mcleod

Film o kavárenských rozhovorech, kterému jsem přišel na chuť až napodruhé po několika letech od prvního shlédnutí. A nadšení je ohromné. Původně jsem v tom hledal nějakou budovanou atmosféru nebo hluboké myšlenky... ale nyní jsem pochopil, že o nic takového ve filmu nejde. Je to prostě "jen" další geniální film od Jarmusche zachycující s velkou dávkou nadsázky a humoru všechny myslitelné i nemyslitelné možnosti, o čem se dá povídat u šálku kávy (resp. čaje). Možná mi k pochopení pomohl i jeho nejnovější film Paterson, který je do značné míry ve svém primárním námětu velmi podobný. Ani nevím, který z příběhů v tomto filmu se mi líbil víc... ale mám slabost pro herecké "umění" Billa Murrayho, takže to je jasné :-) ()

Madlene

Nemohu, než dát za 4, protože to byla nečekaně milá a příjemná podívaná. Jakási 10 minutová sonda do životů mnoha zcela odlišných lidí. Velmi mne bavilo celkové pojetí filmu jako jednotlivých etud s různými protagonisty. Epizodičnost zkrátka nebyla v tomto případě na škodu, ale spíše k užitku. ()

Amputace

Intelektuální plivanec, studentské filmové cvičení, ničím jiným pro mě tenhle film nebyl, ani nebude. Bylo to mé první setkání s Jarmuschem a vzhledem k tomu, kolik jsem toho slyšel o jeho režijní invenci, zklamání mě neminulo. ()

Philoun1

Nemůže tento snímek hodnotit jako celek takže v průměru je to prostě průměr. Líbila se mi povídka s Alfredem Molinou a ještě s Billem Murraym. ()

jatamansi

1. TĚŠILO MNE „Kafe je dobrý pro zdraví, ne?“ „Já ho piju nejraději před spaním. Aby se mi sny zdály rychleji.“ Může jít člověk místo toho druhého k zubaři? Benigni zjevně ano. 2. DVOJČATA Buscemi jako kavárník, A Elvisův sendvič. (Víte, jak si Elvis dělal sendvič? Toustový chléb, ne ten hnusný suchý český, ale měkký americký, potřete burákovkou. Oba plátky. Mezi to rozmaškejte měkký banán. Položte na sebe, namočte do rozšlehaného vejce a smažte na másle. Můžete si i pocukrovat.) 3. KDESI V KALIFORNII Tracheotomie kuličkovým perem otřepaná a Jarmusche nehodná. „Když už teď nekouřím, můžu si jednu dát.“ 4. HŘEBÍČKY DO RAKVE „Vrazíš do toho majlant a tabákový společnosti si mastí kapsu.“ Wasabi hrášek není pro každého! 5. RENÉE „To není moc zdravý oběd, kafe a cigára.“ A listovat katalogem revolverů. 6. ŽÁDNÝ PROBLÉM Opravdu neměl Alex žádný problém? Otevřená otázka. 7. SESTŘENKY „To já jsem svobodná. Sice prakticky švorc, ale svobodná.“ „Když na něco nemáš, je to hodně drahý. A když na to pak máš, dostáváš to zadarmo.“ Skvělá Cate Blanchett. V dvojroli i ve zkratce. 8. JACK UKAZUJE MEG TESLŮV TRANSFORMÁTOR Vypadá to, že Meg byla ve fyzice více doma. 9. BRATRANCI Alfred Molina sám za sebe. Pozor, změna, pije se čaj. Sako od Vivienne Westwood. „Katy, s ypsilon.“ Katy Sypsilon“, to bylo fakt dobrý! Slavná jména fungují vždy a všude. 10. DELIRIUM „Já mezi hudbou a medicínou rozdíl nedělám.“ Bill Murray a delirium z trávy. Nebo z hip hopu? A zase káva, aby se sny zdály rychleji. 11. ŠAMPAŇSKÉ A k němu píseň od Mahlera. Ve zbrojnici. „Budeme dělat, že to kafe je šampaňské.“ *** Co dodat? Minimalistické prostředí, skoro stále stejný stolek i šálky, kterými si mimochodem každý ťuká. Z cigaret jsem rozklíčovala jen Camelky. A retrospektivní černobílá povídkám slušela. ()

blixadovan

V názvu obsažené kafe a cigára evokují naprostou kavárenskou pohodičku, kterou nabízí i tato kolekce minipovídek. Strašně lehce natočený, skvostně zahraný. Většina rolí musela být šita přesně na míru představitelům a ti si také, odhaduji, do scénáře přidávali vlastní nápady. Pokud ne, iluze tohoto je dokonalá. Vrcholem pro mě je setkání Iggyho Popa s Tomem Waitsem a pak také dvojrole Cate Blanchett. Nejvtipnější je ovšem rozhovor Alfreda Moliny se Stevem Cooganem, skvělá pointa! ()

Almásy

Jarmusch je reinkarnovaný Čechov. som o tom presvedčený a po tomto filme ešte viac. hovory o ničom, pitie kávy a fajčenie cigariet (sám som vyfajčil skoro krabičku)nič viac, len veget! Jarmusch vie skrátka robiť filmy, zmierte sa s tým. ()

standsiller

Ľahko uletené dialógy nad šálkami kávy a v dyme z cigariet. Všetky epizódky majú spoločného menovateľa, ale nie všetky majú spoločnú kvalitu. Páčilo sa mi striedanie nálad, kde cez vtipné state prechádzala štruktúra príbehov aj značnou melanchóliou , zmätkom a podobne. Teoreticky sa to dá považovať za dobrú štúdiu situačných dialógov. Úplne si viem predstaviť, že Jarmusch zadal témy a herci na ne mali s menšími kozmetickými úpravami improvizovať. ()

vincent

Určite je to preceňovaný film. A je pravda, že je tam minimálne jedno hluché miesto (Renné). Občas máte pocit, že tí ľudia vo filme snáď ani nehrajú, a občas, že ani nevedia hrať (Meg White). Určite je to dobrý film. A je pravda, že veľa miest je tam zaujímavých a vtipných. Niektorí tí herci a „herci“ hrajú naozaj dobre. Jarmusch si je jednoducho vedomý svojej ceny a vie, čo si môže dovoliť. Vytvoril vtipné dielko, s kvalitnou hudbou, prepchaté známymi tvárami. Nemá význam tento film extrémne vychvaľovať, ani zatracovať. Treba si z neho vybrať. A práve to, sa mi na tom filme páči. Jarmusch má právo natočiť si čo chce, a vždy sa na to budem tešiť. ()

Smileface

Jim Jarmusch opět prokazuje své nesporné kvality, velké množství krátkých scének, každá odlišná s mnoha zajímavými postřehy které pronášejí dobře zahrané postavy. ()

NALBERTik

Ja se bavil u vsech povidek... nektere byli lepsi, nektere horsi... Nejlepsi se mi zdala ta prvni s Benignim... :) Neni to sice asi na 5*, ale urcite se na to este nekdy podivam, coz o nekterych 5 hvezdickovych filmech rict nemuzu... proste je to faYn :) ()

Soweek

Tenhle film považuji za hodně náročný, takže se ho radši nebudu snažit hodnotit. Chvílemimi to přijde jako komedie, chvílemi jako příběhy ze života,chvílemi jako něco co de uplně mimo mě. Krásná scénka byla Delirium, kde se Wu tang clan a Bill Murray potkají v kavaárně pod svými pravými jmény:-) ()

ethos

Mne osobne sa to celkom pacilo. Bola to nuda, ale v takom dobrom slova zmysle. Na toto si treba najst dobry vecer tu kavu si k tomu spravit a nikam sa neponahlat a uzijete si prijemnu podivanu. ()

fruitbueno

Váhala jsem mezi 3* a 4*.. dávám za čtyři, odnáším si poznatek, že kafe a cigáro k obědu je fakt nezdravé, odnáším si poznatek, že Cate Blanchett je fakt kus a že jsem sakra ráda, že Bill Murray ten čistič odpadu jen kloktal a rozhodně ho nepolykal... ()

ArdathBay

Rozpačitý dojem. Až na pár vyjímek ( bratranci ?, sestřenice, delirium, hřebíčky do rakve ) nuda (žádný problém, tesla transformátor a trochu i trapnost ( Renée ) a mínění, že improvizaci v mnoha případech určití herci prostě nezvládají. Zbytek povídek je ve snesitelném průměru. ()

Kačus

Let's pretend this coffee is champagne. - Why would we do that? - Well...to celebrate life! : ). . .Přemýšlím něco mezi třema a čtyřma *. Na jedné straně chvilkama fakt nudka - což u mě povětšinou dopadá bídně (usínám/vypínám a následně i bídně hodnotím) - kecy o tom, jestli někdo má problém nebo ne, jsem nějak nepobrala, nebo twins s elvisem - z Buscemiho sliz přímo kape...Ovšem na druhé "chudák Albert" Alfred Molina a ten jeho "upper-class" bratranec, Iggy s Waitsem (který má fakt úžasný hlas), Shelly-Cate, White Stripes, dokonce i stáletragickytvářícíse Bill Murray a hlavně ti poslední dva borci to jasně převyšujou! Když přičtu ty stolky. 4*. A ještě ten úvodní song... ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie