Kouřové signály

• slovenský

Dymové signály

Komedie / Drama / Road movie

Kanada / USA, 1998, 88 min

Výtečný film disponující silným příběhem a dobrými hereckými výkony... Úsměvný a zároveň podněcující k přemýšlení... A co je obzvlášť pozitivní je fakt, že zamyšlení i široký úsměv zůstanou hodně dlouho potom, co tahle jízda skončí.(10.8.2002)

Velice zajímavý a pozoruhodně natočený snímek z nám prakticky neznámého prostředí popisuje de facto sblížení dvou naprosto odlišných jedinců. Oba hlavní představitelé ve svých rolích excelují a dodávají filmu i trochu mystično.(30.12.2003)

Opet jeden netradicni americky film, ktery nam prinasi nezvykly pohled na zivot dnesnich Indianu, jenz je oprosten vsech filmovych klise.(1.8.2002)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $6,745,362Tržby Celosvetovo $6,745,362║ /40%/(13.3.2010)

Smoke Signals aneb ako sa ukecaný a krehký & tichý a tvrdý vydali na cestu, ktorá ponúka plno otázok, no prakticky žiadne odpovede. S prespríliš kladným hodnotením užívateľov csfd bohužiaľ nesúhlasím. Jednoduchá, pokľudná a nie príliš náročná rozprávka na poobedné "lehárom". Nič viac, nič menej. Odkaz tajomných indiánov by si mal na otisknutie do ľudských sŕdc nájsť úplne inú cestu..(25.7.2011)