poster

Specialista

 • USA

  The Specialist

 • Slovensko

  Špecialista

Thriller / Akční / Drama

USA / Peru, 1994, 106 min

Režie:

Luis Llosa

Předloha:

John Shirley (kniha)

Scénář:

Alexandra Seros

Hudba:

John Barry

Producenti:

Jerry Weintraub

Střih:

Jack Hofstra

Scénografie:

Walter P. Martishius

Kostýmy:

Judianna Makovsky
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ****

  Nad Specialistou se nesmí zase až tak moc laborovat. Je to film, který se sice tváři někdy velmi vážně, ale vážně se brát zdaleka nemá. Kdo to pochopí, užije si fajn explozivní zábavu. Stallone je v černém obleku cool. Opět toho moc nenamluví, ale bohatě ho kompenzuje pravý opak James Woods, jehož postava ex CIA experta je naprosto geniální a u několika jeho ksichtů, hlášek a poznámek jsem se hlasitě zasmál (nutno vidět v originále). A i Sharon Stone je úchvatná a postava jako by jí byla psána přímo na triko. Výbuchy jsou fajn, prostředí Floridy opojné a večírky bohatých jsou za doprovodu pomalého jazzu strhující. Skoro až hmatatelné přes televizní obrazovku a to se zase tak často nevidí(7.5.2005)

 • Boogeyman
  ***

  Průměrný akční thriller snažící se těžit z množství explozí. Jenže pár výbuchů dobrý film nedělá, stejně tak nepomůže ani nahatá Shoron a Stalloneova prdel. Nuda!(23.4.2008)

 • mandes
  ***

  rozpočet : $45 million tržby celosvetovo : $170,362,582(16.11.2006)

 • cheyene
  **

  Nijak zvlášť mě Specialista Stallone nezaujal...(v tomto filmu). Jediné, co mi utkvělo v hlavě, je patrně "postelovka" Slye a Sharon, která je pro tento druh scén jako stvořená.(28.12.2006)

 • Segrestor
  *

  Schválně, jsem si řekl, co si o filmu budu pamatovat za takových dvacet let... No, to skoro uběhlo a můžu říct, že si z toho nepamatuju vůbec nic. Sharon byla jako vždy strašně sexy - to asi jako jediné, co mi zůstalo v hlavě. A aby bylo jasné, jak moc je tento komentář erudovaný, pamatuju si úplně všechno, co jsem viděl od roku 1989. Každý jednotlivý film dovedu alespoň v kostce odvyprávět. Specialistu ne.(2.4.2013)

 • - Na pozici režiséra byl obsazen Luise Llosu přímo na přání Sylvestera Stalloneho, který byl údajně nadšený jeho filmografií. (wosho)

 • - Režisérem měl být David Fincher, ale producenti se rozhodli jinak i kvůli jeho neúspěchu s filmem Vetřelec 3 (1992). (DEXTER099)

 • - Okrem najznámejšieho floridského mesta - Miami, sa filmovalo aj v ďalšom americkom štáte, a to Tennessee. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace