Specialista

Jack Hofstra

Kostýmy:

Judianna Makovsky
  • Legas

Raději bych - co se pyrotechniky týče - doporučoval lépe herecky obsazené, stylovější a zábavnější Zděšení. Stallone není žádný charakter a ve Specialistovi bez svého těžkotonážního kulometu vypadá jako nahatý.(9.4.2003)

Nudná režie, špatné triky, tempo je vražedně pomalé, ale i tak mám tuhle trošku netradiční stalloneovku docela rád. Mistr je cool a Sharon Stone zase krásná, takže není potřeba nějak moc přemýšlet a rozpitvávat to. :o)(5.7.2003)

Sylvester Stallone ve filmu, který po akční stránce je naprosto boží, ale po stránce příběhové strašnej průser. Sharon Stone byla na vyplnění vaty, šukačka proběhla, Sly ukázala nařachaný tělo, vystouplý žíly, občas něco vybouchlo, nutno dodat, že to a Slyho tělo vypadalo dobře. Dobře, ještě Sharon, ale tím to končí. Je to taková pěna mezi dobrými filmy, které v té době Sly ještě jakž takž vypouštěl. Dalo se to, ale rozhodně to pro mě nebude kult. Od toho jsou tady jiný.(3.4.2013)

Normální koukatelnej film se Stallonem jako bonus.(24.5.2005)

Je to úplne priemerný akčný thriller so Sylvestrom Stallonom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má celkom dobrý príbeh o odborníkovi na výbušniny, ktorý už kvôli svojej spravodlivej povahe dávnejšie skončil s prácou pre tajnú službu, ale rozhodne sa prijať ponuku mladej ženy, aby odstránil trojicu vrahov jej rodičov, ktorí sú v súčasnosti vplyvnými členmi mafie. No okrem toho si k sebe obaja postupne nachádzajú cestu a navyše musí odborník čeliť aj problémom so svojim nenávideným bývalým partnerom, ktorý ho chce dostať za každú cenu. Spracovanie ma ale vôbec nezaujalo, ešte spočiatku to vyzerá celkom nádejne, ale keď sa už po chvíli začne hlavný dej, tak to dosť upadne. Tu chýba dynamika, nesedí mi, že z pohľadu hlavného hrdinu je to celé úplne neosobné a všetko, čo ponúka nejaký potenciál sa využilo len málo, prípadne nevhodne. Tu skutočne len jeden nezaujímavý dialóg strieda druhý, pričom to stále pôsobí dojmom, že sa to už po chvíli rozbehne, ale to sa vôbec nestane, až do úplného konca si to udrží rovnakú úroveň. Navyše ten erotický náboj medzi hlavnou dvojicou je až smiešny a nanešťastie sa nedá tešiť ani na stret s úhlavným nepriateľom, lebo aj to pôsobí len tak vlažne. Aby som len nekritizoval, pri správnej nálade sa na to dá aspoň pozerať, ale to je všetko. Akcie je tu veľmi málo, ale aspoň tá je celkom slušná. Síce ten samotný nápad nasadiť experta na výbušniny na takýchto protivníkov pôsobí poriadne hlúpo, lebo takmer pri každom tunajšom útoku je ideálna možnosť tichej likvidácie zblízka, ale zase dokážem sa nad to povzniesť. Samotný Stallone tu v akcii takmer nič nepredvedie, má tu len dva súboje, ktoré sú na jeho pomery nadpriemerné, čo ale stále nepredstavuje nič výraznejšie zaujímavé, dokonca ani raz nevezme do rúk akúkoľvek strelnú zbraň, no poteší aj pár slušných dobre natočených explózií. Herecké obsadenie nie je zlé, ale horšie sú už na tom ich postavy. Sylvester Stallone v hlavnej úlohe tu vôbec nefunguje ako akčný hrdina a navyše to ani nedokáže lepšie utiahnuť, Sharon Stone si len zopakovala svoj štandard z podobných filmov, členovia mafie nevyvolávajú žiadny rešpekt a tak jedine James Woods tu nesklame a jeho výkon to celé trochu povyšuje. Réžia a technická stránka pôsobia pomerne rozporuplne, na jednej strane chválim vizuálnu stránku a efekty, teda až na nezvládnutý pád apartmánu, ale inak mi to nesadlo, pôsobí to, ako predĺžená epizóda priemerného televízneho seriálu tej doby. Tento film celkovo moc nemusím, rozhodne jeden z najhorších vysokorozpočtových akčných filmov, v akom sa kedy objavil ľubovoľný akčný hrdina, ale vďaka slušnému vizuálu, obsadeniu a aspoň nejakej tej akcii to pri správnej nálade na ten slabý priemer stačí. 51%(3.5.2011)