Dodge se stane kapitánem a má velet ponorce. Není to však vysněná atomová ponorka, ale rezavý dieselový stroj z roku 1958. Marně si stěžuje – a navíc se dozví, že má při cvičení imitovat ruského šílence, zaútočit na americkou jadernou flotilu a dobýt dva přístavy. Ani posádka na jeho Stingrayovi není nic moc – je složena z bizarních individuí – fanatického zástupce velitele Pascala, technik Lovacelli, přezdívaný Sonar, či nezvladatelný frajer Stepanak – a je v ní dokonce žena, poručice Emily Lakeová. Takové podmínky vyvolávají samozřejmě řadu kuriózních situací. Přesto se Dodgeovi nakonec podaří dát ponorku jakž takž do pořádku a pomocí různých improvizovaných triků obelstít i atomovou ponorku Orlando, jíž velí jeho bývalý nadřízený Knox. Pomalu se sžívá i s posádkou a nakonec ignoruje rozkaz – přeruší rádiové spojení a dopustí se tak de facto únosu vlastní ponorky. Pascal žádá kapitána, aby mu předal velení, před posádkou se však jen ztrapní. V převlečení za piráty jej ostatní náležitě potrestají. Admirál Graham se mezitím rozhodne počíhat si na Dodge u Norfolku, a velet jeho dopadení… (TV Prima)

Zevon

Šablonovitá komedie, z pytle bláznivých střel a spol., s páru vypíchnutými situacemi, které za pousmání rozhodně stojí. ()

Ceberus

Na to, jak podezřele nízké hodnocení tady film má, jsem byl nakonec velmi spokojen. Není to nějaký komediální majstrštyk, ale svůj účel - pobavit diváka - to v mém případě splnilo dobře. Odborníci na námořnictvo si nepochybně trhají vlasy nad některými scénami, ovšem jelikož to nemá být bitevní dokument, s radostí jsem takové věci ignoroval. Nejoblíbenější scéna - samozřejmě volání velryby. :-) ()

boni

V devadesátkách se s parodiemi roztrhl pytel a většinou byly opravdu zdařilé, leč bohužel tato mezi ty dobré nepatří. Pár výborných vtipů, ale jinak naprosto nulová invence a na tak krátký film se to i dost vleče. Dvě hvězdy jen za vzpomínku z dětství, takže vlastně z milosti. ()

dogma97

Z tak slabého scénáře se asi víc vyždímat nedalo - zoufale málo fórků, které navíc nejsou vůbec vtipné. ()

vZeč

Pár skvělých fórů ale popírá to snad cokoliv, co dělá film filmem, což by si mohlo dovolit, kdyby to bylo dobré. Ale................. není. ()

TaNya_

Film, na který mám opravdu pěkný vzpomínky a jeden z těch co mě vždycky rozesměje. Oblíbený scény: předvádění hlasu velryby, nově vyprané prádlo a cesta po prkně. ()

Arccos

Nevím, proč si někdo pořád myslí, že jde o parodii. Tohle není parodie, je to 'pouhá' komedie. Nijak špatná, ani nijak nezapomenutelná. S výjimkou skvělého operátora sonaru, jehož poslední replika ve filmu mě rozesmála nejvíc. ()

wayne99

Opravdová lahůdka, navíc z atraktivního prostředí. Možná trošku jednodušší, předvídatelný a všechny ty keci kolem – ale vždycky, když mám blbou náladu, tak tahle komedie mě z ní spolehlivě dostane. Hlášky typ: „Co soudíte o naší ponorce?“ „Upřímně, co jí drží pohromadě je ptačí trus.“ – „Žádám o přeložení!“ „Zapomeňte, Vy a vaše kariéra jsou v rukách těch blbců.“ – „Napadnete základnu v Norfolku. Jeden odbojnej diesel proti celý Americký flotile! Co tomu říkáte?“ „Já myslím, že si na tom rozbiju hubu.“ „Takhle nepřemýšlejte! Já hledám chlápka s tetováním na péru – mám takového?“ – Nebo když pronásledovaná ponorka hraje u dna mrtvýho brouka – všichni zachovávají absolutní ticho, jenom tělnatej kuchař se doráží porcí fazolí – a pak to najednou přijde, chvilku s tím bojuje, celej se otřásá, ale nakonec nevydrží. „Co to bylo?“ ptá se kapitán druhý ponorky. „Nevím, znělo to jako výbuch.“ Sice tady nehraje moc známých herců – snad jenom Lauren Holly jako poručík Lakeová a Rob Schneider jako neurotickej velící důstojník – ale film převážně táhne skvělej Kelsey Grammer a za pozornost stojí taky Harland Williams jako operátor Sonar. ()

Veniss

Dopr... ať to vidím po kolikáté chci, pořád se bavím. Už jen to, že to chci vidět opakovaně, je známka toho, že to zas tak špatná sranda není. ()

Marrow

Takhle si představuju dobrou komedii. Žádné drama, jen spousta komických postav a sympaťáků, to vše doplněné několika opravdu vtipnými hláškami a situacemi. Tahle konzerva prošla v roce 1965. Doteď chutná jako kaše. Jenže tohle je šunka!" ()

Berry0153

Policejní akademi pod vodou. Někdo dává hvězdu navíc za hudbu, případně za herce, já tu třetí dám pro mojeho Jiříka, protože by byl smutný, když bych dala jen dvě :-P :-* a taky protože je to takový jeho chlapácký oblíbený humor :-) a já navíc asi nejsem k tomuto tématu objektivní hodnotitel, jelikož moc vojnu nemusím. ()

Vojta00

Příjemná oddechovka z devadesátých let pro dlouhé zimní večery, u které jsem se několikrát opravdu zasmál. Je to rodinná komedie se všemi svými klady (praštěné gagy) i zápory (očekávatelné pointy). ()

Hemlock

Jednoduchá komedie, u které se skvěle relaxuje. Jednotlivé scény, dialogy, ale i samotný humor spolu ladí a prostředí ponorky je neokoukané. Můžu doporučit. ()

Stejšn

Roztomile nablblá komedie s pár pěknými fóry. Nedosahuje úrovně např. Bláznivých střel, ale vidět se i opakovaně dá. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 12%, Audience Score - 62% | FDb.cz - 74,2% | "Všechny vtipy jsou do jisté míry vtipné." No, s tím si "Periskop" hlavu neláme, ale přesto jsme se slušně pobavili :-) 60% ()

MartinTerran

Příjemná komedie, která není bláznivá, ale pobavit umí. Smíchy jsem se neválel, ale film na mě působil velmi dobře a byl jsem napjatý jak to nakonec dopadne. Hodnocení: 67/100. ()