Můj soused zabiják

• USA The Whole Nine Yards (více)

Nicholas Oseransky je zubařem v kanadském Quebecu, kde žije se svou manželkou Sophií a tchýní a má se co ohánět protože musí splácet dluhy po bývalém společníkovi a zároveň tchánovi. Obě ženy ho svorně nenávidí a dělají mu ze života peklo. Nicholas se však kvůli dluhům ani nemůže rozvést. Nicholasova asistentka ho varuje, že jeho manželka si přeje jeho smrt kvůli vysoké životní pojistce, kterou uzavřel. Jednoho dne se do sousedství přistěhuje nový obyvatel a Nicholas ho jde přivítat. Během chvilky si uvědomí, že toho muže zná. Je to proslulý nájemný vrah Jimmy Tudeski, který byl propuštěn z vězení po vraždě mafiána Lazlo Gogolaka a jeho mužů. Je jisté, že tady se skrývá před pomstou Gogolakova syna. Nicholase, kterému se říká Oz, zachvátí panika a doma se svěří manželce. Chce se hned odstěhovat, ale Sophie dostává nápad. Přeje si, aby Oz odjel do Chicaga za Janni Gogolakem a pověděl mu, kde Jimmyho hledat.. Oz z toho nemá dobrý pocit, ale rád by se nového souseda zbavil. Aniž by kohokoli kontaktoval, v hotelovém pokoji už na něj čeká Gogolakův muž Frankie, aby ho dovedl ke svému šéfovi. Zde se setkává i s Jimmyho krásnou ženou Cynthií. Janni už nehodlá Oze ztratit z dohledu a tak Frankie pojede do Kanada s ním. Později v hotelu se Oz rozhodne povědět Jimmymu pravdu a raději mu volá, aby byl na Gogolaka připravený. Nechce, aby někdo zemřel. Později ho v hotelu navštíví ještě Cynthia, aby se ujistila, že Oz skutečně ví, kde se Jimmy ukrývá a poví mu o deseti milionech, které zanechal starý Gogolak, a které mohou být vyzvednuty pouze v trojici Janni, Jimmy a Cynthia. A nebo místo některého z nich musí doručit úmrtní list. Je jisté, že Gogolak chce zabít Jimmyho i Cynthii a získat peníze jen pro sebe. Cynthia se považuje za defacto mrtvou ženu. Mezi Ozem a Cynthií to jiskří a nakonec spolu skončí v posteli a Oz rozhodně nechce, aby zemřela. V Kanadě už na Oze čeká Jimmy a je k němu přátelský. Frankie a Jimmy spolupracují a hodlají se zbavit Gogolaka. Když se Oz vrátí do práce, vypráví své asistentce Jill co ho potkalo a Jill trvá na tom, že ji musí seznámit s Jimmym. Už dlouho ho obdivuje a chce se stát nájemnou vražedkyní jako on. Její první zakázka měla být vražda Oze. Objednala si ji jeho žena Sophie, ale Jill to nedokázala. Oz je prostě příliš milý. Jimmy Ozovi poví, že ho kontaktovala Sophie a chtěla, aby Jimmy Oze zabil. Jimmy to také odmítl. Ze stejných důvodů jako Jill. Nyní je potřeba připravit se na Gogolaka a Oz chce rozhodně ušetřit Cynthiin život. Dojde k přestřelce, při které je Gogolak a jeho muži zastřeleni. Je zastřelen i policista, kterého si Sophie najala na Ozovu vraždu. Jimmy zuří když se dozví, že Oz spal s jeho ženou, ale Oz dostal nápad jak všechno vyřešit... (TV Prima)

cross

Milá a příjemná komedie - avšak, příliš dlouhá, příliš upovídaná a místy až nepříjemně nudná! Jednoduše, velmi pocitově rozporuplnný film, který si za finální rozuzlení a ksichtíky Perryho *** tak akorát zaslouží! ()

mirec88

Pre mňa už je to klasická komédia, ktorú som videl asi 5-krát a vždy sa dobre zabavím. Trošku mi vadí, že tam niekedy namiesto komédie prevažuje až príliš silné krimi, ale inak je tam dosť vtipu. Ja byť na mieste Matthewa Perryho, držal by som sa od začiatku od Tulipána asi čo najďalej :) Inak potešil ma Michael Clarke Duncan - je fakt dobrý. ()

silent cut

Komediální purizmus. Tenhle film mě dostal. Na nic si nehraje a v naprosté pohodě vám propluje obývákem. Osobně mi navíc přišel vtipný jak svou situační komikou, tak nádhernými dialogy a pro mne nesmrtelnými hláškami. "Líbí se vám tu? - Žiju tu se svou ženou, proboha!!!" Herecký projev Mathewa Perryho bych si dovolil označit za částečně omezený a nemyslím to zle. Tento film je totiž důkazem toho, že pokud dáte dohromady bandu profesionálů, kteří chápou jisté hranice, může se i z celkem nenápadného filmu vyklubat klenot. Soused zabiják nikdy nebude kultovní, ale i přes dvacáté skouknutí se u něj pořád usmívám a občas nekontrolovatelně vyprsknu... "Vy jste zvracel?´- Právě jsem si chtěl jít vyčistit zuby - Počkám..." ()

Philoun1

Ideální film na nedělní podvečer, prostě oddychovka u které nemusíte přemýšlet a příjemně pobaví. Perry to jasně utáhnul sám. ()

P1tr

Bruce Willis a Matthew Perry tvoří dobrou dvojku, která je klíčovým bodem této komedie. Willis v typické roli klidného, elegantního zabijáka, Perry opět jako hektický, nešikovný a neustále do něčeho narážející trotl. ()

spikey1

Poprsí Amandy Peet je za pět hvězd, svižná gangsterka s Willisem v čele a Perrym na kterém je v podstatě film postaven ubýhá velmi svižňě, i když se jedná o komedii v půlce filmu se to zvrhne v gangstersku, která začne odsýpat ještě víc a vy už jen koukáte co se kolem vás děje. Není to to nejlepší, ale je to velmi dobré. ()

Jello Biafra

Priemerná komédia, ktorá neurazí ale ani nenadchne. Hlavným ťahačom" filmu je pochopiteľne Bruce Willis a jeho cholerické záchvaty, ktoré idú ruku v ruke s dobre uchopeným čierným humorom. Celé je to však navlečené na jednoduchý dej a zápletka je dosť mizerná. A Matthew Perry nie je vôbec dobrý komik, pretože jeho vtipy sú trápne. Hold navždy zostane chlápkom zo seriálu Friends. ()

giovanni3

Povedený film na který se vždy rád podívám. Willis je dokonalý zabiják a Perry to je výborný zmatkář a je dá se říci stejný jako v Přátelých. Tudíž Willis nám odtáhne to krimi, Perry odtáhne tu srandu (s kterou mu sem tam pomůže jak Willis tak Perryho asistentka Amanda Peet) a krásu nám dodá nestárnoucí Natasha Henstridge. Clarke Duncan jako drsný svalovec obstojí na výbornou a i jeho postava dodává filmu zábavu i to krimi. Tudíž herecké obsazení se povedlo je zde i solidní zábava a je zde i ten "krimi" příběh. Proč nedávám 5*? Nemyslím si, že by to bylo uctivé vůči filmům, kterým jsem toto hodnocení dal. Ono vzít Perryho znamená dostat legraci a vzít Willise znamená vzít perfektního herce, který zvedne každý film nahoru a když se toto duo doplní klidně průměrným scénářem a alespoň solidním okolím tak jsou diváci spokojení = dva skvělý herci a máme kvalitní film to ostatní se podá. Příběh tu špatný nebyl jen je nutné film nesledovat jen jako "krimi" ani jako "komedii", ale odhodit ty žánrová pravidla neřešit co je film zač a prostě se bavit. Silné 4z5 ()

jefff

Skvělá komedie, která baví i po letech. Duo Willis/Perry zafungovalo skvěle. Režie i příběh je jednoduchý-ještě taková ozvěna devadesátek, ale příjemně plyne a baví. Super nostalgie. ()

solskjaer

Překvapení měsíce! Nečekal jsem nic a dostalo se mi zábavy plnými hrstmi. Pěkně napsaný scénář a velmi povedené gagy a nepředvídatelný konec. Tak má vypadat komedie na úrovni ! ()

ferero

Bruce Willis v roli zabijáka, kterého nic nemůže naštvat víc, jak majonéza plácnutá na hamburgeru a jeho soused Matthew Perry, jako věčně nervózní zubař Oseransky, kterého vlastní žena chce zabít, nám dohromady dává obrovskou porci zábavy a nezapomenutelných hlášek. "Věříš víc masovému vrahovi nebo své ženě?" "Musím odpovídat?" :D 85% ()

FeatherBoy

Výborná komedie... Tento film doporučuji všem fanouškům Mathewa Perryho, protože v něm odvedl opravdu skvělý výkon a strašně se mi líbily ty jeho gramasy... ()

ranp

Zase jeden z filmů, který považuju za naprostý průměr. A ani hvězdné obsazení to nezachrání. Kdyby se dávaly "půlhvězdy," tak by to bylo na dvě a půl, takhle teda dávám tři, protože oproti dvouhvězdičkových filmům je Můj soused zabiják o něco lepší. O něco málo lepší. ()

lskala

Matthew Perry mě silně irituje. "Willík" už je o něco lepší, ale nezachrání toho příliš moc. Nuda, stupidita, nuda, stupidita. 20% - 1* ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry