Kouřové signály

• slovenský

Dymové signály

Komedie / Drama / Road movie

Kanada / USA, 1998, 88 min

Smoke Signals aneb ako sa ukecaný a krehký & tichý a tvrdý vydali na cestu, ktorá ponúka plno otázok, no prakticky žiadne odpovede. S prespríliš kladným hodnotením užívateľov csfd bohužiaľ nesúhlasím. Jednoduchá, pokľudná a nie príliš náročná rozprávka na poobedné "lehárom". Nič viac, nič menej. Odkaz tajomných indiánov by si mal na otisknutie do ľudských sŕdc nájsť úplne inú cestu..(25.7.2011)

Výtečný film disponující silným příběhem a dobrými hereckými výkony... Úsměvný a zároveň podněcující k přemýšlení... A co je obzvlášť pozitivní je fakt, že zamyšlení i široký úsměv zůstanou hodně dlouho potom, co tahle jízda skončí.(10.8.2002)

Tento film se stal historicky prvním filmem, který byl natočen indiány a jde o snímek velmi nekonvenční. Nelze tenhle působivý film vidět a zůstat nepoznamenán, protože je založen na silném příběhu, který vás prostě nemůže nechat chladnými.(26.5.2002)

Indiáni pro mě nejsou zrovna kulturou, kterou bych vysloveně vyhledával. Když ale na ně občas narazím ve filmech, rád se na ně podívám. Zajímavé ale je, že ve výsledku s těmi filmy zůstanu tak nějak na průměru. Ani nepřekvapí, ani nepotěší. Prostě ukážou to, co ukazuje snad každej film o indiánech. Utlačovaný národ bílou většinou, která se ve svém světě utápí v chlastu, jak zvíře v ohradě.(25.9.2015)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $6,745,362Tržby Celosvetovo $6,745,362║ /40%/(13.3.2010)