Kubula a Kuba Kubikula

Animovaný / Pohádka
Československo, 1986, 57 min (Minutáž: 7–9 min)

Epizody(7)

Před dávnými lety chodil po světě medvedář a jmenoval se Kuba Kubikula. Doprovázel ho medvěd Kubula. Byl to velký neposeda a velký mlsoun. Kuba si s ním už nevěděl rady a tak na jeho nezbednosti vymyslel medvědí strašidlo Barbuchu. A tím to vše začalo. (Česká televize)

Moly

Nic naplat. Ať dělá Haničinec co může, výtvarné pojetí večerníčku se na původní knihu (ty ilustrace!) ani zdaleka nechytá. ()

ostravak30

Strašidlo Barbucha bylo jedno z těch, kterých jsem se v dětství opravdu bál a rodiče mě jimi strašili. Seriál nicméně k mým oblíbeným nepatřil. Nezískal si mě ani medvědář Kuba Kubikula ani medvěd samotný Kubula. S dospělým pohledem navíc můžu říct, že ani jednotlivé příběhy nejsou zase tak silné. ()

Petr59

No, moc si to nepamatuji, ani jsem se na to moc nedíval. Ale z toho co jsem viděl, bych řekl, že jde o průměrný večerníček, tedy tři hvězdičky. ()

martins

Moc pěkný večerníček trošku slabší než ty s Bohdalkou, ale přesto velice povedené, měl jsem doma i knížku a to strašidlo Barbucha moc pěkný výtvarný počin. ()

ssarka

tak tohle si kluci nezaslouží,být v modré barvě....:( Barbucha,to je mrcha,z té jsem vždycky měla noční můry.. ()

AnniqueCh

Také jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků hned po Štaflíkovi a Špagetce z řad večerníčků z pera jednoho z našich nejznámějších kreslířů Zděňka  Smetany,  a to jen protože se mi líbil milý hlas pana herce a dabéra Petra Haničince. ()