Můj soused zabiják

Môj sused zabijak

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

• EdaS

Veliké zklamání. Tam, kde scénárista zapomněl na vtip či pointu, nechá režisér Perryho padat, do něčeho bouchat, narážet nebo alespoň "legračně" přehrávat. Willis je sice výborný a naprosto cool, ale zachránit tuhle velmi málo legrační komedii (alespoň podle mě) nemůže.(26.9.2002)

Dobře zvolené herecké seskupení výrazných osobností zvučných jmen dokáže obdivuhodně utáhnout celý film. Měla jsem pocit, že nebýt jich, dopadlo by to možná docela bídně. Vše mi přišlo příliš jednotvárné. Charaktery byly jakoby na stejné linii, vyzněly chvílemi až povrchně a nebýt těch, kteří je ztvárnili, nevím, zda by se pak ještě o nějakých dalo vůbec hovořit. Chyběla mi určitá hloubka. Podobných filmů je mnoho, ale zrovna v případě tohoto, jsem to vnímala nemálo. Nejvíce vtipných okamžiků se mi dostalo díky roztržité a zmatkářské postavě Matthewa Perryho, čímž se tak (s pár postřehy Bruce Willise) postaral o veškerou humornou stránku. Film má rychlý spád, poměrně chytlavý děj, a celkově mi, i přes můj výčet záporných detailů, vykouzlil úsměv na tváři.(21.1.2010)

Výborná oddychovka se skvělým Brucem Willisem a "Chandlerem" Matthewem Perrym.(10.8.2007)

Rosanna Arquette je táááááák hroznááá ...(22.9.2002)

Nepotrhá bránici, nepoběžíme jí hned koupit na disku, nebudeme se radovat nad její originalitou, nezvedneme palec nad zabijáckými vtípky. Prostě pouze lehce nadprůměrná komedie, která těží ze solidních herců první svítivosti. Naopak jí lehce ubírá to, že jí tuzemské komerční televizní stanice opakují co půl roku.(20.3.2015)