Sedmnáctiletá Chris Parkerová se rozhodne přijmout místo chůvy na předměstí Chicaga. V té době se její nejlepší přítelkyně Brenda rozhodne utéct z domova. Zcela bez peněz pak prosí Chris, aby pro ni přijela. Ta však nechce své svěřence nechat samotné, a proto se rozhodne vzít je s sebou. Naloží je do auta a vydá se na cestu do neznáma. (oficiální text distributora)

zeus2003

Celkem pohodová, odlehčená záležitost, klasická americká osmdesátková komedie, jen tak nějak vlastně nevím, pro koho ji točoli, že jo? Pro lidi, kterým je mentálně nad 12 je samotný cast, postavy i zápletka docela banální nebo alespoň rostomile naivní, pro infanty, což si troufnu povědět, že je kategorie, na kterou marketéři s filmem mířili *, to je místy až příliš vulgární, obsahuje nahotu, aspoň na papíře a v jednu chvíli se spřátelená postava pomátne a jde zabíjet svojí Smith & Wessonkou? Všichni byly vesměs sympatičtí, Elisabeth Shueová se do role Chris vyloženě hodila, nemohl jsem se zbavit dojmu, že ji odněkad znám, až 55. minutě mi podle grimasy došlo, že si to střihla i v Návratu do budoucnosti 2. Mimochodem, pokud máte někdo vydání playboye použitého ve filmu, napište mi, rád bych se k němu dostal.                                             * Tak prej ne, server Common sense media to ví líp, film hodnocený 13+ (13+ je jen údaj v rodném listu, mentální stupeň věkové kontroly bych tipoval nižší). ()