V roce 3000 se skupina tzv. jeskynních lidí radí o tom, zda se mají pokusit přesídlit někam jinam za potravou. Starší mají strach, že by se to nelíbilo Démonům, ale na druhou stranu je nutné Démony vyhnat, aby se vrátili Bozi a opět chránili člověka (kvůli lidské sobeckosti a krutosti před nějakou dobou Bozi dovolili Démonům sestoupit na Zemi). Mladý Johny na Démony nevěří a vydá se prozkoumat možnosti. Zanedlouho se setká se dvěma lovci, kteří nejsou právě přátelsky naladěni, avšak náhle se společně ocitnou v situaci, kdy musí táhnout za jeden provaz. Jakási podivná klec je někam unáší – později se zjistí, že do tzv. centra lidské výroby. Ocitnou se mezi jakýmisi podivnými bytostmi, které si říkají Salk a mají v rukou nadvládu na planetě. Lidé jsou pro ně jen „lidská zvířata“, podřadné bytosti, které nejsou schopny se naučit ničemu složitějšímu. Když se ale při sesuvu půdy v horách objeví zlatá žíla, šéf bezpečnosti Terl a jeho asistent se rozhodnou, že se pokusí vyškolit lidská zvířata, aby pro ně těžili toto zlato z hory plné uranu, kde hrozí udušení. Zápletka akčního sci-fi filmu pak spočívá v tom, že se dělníci pod vedením Johnyho odhodlají ke vzpouře proti obludám – Salkům – a speciálně proti největšímu ze zloduchů, Terlovi, který se chce na úkor jejich úmorné práce obohatit. Na vítězném konci vzpoury stojí osvobození lidské rasy a otvírá se nová budoucnost pro jejich děti. (TV Prima)

pekas

Tak já především viděl tenhle film hned při české premiéře, když ještě žádné ČSFD a přemoudřelí kritici v něm nebyli. Takže můj dojem z filmu nic dopředu neovlivnilo, jak tomu zcela jistě u valné většiny zdejších "odpadů" bylo. I když v něm jistě pár do očí bijících nelogičností nechybí, přesto to byla vcelku atraktivní akční sci-fi. V roce 2009 už asi ne tolik, ale hodnotím první dojem. Ten byl za čtyři a ty taky dávám. ()

Sir Ludvig

Presne ten typ béčka s áčkovým rozpočtom, aký mám rád. Absurdita deja a hutné množstvo logických lapsusov vytvárajú príma avandgardnú atmosféru. Triky, výprava a (pozor!) kostými i masky mi prišli adekvátne vkusné v merítkach žánru brakovej sci-fi. Stačilo by prestrihať na povedzme 82 minút a asi by som si túto skoro lahôdkovú záležitosť s excentrickým Travoltom na disku ponechal. ()

snakepit odpad!

Dlho som rozmýšlal nad tým, prečo by som mal dať tomuto filmu čo i len 1 hviezdičku, po pol hodine som však rezignoval. Ako by povedali naši českí bratia: je to velkej prúser za hodně peněz ;) ()

skalicky

Nemam zdání proč se zrovna tento film ocitl na dně datábáze čsfd....není to samozdřejmě nikterak převratne sci fi,spíše pruměrne ale docela zábavne,tak proč ta přísná hodnocení lidi!?Příjde mě že někdy někde nějakej děsně chytrej krityk kterej se blbě vyspal napsal naprosto'perfeknía' krityku¨A VY STE SE JÍ CHYTLI CO!:O)55% PS:Podle krityky nejhorší film 10 letí no nevim takové 10000př.nl. je 100 krát horší. ()

ktzc

Tenhle film mě docela překvapil, nebyl zas tak špatný jak jsem čekal a jak mi všichni tvrdili. Kdykoli se na scéně objevil Travolta, nebo Whitaker, tak sem se smíchy za břicho popadal. A ty tkaničky v nose, ty byly kultovní =) ()

Mykhaluu

No tak komentáře mě nutí se na tohle podívat a už teď tuším, že tu bude asi banda snadno ovladatelných... Jak napsal uživatel wakeup... a já ho teď práskl, kdyby si toho komentáře někdo z vás nevšiml... ;-) ()

Stejšn

Dvě patří Pavlu Trávníčkovi, kterému se povedlo z tohohle neuvěřitelného megaprůseru vykřesat slušné guilty pleasure. ()

Nathaniell

Ten začátek je dokonalý: Myslíte si, že se jedná o pravěk a ona je to hodně daleká post apokalyptická budoucnost. No není to paráda hned z kraje? Pak ty role: Člověk jim jejich charaktery věří, příběh jde svižným krokem a než se nadějete... No to nene!! :-D Travolta jako mimozemšťan. Nášleh. A ono to má hlavu, ono to má patu. Je to spíš takové komorní (což jsem zjistil, že bylo nízkým rozpočtem), takže jsem se s tím lépe zžil, jelikož tam hned od začátku neběhala miliarda dinosaurů. Paráda! Mimozemšťané (včetně Travolty) vypadají jako hodně ujetá parodie na Vulkánce, Vetřelce a Predatora. Což nevadí, jelikož žádný z uvedených filmů není žádným zázrakem, takže důležitá je myšlenka. A ta vlastně neměla chybu. Ano, pár triků nebylo nejlepších, to se s nízkým rozpočtem stane. Ale jinak to má tak jeden flíček na kráse (jak se ty lidský zvířata naučily tak rychle lítat??) Pak přijdu sem a zjistím, že je to jeden z nejhorších filmů na CSFD. Ale co? Mě to neodradí, protože ten film budu chtít zítra pustit své kamarádce a dokonce vím, že se jí bude líbit. Takže za mě 4*. ()

Blazkowicz

Mno, zas takový odpad to není, takže černá barva mi na to nesedí. Viděl bych to na takových 30-40%. I přes vysoký rozpočet je to spíš TV film. Efekty a všechno okolo toho je přinejlepším průměrné. Zbytek je podprůměrný. Ve scénáři se nevyzná ani prase, vůbec jsem nechápal co se tam děje. Hlavně že všichni nosí dredy. Nejhorší je ale šikmá kamera a divné barevné filtry. Bez těchto dvou věcí by to byl hned o třídu lepší film. Ve výsledku lepší hvězda za vysmátého Travoltu a za to, že to všechno dohromady vcelku funguje. 1+* ()

majk_n odpad!

Skvěle vyhozených 80 mil. dolarů rozpočtu. Myslím, že na Barrandově by se to dalo natočit za 250 tis. Kč se stejně papundeklovými kulisy. ()

Marg odpad!

Béčko jak vyšité. A ten scénář, to je opravdu perla. O logice radši vůbec nemluvím. Některé scény působí, jako by se autoři (autor předlohy, scénáristi nebo všichni) těsně před ulehnutím k spánku rychle snažili vymyslet něco buď vtipného nebo jen něco pro zaplnění konce stránky ve svém bločku. Samozřejmě za vším asi stojí kvalita knižní předlohy. ()

Spielbergo odpad!

U mě bezkonkurenčně nejhorší sci-fi co jsem kdy viděl. Možná i nejhorší film, ale asi by se našly i další příšernosti. Pro jistotu jsem se s odstupem podíval znovu a... potvrdil si svůj názor. Nemá to hlavu, patu, jediný kvůli čemu by se to někomu mohlo líbit je třímetrovej Travolta. :-) ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu