poster

Kouřové signály

 • Kanada

  Smoke Signals

 • slovenský

  Dymové signály

Komedie / Drama / Road movie

Kanada / USA, 1998, 88 min

 • Cappuccino
  ***

  Smoke Signals aneb ako sa ukecaný a krehký & tichý a tvrdý vydali na cestu, ktorá ponúka plno otázok, no prakticky žiadne odpovede. S prespríliš kladným hodnotením užívateľov csfd bohužiaľ nesúhlasím. Jednoduchá, pokľudná a nie príliš náročná rozprávka na poobedné "lehárom". Nič viac, nič menej. Odkaz tajomných indiánov by si mal na otisknutie do ľudských sŕdc nájsť úplne inú cestu..(25.7.2011)

 • Radyo
  *****

  Velice zajímavý a pozoruhodně natočený snímek z nám prakticky neznámého prostředí popisuje de facto sblížení dvou naprosto odlišných jedinců. Oba hlavní představitelé ve svých rolích excelují a dodávají filmu i trochu mystično.(30.12.2003)

 • EdaS
  ****

  Velmi působivý pohled na současný život indiánů. Hezky napsané, zrežírované i zahrané. Na rozdíl od mého dětství, teď už bych indiánem být asi nechtěl. :o)(7.8.2002)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Film, který natočili indiáni, hrají v něm indiáni, je o indiánech a je pro... indiány? Ani ne. Kouřové signály by za běžných okolností byly průměrným nezávislým filmem o klucích, kteří si na cestě ke kamarádství museli projít několika peripetiemi poděděných po předcích. Díky prostředí indiánské rezervace, v níž se jiní lidé na věci dívají jinak (a přesto tolik stejně), je však vyprávění o otcovské lásce, chybě, odpuštění a vlastní identitě netuctové. Netroufám si soudit, zda je místy opravdu tak teatrální, jak se zdá. V první řadě je lehké, chápavé a v nejlepším možném smyslu slova zadostiučiňující. Nevšední zážitek vítězí.(27.2.2012)

 • gouryella
  ****

  Opet jeden netradicni americky film, ktery nam prinasi nezvykly pohled na zivot dnesnich Indianu, jenz je oprosten vsech filmovych klise.(1.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace