Napoleon Dynamit

USA, 2004, 82 min

Jared Hess

Jerusha Hess

John Swihart

Je to hodně "weird" komedie, s dost černým, zlomyslným humorem. Hrdina je opravdu divný, lehce asociální. A jeho bratr je taky trochu divnej. Svým způsobem je to taková poezie trapnosti...... Ale mně se to líbilo. Nejradši mám nablblého instruktora bojových umění: "Co myslíte, bude se někdo smát chlapovi, kterej má takovýdle kalhoty s americkou vlajkou? Nebude. A vo tom to je. Nějaký dobrovolník na předvedení obrany?"(31.7.2007)

Dost zvláštní počin, který mě bohužel nenadchnul a ani příliš nepobavil. Zvláštně natočený film, který nedokázal vytěžit ze svého potenciálu a scény, které by měly být vtipné, jsou naservírovány neštˇastnou formou tak, že nepobaví tak jak mají. Jsem zklamaný, protože to mohla být dobrá sranda, jenže né vždycky se to podaří.(29.4.2014)

Už úvodní titulky dokáží diváka namlsat a připravit na gejzír bizarnostní, retardovaných ksichtů a hlášek a takové příjemné, nasládlé, nenáročné atmosférky. A ty postavy se prostě musí vidět. Jak Napoleon, tak Kip, strýček Rico nebo Pedro jsou originální, bláznivě napsaní a snad ještě potrhleji zahraní. Tohle je film, při kterém máte po celou dobu nasazený takový ten dementní úsměv...a po závěrečných titulkách ještě k tomu zjistíte, že po příštích volbách chcete v parlamentu Pedra Sancheze.(6.6.2009)

Jon "cukrová vata" Heder bol neuveriteľný a spolu Efrenom Ramirezom vytvorili dvojku z iného vesmíru, ktorý je nám ale predsa len trochu povedomý. Zvláštny film, ale tanec na Jamiroquaia ma úplne rozobral. Použitá hudba je vôbec veľmi gut.(20.1.2007)

Rozpočet $400,000Tržby USA $44,540,956Tržby Celosvetovo $46,118,097║ strašná sucharina, proste prišlo mi to bez šťavy /20%/(19.10.2009)

• Jon Heder