (i když je pravda, že celkový výčet hereckých hvězd je pěkně barvitý) a policejních filmů...(24.8.2002)

• Djkoma

Nuda a nuda. Možná to chtělo přitažlivější partnerku pro Willise. Možná to chtělo jiný film.(25.6.2004)

Bruce Willis je špinavej, smradlavej chlap, kde ho jeho problémy dobíhají mílovými kroky, proto chlastá. Vlastně naprosto klasickej stav devadesátkový postavy. Na dostřel sice není úplně top zapamatovatelný film jako Smrtonosná past nebo Poslední skaut. Na to mi vadila ta debilní milenecká linka a občasná nuda, ale zase Bruce byl životem vošlehanej chlap a to se mi líbilo. Tak napsanou postavu jsem neviděl už hrozně dlouho. V současnosti se s ní člověk spíš už ani nesetká. O to víc jsem si ji pak vážil. Vždyť právě takový postavy mě dokázaly vždycky udělat největší radost, vysloveně. A k tomu i akce byla slušná, upřímná. To se dneska taky už nenosí. No a protože tenhle film má takové hodnocení, jaké má, tak mu dám o hvězdičku víc, než bych dal normálně, protože tenhle film si vyšší hodnocení určitě zaslouží.(25.4.2013)

Když vidím kam se ubírá v dnešní době akční film chce se mě blejt a především mě zcela přestává zajímat. Vezmou se dva počítače a udělá se akční film, pak se za něj sere pořadový číslo tak dlouho dokud nevyždíme z facebookový generace poslední cent a nazdar, vezmou se tři počítače a udělá se akční film, je úplně stejně hovno akční jak ten předchozí, ale je víc baravnější, je v něm víc nesmyslů a víc politický korektonosti a kamera se třese jak smyslů zbavená, nazdar na to seru a ohlašuju návrat ke starým dobrým akčním klasikám. Kdy jsem alespoň viděl chlapa, kterýmu sem tu drsnost věřil, kdy i hlavní hrdina dostával po držce a nějaká ta vošukaná holka, vychlastaná flaška, urážka menšiny, pár ran pěstí a suprácky cynický hlášky ještě nikoho nesrali. Tady film na Dostřel je typickej takovej produkt. Na nějakou logiku sere pes, zato, když se tam objeví SJP, mohli se uzavírat sázky za jak dlouho jí Willis ukáže svou rozestlanou postýlku a čím víc vrahounek Willíka nasíral tím víc sem se těšil jak mu nakonci vystaví účtěnku. Jo, tohle je správná akční oddychárna a ne ty rostřesený digitální omalovánky, kde se hlavní hrdina nemůže ani vysrat na hajzlu aby to náhodou někoho nepobouřilo.(18.4.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $24,107,867Tržby Celosvetovo $33,700,000/75%/(2.2.2008)

Jeden ze slabších Willisových filmů, rozuzlení je dost přitažené za vlasy, Sarah Jessica Parker je zcela nezajímavá. No, ale ty honičky (auta, lodě) jsou docela fajn. Samozřejmě by se to nedostalo na 3 hvězdičky nebýt Bruce, který charisma neztrácí snad nikde.(26.7.2003)

Stařec a moře v akčním hávu bez akce, moře a starce. Ano, je to přesně tak blbé jak to zní, ale nudné to není. To zase ne.(30.7.2004)

Na nic si nehrající film s přímým příběhem a vším, co k němu patří. Děj si drží slibné tempo a postupně nabaluje potřebné atributy podobných snímků. Willis konečně předvádí alespoň přiměřený herecký výkon, Sarah Jessicu Parker asi nebudeme v této roli nikdy brát vážně, ale alespoň představuje nějaké ozvláštnění filmu(3.11.2004)

Tohle už jsem kdysi viděla, nepamatovala si z toho ani vteřinu a eště zapomněla hodnotit. Ale jo, je to celkem normální průměr s placatýma kozama a větším než malým množstvím Bruceových überdramatických pohledů (ale kdo by mu to mohl mít za zlý). Vyloženě nasrala snad jen scéna se SJP, která Bruceovi promlouvá do duše a odmítá vypadnout z baráku.(11.6.2012)

• tron

„Ako sa má tvoja manželka?“ – „Nestaraj sa.“ –„Takže ty nevieš. Hej, ty si jeho parťák?" - "Hej." - "Ako sa má jeho žena?“ Vodný akčný triler NA DOSTREL patrí k menej známym filmom Brucea Willisa – a právom. Chýba mu výrazný režisérsky rukopis, ostrejší scenár, lepšie tempo a originálnejšia zápletka. Na konci sa v tom (všetkom) bezradní tvorcovia definitívne strácajú, v čom im nechtiac pomáhajú i trápne grimasy istej „nečakane“ oživenej postavy. Tvorcovia mdlo strihajú jednu scénu za druhou, ale nestačí to a posledné zvyšky mokrej atmosféry idú do... Rozčarovaný divák sa motá od motívu sériového vraha ku korupcii v policajnom zbore, prípadne od „vodnej polície“ až ku hriechom minulosti a sexuálneho vzťahu na pracovisku. Je toho veľa, ale nič z toho nie je dvakrát zaujímavé. Ani inak schopní herci (Mahoney, Sizemore, Farina, Parkerová, Atkins) nestíhajú. Čo je však ešte horšie, nestíha ani Willis v entej variácii na policajta, ktorého musí niekto začať mať rád, aby si mohol vážiť sám seba.(3.2.2008)

Jojo...Na dostřel je celkem slušná zábavička.Já osobně mám tenhle snímek dost rád!A navíc ty perfektní herci---Willis, Farina, Sizemore...(24.8.2002)

"JE JEDNO ITALSKÝ PŘÍSLOVÍ: NESTRKEJ NOS KAM NEMÁŠ." - "JÁ ZNÁM JEDNO IRSKÝ: NEŘIĎ SE ITALSKÝMA PŘÍSLOVÍMA." Kterej kluk (a možná i nějaká ta holka) by nechtěl jako říční policajt křižovat celej den v motorovým člunu řeku se Sarah Jessicou Parker na palubě a po nocích ji klátit na svým hausbótu? Kdepak, tenhle film mě odkojil a tudíž je mi u zádě jeho strašně klišovitý a naivní scénář, režie, která to nedokáže zamaskovat ani ukočírovat herce a ještě zprasí závěrečnou honičku člunů, a taktně přejdu i nepříjemně kolísavý výkon Bruce Willise a děsivé přehrávání hlavního záporáka. Rowdy Herrington (ROAD HOUSE) sice neustál přestup do první ligy, ale atmosféru má film slušnou (viz. hned první scéna s dálkově ovládaným modýlkem policejního auta pod úvodními titulky), obsazení prvotřídní a vyšla i většina akčních scén a pár hlášek. A i když si u toho dnes už uvědomuju, jak chabé to je, pořád mě to baví. Zkrátka podobný případ jako BARVA NOCI.(29.5.2007)

• ScreamJay

Akční film téměř bez akce a thriller téměř bez napětí. U pana Willise bych příliš výhrad neměl, ale režijně. Nápad asi nebyl tak úplně špatný, žel provedení lámající se přes hranu televizního skoroakčáku a na zemi dopadající do koše jednoduchého skorothrilleru dovedlo tento film do mezí které vystihuje sousloví NIC MOC.(4.2.2004)

Vcelku průměrná krimi s mým oblíbeným Brucem Willisem. Ten je v roli vyšetřovatele neprávem sesazeného na hlídku říční policie, přesto nepřestává pátrat po sériovém vrahu dívek. Některé akční pasáže jsou slušné, zbytek je trochu vata. "Kdo je lepší polda?" Trailer: http://www.sms.cz/film/na_dostrel/ukazka(28.10.2009)

Neviem prečo tento film dávajú v televízii pravidelne aspoň raz do roka. Pravdou je, že som ho už videl asi tri krát a stále si poriadne neviem spomenúť na hlavnú pointu, záver, či na čokoľvek, čo by ma bolo bezprostredne upútalo. Aj to teda nasvedčuje tomu, že ani na štvrtý krát sa film nevymaní z priemeru. Ale inak je to taká malá stráviteľná pohodička. 65%.(11.5.2006)

Je to celkom dobrý krimi thriller s Bruceom Willisom. Má dosť dobrý príbeh o bývalom detektívovi, ktorý bol na stope veľmi nebezpečnému sériovému vrahovi mladých žien, ale nepodarilo sa mu ho dostať, miesto toho zomrel jeho otec a polícia dostala nepravého. A tak sa po dvoch rokoch živí ako riečny policajt, obete žien začínajú pribúdať, ale nikto mu neverí, že majú toho nepravého a pravý vrah stále vyčíňa. Spracovanie je celkom dobré, väčšinu času je dej nadmieru zaujímavý s dostatkom zaujímavých prvkov, pátranie po vrahovi je aj pomerne napínavé a veľkým plusom je aj výborná línia s obvinením detektívovho partnera, ktorý kvôli tomu radšej spáchal samovraždu a tak ho väčšina oddelenia neznáša, ale nanešťastie to skazí záverečná fáza, ktorá predstaví vraha a logika ide úplne preč. Najhoršie, čo sa v podobnom filme môže stať je práve to, čo sa stalo aj tu, keď sa vrah celý čas správa inteligentne a nikto ho nevie dostať a v závere je to obyčajný hlupák na úrovni tuctového druhotriedneho zločinca, ktorý môže maximálne vykrádať samoobsluhy. Akcie tu moc nie je, ale aspoň tá je na tom dobre. Nájde sa tu niekoľko naháňačiek, hlavne výborná úvodná, ale aj nejaké to strieľanie. Najviac sa mi páči zneškodnenie zločincov na lodi. Herecké obsadenie je na tom dobre, Bruce Willis v type úlohy, ktorý mu ide najlepšie, takže sa postará o dostatok slušných hlášok a zábavných dialógov s detektívom, ktorý ho chce len ponížiť, Sarah Jessica Parker vo svojej asi jedinej znesiteľnej úlohe, ale aj tak je tu úplne zbytočná a viaceré dobre zahrané vedľajšie postavy ako Brion James, Tom Sizemore alebo Dennis Farina. Réžia a technická stránka sú pre potreby filmu úplne ideálne. Škoda, s väčšinou filmu som dosť spokojný, ale ten záver film zhadzuje. Horšie sa to už asi ani pokaziť nedalo. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 66%.(6.5.2012)

Důkaz o tom, že dříve než ve městě, měla Sarah Jessica Parker sex v hausbótu.. Ve všech aspektech čirá průměrnost, kterou drží nad pittsburskými vodami jen charismatická říční krysa s ortézou zvaná Willis a opilec Sizemore. Od vyšší ligy kriminálních thrillerů to zůstalo opravdu Na dostřel, ale myšleno rakety dlouhého doletu..(29.10.2009)

Rozhodně nadprůměrné krimi se skvělým Brucem Willisem. 70%.(11.8.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8