foto

Rose Byrne

  • nar. 24.7.1979 (36 let)
    Sydney, New South Wales, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Rose Byrne se narodila 24. července 1979 v Sydney v Austrálii. Její kariéra se rozvíjela pozvolna. Nejdříve si odbyla pár rolí v menších australských projektech (např. seriál ECHO POINT, TWO HANDS, MOJE MATKA FRANK) a její kariéra už hrozivě směřovala k tomu, že se stane jednou z mnohla blikajících hvězdiček na hereckém nebi. Pak se ale objevila v road movie THE GODESS OF 1967 a za tuto roli byla oceněna v kategorii nejlepší ženský herecký výkon na MFF v Benátkách v roce 2000. To už byl jeden z pomyslných schůdků k její hvězdné kariéře.

Prvním z jejích větších projektů se stal druhý díl Lucasovy ságy STAR WARS: EPIZODA II - KLONY ÚTOČÍ, kde si zahrála roli Dormé, služebné senátorky Amidaly. Její postava se sice na plátně moc neohřeje, ale Rose si spolupráci na tomto hollywoodském spektáklu velmi pochvaluje. Náramně si prý užila všechny ty účesy a kostýmy. Tento projekt ji však nemohl vystřelit ke hvězdám. Dormé se na plátně jen mihne v pár záběrech, a tak Rose žádné závratné nabídky od hollywoodských producentů neobdržela a stáhla se zpět do rodné Austrálie, kde se dál věnovala nezávislým snímkům.

V širší povědomí diváků vstopila až rolí Bríseovny v TROJI Wolfganga Petersena, kde se stala dokonce milenkou samotného Achilla (Brad Pitt), jehož velmi obdivuje a spolupráci s ním si nemůže vynachválit. Právě tento projekt ji otevřel dveře do "Továrny na sny". Hned poté se nám představila coby manipulátorka Alex v dramatu MILUJ MĚ, PROSÍM, která je posedlá láskou k mladíkovi v podání Joshe Hartnetta. Mezi její nejnovější projekty patří například role v dramatu MARIE ANTOINETTA Sofie Coppolové nebo SUNSHINE Dannyho Boyla, kde hraje pilotku zúčastňující se vesmírné mise.

Ačkoli Rose Byrne zatím nepatří mezi hvězdy první velikosti, vzhledem k pestrosti jejích rolí můžeme od této mladé Australanky čekat ještě velké věci.

Jitka "jjituska" Jirsová

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace