poster

Napoleon Dynamit

 • USA

  Napoleon Dynamite

 • Slovensko

  Napoleon Dynamit

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 82 min

Režie:

Jared Hess

Scénář:

Jerusha Hess

Hudba:

John Swihart
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Natascha
  ***

  No vzhledem k tomu, že je to komedie, předpokládala jsem, že se budu smát. Stalo se tak dvakrát - když jsem viděla úžasný futuristický design stroje času a jeho palivo, podruhé při Napoleonově tanečním vystoupení. I když se mi to ve své podstatě líbilo, bylo to takové milé, Napoleon byl správný podivín (jeho bratr a strýc však byli v tomhle ohledu na mnohem vyšší úrovni...), musím dodat, že jsem čekala jsem víc. Možná jsem jen nebyla ve správném rozpoložení mysli, takže tomu ještě někdy v budoucnu dám šanci...(2.3.2007)

 • Morien
  ****

  Abych citovala Bernarda Blacka: "You will cry, you will laugh, it'll change your life." A na vážnější notu: V blízké historii si nepamatuji, že bych se u filmu chechtala tak, až mi začnou téct slzy, a během půl minuty - PŮL MINUTY! - by se z toho staly slzy opravdového dojetí. Inu, tady se to stalo, když strýček Rico hodí po Napoleonovi na kole stejk a pak začne vyprávět o tom, jak mohl celý jeho život být jiný. Během dalšího sledování jsem dospěla k názoru, že tento film není komedie, ale jakási apologie všeho nezařaditelného, což mě samozřejmě hluboce zasáhlo do srdíčka.(28.2.2015)

 • Galadriel
  ****

  Schválně blbé dílko, u kterého jsem se doopravy zasmála jen párkrát, protože je to úžasně vtipné tak nějak konstantně po celou dobu. Zajímavě originální (už od úvodních titulek, které mají opravdu nápad), mile absurdní, jiné než většina ostatní filmové produkce, se záměrně extrémně karikovanými postavami - pokud přistoupíte na hru, kterou před vámi Jared Hess rozehrál, budete se bavit. Tenhle film je opravdu milým překvapením a musím zmínit ještě jednu věc, která mě potěšila - ve škole na chodbě a ve třídě se vyskytují normální američané, žádná přehlídka Miss America, jakou vidíme ve většině filmů, ale opravdu reálně vypadající směs tlustých, nehezkých, sympatických, krasavic, svalovců, otloukánků, průměrných i divňochů :-)(24.8.2007)

 • TheMaker
  *****

  Retardovaná komedie s ještě více retardovanějšími herci. Ono je to vlastně tak celé trochu o retardu . . .(14.12.2009)

 • klerik
  ****

  Film s neuveriteľným čarom. Ak dnes funguje využívanie asociálov, introvertov a outsiderov (TEÓRIA VEĽKĚHO TRESKU, FANBOYS, SUPERBAD...), tak toto je celý vesmír divných (naozaj divných) postavičiek. Film ma dostal podobne (i keď odlišným spôsobom) ako JUNO. Je to divné, pútavé, romantické, vtipné. A všetko je originálne. Asi najlepšia stredoškolská takmerkomédia...(25.1.2013)

 • Jon Heder

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace