Napoleon Dynamit

Scénografie:

Cory Lorenzen

Kostýmy:

Jerusha Hess

Sice to je komedie, ale strasne divna. Herci mi prisli vybrany dobre, jenze skoro kazdej z nich je nejak divnej. Vetsinou tupe cumi, coz je ze zacatku vtipny, ale kdyz furt stejne cumi hodinu a pul tak to zacina bejt otravny. Ve filmu se v podstate nic moc nedeje, nema to zadnej poradnej pribeh a cely je to slozeny z jednotlivejch scenek, ktery nic moc nespojuje. Navic skutecne vtipnejch je jich jenom par a zbytek je proste takovej divnej. Ne ze by to bylo nak extremne dementni, misty to je docela inteligentni, ale cely mi to prislo takovy desne spomaleny, chybela tomu stava. Cemuz taky napomohla hudba, ktera zrovna moc uzasna neni. No a co se tyce Hedera, tohle je jeho ais nejlepsi dement. Tri hvezdicky davam, protoze mi to prislo docela originalni, kuli tem par povedenejm okamzikum, kdy sem se skutecne zasmal a hlavne proto (i kdyz me to docela prekvapilo), ze jsem se vubec nenudil.(15.6.2005)

Když jsem to viděl poprvé, říkal jsem si, že je to nudná blbost. Ale podruhé už jsem si řekl, že je to náhodou docela zábava.(19.11.2006)

Když najedete na tu správnou vlnu humoru, tak se nepřestanete od začátku do konce smát - to se stalo mně. Dost dementní příběh, ve kterém jsou všechny postavy lehce (až těžce) retardované, ale plné originálních nápadů a vtipných scének:)(2.4.2008)

"...but i´ m a creep, i´m a wierdo..." by si mohli spievať takmer všetci v tomto filme, kde je snáď každí drbnutí, všetko parádne dementné ksichty na pohľadanie (ústredné bratské duo- to je čistá fantasmagória:), dementné vtipy totálne pritiahnuté za vlasy, neskutočne dementný príbeh...všetko tak úžasne dementné, až sa mi chce paradoxne povedať, že celé to je tak "inteligentne-dementne" spracované, že to diváka musí upútať...:) ďalší Hessov film Nacho Libre je popri tomto filozofický film:) Film ideálny pri chlastacích akciách, film na ktorý si vždy spomeniete, nech už sa vám páči alebo je to pre vás zábava pre tupcov..Ja som sa bavil skvele, znamená to niečo?:)(14.8.2007)

Napoleon Dynamit je přesně ten typ bizarní komedie, který mám ráda. Samozřejmě, že ne každý se u toho zasměje, ale mě osobně se tenhle outisder líbil. A to velice. Chodí vzpřímeně a pomalu, neustále přivřené oči a pootevřená ústa, chová se vyloženě stupidně a přitom je neustále v pohodě. Žije v domě se svým dvaatřicetiletým bratrem a babičkou, která se zranila na písečných dunách. Po dobu její nepřítomnosti se o ně stará jejich strýc, samozřejmě i ten je trochu "mimo". Napoleon uvazuje panáčka Ramba na provázek a vypouští ho z okna autobusu. Chodí na střední školu, kde - pokud zrovna jeho hlavou nemlátí do skříněk - hledá někoho, kdo by jej doprovodil na ples. Ve volných chvílích kreslí, učí se tancovat a pomáhá svému kamarádovi z Mexika ( jediném klukovi, co má na škole knírek) v kandidatuře na školního prezidenta. Cokoliv ho napadne, to udělá se smrtelně vážným výrazem, i když trochu opožděně. Alternativní způsob humoru ve vynikajícím prostředí. Jon Heder stanovil nový rozměr opravdu vynikajícího loosera. Nezdá se vám to vtipné? Já to miluju.(28.11.2008)

• - Scéna z konce filmu, ve které Napoleon (Jon Heder) tančí před spolužáky, byla v začátcích serveru youtube.com mezi prvními, které se povedlo dosáhnout 1 milionu zhlédnutí, a dlouho se držela mezi nejsledovanějšími videi. Původní video však bylo smazáno kvůli porušování autorských práv. (BluT)

• - Ve scéně, kdy Napoleon (Jon Heder) s Pedrem (Efren Ramirez) skáčou na Pedrově sledgehammeru, je vidět, že když na desku najíždí Pedro, je podložená cihlami i uprostřed. Když na ni ale najede Napoleon hned v dalším záběru, cihly z prostředku zmizí. (moukey)

• - Ve scéně, kdy Napoleon (Jon Heder) mluví po telefonu s Pedrovou (Efren Ramirez) sestrou, je v odraze okna možné vidět mikrofon. (moukey)