poster

Napoleon Dynamit

 • USA

  Napoleon Dynamite

 • Slovensko

  Napoleon Dynamit

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 82 min

Režie:

Jared Hess

Scénář:

Jerusha Hess

Hudba:

John Swihart
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ***

  Napoleon Dynamit není zas až takový dynamit...(9.10.2009)

 • tron
  ****

  „Dvanástku brokovnicu, čo si magor?!“ Tak toto je snáď úplne nový filmový žáner. Americká komédia NAPOLEON DYNAMIT sa charakterizuje tak ťažko (už úvodné titulky sú riešené netradične), až zúfalý divák nakoniec skonštatuje len obecne známe fakty (objavenie Jona Hedera a „rola strýka Rica by sa hodila Chuckovi Norrisovi“) a potom už len naprázdno otvára ústa a snaží sa rozpovedať o šialenom scenári, k zblázneniu „divných“ dialógoch a nenormálnych postavách a situáciách. Zvláštny typ humoru, ktorý neosloví každého, ale ak si túto zmes kuriozity a bizarnosti zamilujete, nebudete ľutovať. Len nikomu nebudete vedieť povedať, čo to je, a ak sa o to pokúsite, strápnite sa. Nessie, aljašské vlky, internet, kolieskové korčule, bicykel, lama, elektrošok, „Pedro ti núka ochranu“, mama, kreslenie, hračkárske figúrky, balzam na pery... ja to vzdávam.(16.8.2005)

 • SeBig
  ***

  Oddychovka s pár hláškama, film o jednom divným klukovi vás uchvátí tak že celých 80 minut koukáte bez jakýchkoliv otázek a vcelku rychle to uteče, fajn hudba a pár dobrých scén.(14.2.2013)

 • charlosina
  *****

  Napoleon Dynamit je přesně ten typ bizarní komedie, který mám ráda. Samozřejmě, že ne každý se u toho zasměje, ale mě osobně se tenhle outisder líbil. A to velice. Chodí vzpřímeně a pomalu, neustále přivřené oči a pootevřená ústa, chová se vyloženě stupidně a přitom je neustále v pohodě. Žije v domě se svým dvaatřicetiletým bratrem a babičkou, která se zranila na písečných dunách. Po dobu její nepřítomnosti se o ně stará jejich strýc, samozřejmě i ten je trochu "mimo". Napoleon uvazuje panáčka Ramba na provázek a vypouští ho z okna autobusu. Chodí na střední školu, kde - pokud zrovna jeho hlavou nemlátí do skříněk - hledá někoho, kdo by jej doprovodil na ples. Ve volných chvílích kreslí, učí se tancovat a pomáhá svému kamarádovi z Mexika ( jediném klukovi, co má na škole knírek) v kandidatuře na školního prezidenta. Cokoliv ho napadne, to udělá se smrtelně vážným výrazem, i když trochu opožděně. Alternativní způsob humoru ve vynikajícím prostředí. Jon Heder stanovil nový rozměr opravdu vynikajícího loosera. Nezdá se vám to vtipné? Já to miluju.(28.11.2008)

 • woody
  ****

  Hernajs. Tronisko to jsi neměl říkat. To s tím Chuckem. Teď tomu musím hvězdičku ubrat. Chuck rulezzz!(6.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace