poster

Kafe a cigára

 • USA

  Coffee and Cigarettes

 • Slovensko

  Káva a cigarety

Komedie / Drama / Hudební / Povídkový

USA, 2003, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hippyman
  ***

  prosté pití kafe a hulení cigaret, doplněné mlčením či konverzací o ho*ně, snímané černobílou statickou kamerou s prostřihy na stůl shora, mě po prvním shlédnutí vůbec nenadchlo... ovšem pokud jste měli stejné dojmy, neházejte hned cigáro do obilí a dejte jimovi druhou šanci - snímek totiž nabízí mnohem střízlivější a méně kritický prožitek, vidíte hlouběji než poprvé, i když stále forma značně převyšuje obsah... seřazení povídek je až na výjimky prakticky od nejslabších po nejlepší, takže vydržte, celkově je to (zejména herecké výkony a některé dialogy) skutečně šperk kultovního filmu počátku tisíciletí, i když ne zcela dokonale opracovaný... leč pokud víte, co zhruba čekat, nebudete zklamaní. závěrečná informace pro ty, kteří přecejen nemají odvahu na film koukat: sežeňte si alespoň velmi povedený soutdrack! 60%(28.5.2008)

 • Kulmon
  ****

  Počáteční znechucení trapnou scénkou s Robertem Benignim se nakonec změnilo v příjemnou náladu, kterou může zlepšit asi jen kafíčko a cigárko (jsem nekuřák). Pokud mám něco vydzivhnout, tak je to dvojrole Cate Blanchett a vůbec celá scénka, Jack ukazuje Meg Teslův transformátor, Delirium a jasně nejlepší je Alfred Molina v příběhu nazvaném Bratranci? Jim jede!(10.5.2009)

 • DaViD´82
  ***

  Třikrát výborně, třikrát dobře, třikrát stěží průměrně a dvakrát nesnesitelně. Na filmaře Jarmuschova formátu tedy neuspokojivá bilance. Bohužel.(16.7.2008)

 • Tosim
  ****

  Byly chvíle, kdy jsem se přistihl, že si přeju, aby po celou stopáž filmu naproti sobě seděly dvě Cate Blanchett a povídaly si.(28.1.2009)

 • zelvopyr
  ***

  skvělé a rozpačité, zprůměrovat = ***(11.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace