tuberatanka

Cigaretám i káve sa vyhýbam. Film je ale výborný. Stojí takmer výhradne na dialógoch, a to nezriedka i dialógoch nehercov, či tej excentrickejšej časti hereckej (i muzikantskej - Iggy Pop ftw) obce. Hodina a pol novodobého kaviarenského filozofovania v rozličných formách, náhodné útržky myšlienok pospájané dokopy. Celková bizarnosť, koncept a povšimnutiahodné herecké výkony dávajú dokopy dosť schopný film s veľmi špecifickou atmosférou a naozajstným charakterom. Jeden z uveriteľnejších amerických filmov, na míle vzdialený od akejkoľvek vykonštruovanosti, schematičnosti a tuposti pásovej hollywoodskej produkcie. Človek má občas pocit, že je priamo na mieste diania. Jarmusch vie, ako na to. ()

ragtime

Kávu nepijem a cigarety sú mi odporné, napriek tomu je niekoľko scénok podarených, ale ako celok toto nikdy nemalo vzniknúť. ()

Grapes

Vynikající film, už jen co se kutury týče. Jarmusch přišel s originálním nápadem předvést všední lidi vedoucí normální(občas divné) dialogy a spojit je kafem a cigáráma. Do hlavních rolí dosadil "dobrý týpky" a dodal filmu grády. 5 hvězdiček možná není namístě, jelikož filmově je to slabší. Ale je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů a když si vybavim Iggyho, číšníka Buscemiho, první příběh nebo "bratrance?",vždycky se pousměju a popřemýšlim, kdy si to pustim. S kafem a cigárem. ()

freshprince

Několik, na první pohled obyčejných, povídek u kafe a cigára. Avšak záleží na jedinci co si z toho odnese. Nejspíše to, že kafe a cigáro není moc zdravý oběd. Nicméně Jim Jarmusch mě už po několikáté naprosto uchvátil i když to pro někoho může být jenom pěkně nudný film. Za mě 95% ()

KeskarM

Káva a cigárko, hovory o něčem i o ničem. Některé epizody naprosto geniální. Moje oblíbené jsou výměna zubaře (Je zvláštní tě potkat) a a Cooganovo pokrytectví (Bratranci?). Cate Blanchett v dvojroli byla geniální. "Je to legrační, nemyslíš? Když si nemůžeš něco dovolit, je to fakt drahý. A pak, až si to dovolit můžeš, je to zadarmo. Tak trochu paradox, ne?" ()

ssarka

umělecké ztvárnění perfektní,ale musím dát jen tři hvězdy za opravdu pekelnou nudu některých dílů...souhlasím se zde vyjádřeným názorem, že i pěkně ztvárněný dialog o hovně je stále dialog o hovně...navíc tři hvězdy je i tak moc, za tu HNUSNOU břečku-studenou a odpornou- které v USA říkají káva :) ()

annakovar

Možná je to tím, že jsem toho od Jarmusche moc neviděla, ale tento film mi úplně nesedl. Kvalita mi přišla dost nevyrovnaná a u většiny povídek jsem měla pocit, že sleduji rozhovor dvou starých známých plný interních vtipů, které nechápu. Některé povídky pro mě byly fakt dost zdlouhavé, na druhou stranu třeba Cate Blanchett hrající sestřenici Cate Blanchett byla výborná. Moc se mi líbily i spojující šachovnicové vzory na ubrusech a vůbec vizuální stylizace celého filmu. Celkový dojem je ale dost rozpačitý. ()

lobsang

Směsice lepších a horších scének u stolku v kavárně, s kouřícím pressem a dýmající cigaretou. Povinnost pro všechny kafaře a kuřáky, kteří si po každé z povídek budou muset odběhnout na chodbu loknout a dát čouda. ()

Vinczent

nevyrovnaný mix povídek. U některých jsem se musel přemlouvat abych je nepřeskočil. Ale těch pár geniálních(bratranci,dvojčata, ten díl s RZA a GZA) stojí za shlédnutí, jsou totiž neskutečně dobře vypointované. ()

Lenykov

Kafe nepiju, cigarety nekouřím- asi nejsem normální, a tak nemůžu ohodnotit film jinak než za tři... Jinak se mi moooc líbil Iggy Pop. ()

corax8

Miluju tu atmosféru a pomalé plynutí času. V tom filmu je prostě na všechno spoustu času, ale nikoliv prázdného. Vše je vyplněno úžasnou atmosférou. Ač nekouřím a kafe nepiju měl jsem po shlédnutí na oboje chuť. ()

kokoschka

Hned na začátku mě totálně rozsekal Robert se Stevenem.Skvělá byla Cate a Iggy s Tomem. Ale i zbytek mě pobavil. Tenhle film není nic jinýho než pohoda... ()

Molerat

Některé momenty jsou naprosto geniální,´jiné jsou velmi dobré.jinak naprostá ztřeštěnost řekl bych, ale musím dát 70% ()

♠Apple♠

K tomuto filmu je od začátku třeba přistupovat s vědomím, že se jedná o film umělecký, ne o něco pro pobavení průměrného občana při večerním gaučinku. Film je složen z několika scének spojených prvky kávy, cigaret a klábosení. Bohužel kvalita jednotlivých scén kolísá téměř s tisícimetrovým převýšením. Vedle velmi pěkných a zdařilých scén tu najdete i hromadu nezdařilých a co hůře přímo odpudivě nudných. K těm, co opravdu stojí za to vidět patří např. ta s Jackem, Meg a teslovou cívkou, scénka s černošskými dvojčaty, se Stevem Buscemim, Billem Murrayem či ta kde se nesmělý mladý číšník snaží upoutat pozornost dívky s účesem á la Amy Winehouse. V celkovém efektu pak bohužel tak půl na půl. ()

bernau84

no pár momentů bylo dobrých - zvláště s billem murrayem který zachrání snad každý film kde vystupuje, s white stripes a pak ještě s molinou jinak celkem nuda a takové jakože za každou cenu umělecké... jestli je umění mlčet nebo vytvážet dialogy o ničem popřípadě kouřit a prohlížet si katalog zbraní pak je toto uměním... ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie