poster

Napoleon Dynamit

 • USA

  Napoleon Dynamite

 • Slovensko

  Napoleon Dynamit

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 82 min

Režie:

Jared Hess

Scénář:

Jerusha Hess

Hudba:

John Swihart
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  **

  Tak tenhle druh humoru šel tak nějak mimo mě. Čekala jsem bombu, u které se budu smát od začátku do konce, ale co si tak vzpomínám, tak jsem se nesmála téměř vůbec ..(9.7.2008)

 • Le_Chuck
  ****

  Jon "cukrová vata" Heder bol neuveriteľný a spolu Efrenom Ramirezom vytvorili dvojku z iného vesmíru, ktorý je nám ale predsa len trochu povedomý. Zvláštny film, ale tanec na Jamiroquaia ma úplne rozobral. Použitá hudba je vôbec veľmi gut.(20.1.2007)

 • Cervenak
  ****

  Dementárium obludných rozmerov. Na prvý pokus som sa skoro vôbec nechytal, čisté wtf. Opakované pozretie sa však na moje vlastné prekvapenie stalo kráľovskou zábavou.(23.8.2008)

 • charlosina
  *****

  Napoleon Dynamit je přesně ten typ bizarní komedie, který mám ráda. Samozřejmě, že ne každý se u toho zasměje, ale mě osobně se tenhle outisder líbil. A to velice. Chodí vzpřímeně a pomalu, neustále přivřené oči a pootevřená ústa, chová se vyloženě stupidně a přitom je neustále v pohodě. Žije v domě se svým dvaatřicetiletým bratrem a babičkou, která se zranila na písečných dunách. Po dobu její nepřítomnosti se o ně stará jejich strýc, samozřejmě i ten je trochu "mimo". Napoleon uvazuje panáčka Ramba na provázek a vypouští ho z okna autobusu. Chodí na střední školu, kde - pokud zrovna jeho hlavou nemlátí do skříněk - hledá někoho, kdo by jej doprovodil na ples. Ve volných chvílích kreslí, učí se tancovat a pomáhá svému kamarádovi z Mexika ( jediném klukovi, co má na škole knírek) v kandidatuře na školního prezidenta. Cokoliv ho napadne, to udělá se smrtelně vážným výrazem, i když trochu opožděně. Alternativní způsob humoru ve vynikajícím prostředí. Jon Heder stanovil nový rozměr opravdu vynikajícího loosera. Nezdá se vám to vtipné? Já to miluju.(28.11.2008)

 • Morien
  ****

  Abych citovala Bernarda Blacka: "You will cry, you will laugh, it'll change your life." A na vážnější notu: V blízké historii si nepamatuji, že bych se u filmu chechtala tak, až mi začnou téct slzy, a během půl minuty - PŮL MINUTY! - by se z toho staly slzy opravdového dojetí. Inu, tady se to stalo, když strýček Rico hodí po Napoleonovi na kole stejk a pak začne vyprávět o tom, jak mohl celý jeho život být jiný. Během dalšího sledování jsem dospěla k názoru, že tento film není komedie, ale jakási apologie všeho nezařaditelného, což mě samozřejmě hluboce zasáhlo do srdíčka.(28.2.2015)

 • Jon Heder

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace