Specialista na výbušniny a exploze Ray Quick pracoval před lety pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí. Nyní se nechává najímat jako specialista na výbušniny. Objedná si jej atraktivní May Munroová, aby pro ni zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a vidí, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá sbalit jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne i svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození ze CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. Ray zavolá May, že práci bere, a brzy odpraví dobře propočítanou explozí prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty, a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední Tomas. Ray se domnívá, že při explozi náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví Ned, který prohlédl falešný pohřeb. May mu prozradí, kde je Ray, kterého vzápětí varuje, takže se mu podaří uniknout. Blíží se rozhodující střetnutí. (TV Nova)

Zofinka2

Líbila se mi scéna, jak Eric Roberts se zeptal Stallona, jestli sleduje jeho holku nebo jeho a našpulil přitom rty jako ženská. On je má plný stejně jako jeho sestra Julia. Tehdy se mi Roberts líbil, proto se mi ta scéna líbila. A Stalloneho reakce taky, protože se zatvářil, jako by se ho to netýkalo. Hrál hodnýho kliďáska. Moc toho nenamluvil ve filmu. Na tehdejší dobu dobrý, ale dneska už to není ono. ()

malyLibor

Celkem slušná zábava. Dal bych 3 hvězdy... ale zakrásnou Sharon a namakaného Sylvestra, jakož i odporné záporáky přidávám ještě čtvrtou. Slušných 70% ()

Mistr119

Ukázat svaly a rozhodnout se vyvraždit všechny, kdo by se jen namátkou mohl podílet na smrti rodičů místo třeba odpuštění? Kromě strhujícího děje a šokujícím předvídáním Sylvestera Stallona tento film víc nemá... ()

mocakardiak

Taková správná srajda. Debilní příběh, vystouplé žíly a zpocený Sly. Divně fungují technika, jasně s databankou si hacknu vše. Přesto se to dalo. Takové zábavné, slizcí darebáci, kteří jsou až přehnaní. ()

Bragi66

Vyčichlý videopůjčovnový trhák let devadesátých. Příběh s plochou dráhou letu, postavy šablonovité. Erotické scény se Sharon Stone jsou  sice možná romanticko - estecké, ale z dnešního pohledu je to prázdná sláma. K tomu nějaké ty přehnaně ohňostrojové prskavkové efekty. To všechno už prostě bylo a přežilo se, ale přeto to pro někoho může mít kouzlo, jako třeba Škoda Felicia, přestože to byla dobová prašivka. ()

Rehaki

Po Rambech a Rockym nejlepsi Stalloneho film. Tajemny vztah se Sharon Stone funguje na jednicku, i kdyz Sharon dost prehrava vykon ze Zakladniho instinktu. ()

tony.g

Patrí medzi moje obľúbené filmy.Rád sa na to pozriem znova a stále sa mi to páči.Slymu tato úloha tvrďáka úžasne sedi !!! a Sharon Stone je taktiež perfektná a jako vždy sexi....doporučujem! ()

Slavusko

Tak hadam najväcsi frajer z celeho filmu je Eric Roberts... Samozrejme az kym mu v ruke nevybuchne salka kavy, o co sa postara byvaly vojak - specialista na vybusniny (S. Stallone) na "podnet" May Munroo (Sharon Stone), ktora uz od detstva tuzi po pomste za smrt svojich rodicov, ktoru ma na svedomi uz spominany Eric Roberts z rodiny Leonovcov, ktora kraluje bozskemu Miami... hehe docasu, kym sa Stallone nenaserie a vsetkych ich nezlikviduje.. Pekne jedneho po druhom.. : ) Klasicky akcny filmik s dost pestrym hereckym obsadenim. Jednoznacne odporucam. ()

BigLoser

Celkem slušné, ale už je zde znát, že Slyovi dochází dech, naštestí v novém tisíciletí popadne dech druhý. Jinax sexy Sharon, opravdu, ale opravdu slizký Woods jako bonus. Explozivní 3* ()

Pavlisko83

Další z filmů, které měly velký potenciál zaujmout diváky nebýt přemrštěné snahy centralizovat děj a téměř každou scénu na Stalloneho. Ten samozřejmě odvádí dobrou práci, ale po určitém čase už začne nudit. Co se týče bombových efektů- paráda! ()

eexDon

Für mich - 55%, - /ten děj, to zpracování, ty akční/milostné scény- ó bože, to všechno se moc nepovedlo/, + /snad jen Sharon a to jak moc je to nenáročnej, odpočinkovej film/, hodnocení - vypnout a koukat a hlavně nepřemýšlet ()

lahvi

Tady je Sharon nejvetsi kost ! V tedle letech se tocily prumerny akcnaky. Rambum, Predatorum odzvonilo...ale porad lepsi nez Van Dammova becka. Prumer. Kdyz to davaj v tv podivam se. Dneska tomu treba davam prednost pred Hanebnejma panchartama. ()

Awesomer

Největší slabinou specialisty je neuvěřitelně kýčovitý scénář, který nezakryjí ani kvatna skvostných detonací. A je to velká škoda, vzhledem k hereckému obsazení, jehož hlavní hvězdou není svalouš Sly ani přenádherná Sharon. Oba dva naháče sehraje do kapsy, po celou dobu oblečený James Woods, který jako jediný ve filmu předvádí přesvědčivý herecký výkon hodný pozornosti. Hudební podkres je sice libozvučný, nicméně jeho kvalita je degradována nepochopitelně špatným výběrem scén do nichž je zasazen. Přes to všechno je to žánrová klasika, která stojí alespoň za jedno shlédnutí. ()

PRASÁK

Známej to akční filmík, plnej explozí a touhy po pomstě. Hlavní role zde vytvořli Sylvester Stallone jako Ray Quick, Sharon Stone jako May Munro a James Woods jako Ned Trent. Snímek natočil peruánskej režisér Luis Llosa, pod jehož taktovkou vznikly filmy jako: Hodina atentátu, Crime Zone, Odstřelovač, Amazonka v plamenech nebo Anakonda. Celej snímek je zahalen do horkýho prostředí Miami, kde si to užívají hlavně půvabný tanečnice. Ale v Miami se však nejen tančí, dějí se tam zejména kšefty s drogama, při kterejch dochází k masakrům a zločinům! Tak si tu honbu za pomstou pořáně užijte! ()

Dakota1978

Tenhle film mám moc rád. Jistě měli tvůrci vyšší ambice, nevyšlo. Tak nějak ani nevím proč. Akční - výbušné scény jsou perfektní. Sharon snad nebyla nikdy krásnější a Sylvester se snaží. Snad jedině milostné scény byly trohu umělé a scénář občas krapánek skřípal. Celkově však příjemná podívaná doplněná bezvadným soundtrackem. ()