Můj soused zabiják

Whole Nine Yards, The

Môj sused zabijak

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

Lehký nadprůměr, to jistě. Ale mrzí mě, že všechen potenciál zápletky servilně ustoupil prezentaci Bruce Willise jako Velké Hvězdy. Že mu všichni ostatní herci z uctivé vzdálenosti dělají křoví, že i režisér bezbranně tančí, jak Willis píská. Jonathan Lynn přitom jindy a jinde prokázal, že je dobrý vypravěč a ctí příběh. Takže škoda, protože tento příběh je napsaný tak, že minimálně tři další postavy (Perry, Pollak a Duncan) jsou té Willisově rozsahem rovnocenné a jejich představitelé toho umějí víc, než jim bylo dovoleno předvést. 60%(23.2.2003)

Nájemný vrahoun Jimmy "Tulipán" Tudeski, který svědčil proti svým zaměstnavatelům, se inkognito nastěhoval do svého nového domu a hned musí řešit následující problémy: 1. Nervózně sympatický zubař Oz ho poznal a na rozkaz generálmajora (manželky) Sophie ho odjel udat bývalům šéfům do Chicaga, 2. Sophie po něm chce, aby zabil Oze kvůli pojistce, 3. Ozova zubní asistentka chce naučit vraždit, 4. Má 10 miliónů důvodů zabít svou manželku Sophii (rozvod je neetický), 5. Musí zlikvidovat chicagského bosse Janniho Gogolaka s jeho mafiánskou rodinkou. Je to docela dost práce, ale Jimmy je profík, ze kterého dlouholetá praxe v oboru učinila prozíravého sympaťáka.(6.12.2008)

Taková příjemná oddychová gangsterská komedie, která dost těží z přítomnosti Bruce Willise, ten s chutí zparodoval všechny ty drsňáky, které hrával.(19.6.2002)

Výborná oddychovka se skvělým Brucem Willisem a "Chandlerem" Matthewem Perrym.(10.8.2007)

Dobře zvolené herecké seskupení výrazných osobností zvučných jmen dokáže obdivuhodně utáhnout celý film. Měla jsem pocit, že nebýt jich, dopadlo by to možná docela bídně. Vše mi přišlo příliš jednotvárné. Charaktery byly jakoby na stejné linii, vyzněly chvílemi až povrchně a nebýt těch, kteří je ztvárnili, nevím, zda by se pak ještě o nějakých dalo vůbec hovořit. Chyběla mi určitá hloubka. Podobných filmů je mnoho, ale zrovna v případě tohoto, jsem to vnímala nemálo. Nejvíce vtipných okamžiků se mi dostalo díky roztržité a zmatkářské postavě Matthewa Perryho, čímž se tak (s pár postřehy Bruce Willise) postaral o veškerou humornou stránku. Film má rychlý spád, poměrně chytlavý děj, a celkově mi, i přes můj výčet záporných detailů, vykouzlil úsměv na tváři.(21.1.2010)