Kouřové signály

• slovenský

Dymové signály

Komedie / Drama / Road movie

Kanada / USA, 1998, 88 min

Výtečný film disponující silným příběhem a dobrými hereckými výkony... Úsměvný a zároveň podněcující k přemýšlení... A co je obzvlášť pozitivní je fakt, že zamyšlení i široký úsměv zůstanou hodně dlouho potom, co tahle jízda skončí.(10.8.2002)

Celkom zaujímavá indiánska road movie. Ukazuje vnútorný svet Indiánov umiestnených v rezerváciách prostredníctvom dobre vybraných hlavných predstaviteľov tvoriacich mimoriadne nesúrodú dvojicu.Niekoľko epizód sa mi páčilo, ale zvyšok bol príliš zdĺhavý na to, aby som dokázal dať o hviezdičku viac.(6.10.2016)

Nádherný snímek.Skvělí herci, kamera a perfektní hudba a písničky.Nádherná je scéna, kdy Arnold Joseph popisuje Victorův basketbalový zápas proti bělochům...(6.8.2002)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $6,745,362Tržby Celosvetovo $6,745,362║ /40%/(13.3.2010)

Velmi působivý pohled na současný život indiánů. Hezky napsané, zrežírované i zahrané. Na rozdíl od mého dětství, teď už bych indiánem být asi nechtěl. :o)(7.8.2002)

• - Závěrečný Thomasův (Evan Adams) monolog "How do we forgive our fathers?" pochází z básně “Forgiving Our Fathers” od Dicka Lourieho z knihky "Ghost Radio". Báseň je dohledatelná i na internetu. (marmota-b)

• - Rezervace, kde žijí Victor (Adam Beach) a Thomas (Evan Adams), je rezervace Coeur d'Alene v Idahu. Vodopády na konci filmu jsou Spokane Falls ve státě Washington. (marmota-b)

• - Příběh je založen na knížce "Lone Ranger and Tonto Fistfight in Heaven" od Shermana Alexieho, který napsal i scénář. (marmota-b)