Specialista

Scénografie:

Walter P. Martishius

Kostýmy:

Judianna Makovsky

Ale vždyť on je nahatý! Tohle je v tom "nejlepším/nejhorším" smyslu příklad akčního filmu, který se vyplatí sledovat v příjemně oblblém stavu "stand by." Pak je zábava zaručena!(2.5.2006)

• Cival

Lluis Llosa je neuvěřitelně špatný režisér a zabíjí tak docela žhavý projekt se slušným potenciálem.(28.5.2003)

Jaká škoda! Mohl to být lepší film, ale když se kouknu na jméno režiséra, je mi jasné, proč není (na Anakondu se opravd nedá zapomenout :-(). Samotný myšlenka filmu není špatná, herečtí představitelé se snaží, ale film je takový neslaný, nemastný a...prostě mě zklamal no :-).(17.12.2007)

Je to úplne priemerný akčný thriller so Sylvestrom Stallonom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má celkom dobrý príbeh o odborníkovi na výbušniny, ktorý už kvôli svojej spravodlivej povahe dávnejšie skončil s prácou pre tajnú službu, ale rozhodne sa prijať ponuku mladej ženy, aby odstránil trojicu vrahov jej rodičov, ktorí sú v súčasnosti vplyvnými členmi mafie. No okrem toho si k sebe obaja postupne nachádzajú cestu a navyše musí odborník čeliť aj problémom so svojim nenávideným bývalým partnerom, ktorý ho chce dostať za každú cenu. Spracovanie ma ale vôbec nezaujalo, ešte spočiatku to vyzerá celkom nádejne, ale keď sa už po chvíli začne hlavný dej, tak to dosť upadne. Tu chýba dynamika, nesedí mi, že z pohľadu hlavného hrdinu je to celé úplne neosobné a všetko, čo ponúka nejaký potenciál sa využilo len málo, prípadne nevhodne. Tu skutočne len jeden nezaujímavý dialóg strieda druhý, pričom to stále pôsobí dojmom, že sa to už po chvíli rozbehne, ale to sa vôbec nestane, až do úplného konca si to udrží rovnakú úroveň. Navyše ten erotický náboj medzi hlavnou dvojicou je až smiešny a nanešťastie sa nedá tešiť ani na stret s úhlavným nepriateľom, lebo aj to pôsobí len tak vlažne. Aby som len nekritizoval, pri správnej nálade sa na to dá aspoň pozerať, ale to je všetko. Akcie je tu veľmi málo, ale aspoň tá je celkom slušná. Síce ten samotný nápad nasadiť experta na výbušniny na takýchto protivníkov pôsobí poriadne hlúpo, lebo takmer pri každom tunajšom útoku je ideálna možnosť tichej likvidácie zblízka, ale zase dokážem sa nad to povzniesť. Samotný Stallone tu v akcii takmer nič nepredvedie, má tu len dva súboje, ktoré sú na jeho pomery nadpriemerné, čo ale stále nepredstavuje nič výraznejšie zaujímavé, dokonca ani raz nevezme do rúk akúkoľvek strelnú zbraň, no poteší aj pár slušných dobre natočených explózií. Herecké obsadenie nie je zlé, ale horšie sú už na tom ich postavy. Sylvester Stallone v hlavnej úlohe tu vôbec nefunguje ako akčný hrdina a navyše to ani nedokáže lepšie utiahnuť, Sharon Stone si len zopakovala svoj štandard z podobných filmov, členovia mafie nevyvolávajú žiadny rešpekt a tak jedine James Woods tu nesklame a jeho výkon to celé trochu povyšuje. Réžia a technická stránka pôsobia pomerne rozporuplne, na jednej strane chválim vizuálnu stránku a efekty, teda až na nezvládnutý pád apartmánu, ale inak mi to nesadlo, pôsobí to, ako predĺžená epizóda priemerného televízneho seriálu tej doby. Tento film celkovo moc nemusím, rozhodne jeden z najhorších vysokorozpočtových akčných filmov, v akom sa kedy objavil ľubovoľný akčný hrdina, ale vďaka slušnému vizuálu, obsadeniu a aspoň nejakej tej akcii to pri správnej nálade na ten slabý priemer stačí. 51%(3.5.2011)

• kingik

Nevím, kdo dostal tehdy ten šílený nápad vecpat Stoneovou a Stallona do jednoho filmu a myslel si, že to bude fungovat. Samozřejmě, že se tak nestalo. Film nefunguje ani v akční, ani v erotické rovině. Režii si ke vší smůle vzal na starost bývalý filmový kritik a neumětel Luis Llosa a výsledkem je hotová blamáž. Do očí bijící zadní projekce v rádoby strhujících akčních scénách, prkenné výkony herců-čestnou výjimkou je James Woods, který to jediný svým herectvím zachránil a Stoneová sice předvedla jeden ze svých nejhorších hereckých výkonů ve své kariéře, ale co se týče vizáže, tak nezklamala. Jinak je Specialista slušný trapas. 40%(12.2.2009)