foto

Adam Beach

  • nar. 11.11.1972 (43 let)
    Ashern, Manitoba, Kanada
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Adam Ruebin Beach se narodil 11. listopadu 1972 v provincii Manitoba ve střední Kanadě. Vyrůstal se svými dvěma bratry v indiánské rezevaci Dog Creek. Když mu bylo osm let, byla jeho matka, která byla v té době v osmém měsíci těhotenství, zabita opilým řidičem. Brzy po této automobilové nehodě zemřel i jeho otec. Adam se svými bratry odešel do Winnipegu, kde žil u své tety a strýce.

Na střední škole navštěvoval hodiny herectví. Původně se tyto hodiny herectví považovaly za flákárnu, ale Adam Beach brzo předvedl svůj přirozený talent ke hraní. Začal učinkovat v místním divadle a nakonec odešel ze školy, poté co dostal hlavní roli v divadle “Manitoba Theatre for Young People”. Když mu bylo osmnáct, získal malou roli v mini seriálu LOST IN THE BARRENS, na motivy románu Farleye Mowata. V následujících letech pokračoval v práci u divadla a jako hostující v několika televizních pořadech, např. Walker Texas Ranger.

Po svých rolích ve filmech DANCE ME OUTSIDE a SMOKE SIGNALS, se mu dostalo mezinárodní pozornosti, přesto si dal čas, než přijal roli v hollywoodské produkci. Vzal malou roli ve snímku MYSTERY, ALASKA z roku 1999 a v roce 2001 ve filmu JOE DIRT, kde hrál roli indiána jménem Kicking Wing, který prodával ohňostroje. V roce 2002 dostal hlavní roli ve filmu WINDTALKERS (Kód Navajo). Při přípravě na tuto roli strávil Adam Beach 6 měsíců učením se jazyka Navajo.

V roce 2007 byl jednou z hlavních postav ve filmové adaptaci slavného historického románu Dee Browna BURY MY HEART AT WOUNDED KNEE (Mé srdce pohřběte u Wounded Knee), ve kterém Beach ztvárnil postavu Ohiyesy, který přijal bělošské jméno Charles Eastman. Charles Eastman vystudoval medicínu a stal se advokátem a lékařem u svého lidu kmene Siux, a který postupně pochopil tragický vztah jeho lidu k bílým američanům během těžké doby, která vyústila v masakr u Wounded Knee.

Adam Beach má se svou první ženou Meredith Porter dva syny, Noah a Luke. Po rozvodu se svou druhou ženou, Tarou Mason, žije s přítelkyní Summer a v říjnu 2008 se jim narodila dcera.

Marie "hrefna" Svobodová

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace