Můj soused zabiják

Whole Nine Yards, The

Môj sused zabijak

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

Dobře zvolené herecké seskupení výrazných osobností zvučných jmen dokáže obdivuhodně utáhnout celý film. Měla jsem pocit, že nebýt jich, dopadlo by to možná docela bídně. Vše mi přišlo příliš jednotvárné. Charaktery byly jakoby na stejné linii, vyzněly chvílemi až povrchně a nebýt těch, kteří je ztvárnili, nevím, zda by se pak ještě o nějakých dalo vůbec hovořit. Chyběla mi určitá hloubka. Podobných filmů je mnoho, ale zrovna v případě tohoto, jsem to vnímala nemálo. Nejvíce vtipných okamžiků se mi dostalo díky roztržité a zmatkářské postavě Matthewa Perryho, čímž se tak (s pár postřehy Bruce Willise) postaral o veškerou humornou stránku. Film má rychlý spád, poměrně chytlavý děj, a celkově mi, i přes můj výčet záporných detailů, vykouzlil úsměv na tváři.(21.1.2010)

Tenhle film já prostě zbožňuju. Kdykoliv ho vidím, zjihnu a zvedne se mi nálada. Hlavní představitelky jsou k nakosnutí, jen R.A. ne - ta je k zakousnutí :-) Mužské osazenstvo je v pohodě - hlavně Willis s Duncanem a téměř vždy notorický klaďas K.Pollack jako zlý Big Boss je super. M.Perry ze sebe trošku dělal větší trdlo, než je pro někoho ztravitelné, ale bylo to roztomilé. Svižná pohodová krimi komedie s parádními hláškami, která se obejde bez přiblblých autohoniček a bouraček.(21.2.2005)

Lehký nadprůměr, to jistě. Ale mrzí mě, že všechen potenciál zápletky servilně ustoupil prezentaci Bruce Willise jako Velké Hvězdy. Že mu všichni ostatní herci z uctivé vzdálenosti dělají křoví, že i režisér bezbranně tančí, jak Willis píská. Jonathan Lynn přitom jindy a jinde prokázal, že je dobrý vypravěč a ctí příběh. Takže škoda, protože tento příběh je napsaný tak, že minimálně tři další postavy (Perry, Pollak a Duncan) jsou té Willisově rozsahem rovnocenné a jejich představitelé toho umějí víc, než jim bylo dovoleno předvést. 60%(23.2.2003)

V celku zábava .. ale ne tak velká, abych film více vyzdvihovala ..(22.5.2008)

„Nejde o to, koľkých ľudí som zabil, ale o to, ako vychádzam s tými živými.“ Režisér Jonathan Lynn bohužiaľ neprekonal svoju úžasnú komédiu MÔJ BRATRANEC VINNY z roku 1992. Napriek tomu (a sabotačnému distribučnému prekladu) je MÔJ SUSED ZABIJAK celkom vydarenou záležitosťou. Ak si teda navyknete na svojský mix žánrov (predsa len, ja osobne mám malý problém s tým, ak v situačnej komédii niekto niekomu strelí do hlavy) a čudné herecké obsadenie (zasa raz úplne rovnaký Matthew Perry, zábavný Bruce Willis, neuveriteľne obsadený Michael Clark Duncan, pôvabná hore bez Amanda Peetová, neznesiteľná Rosanna Arquetteová, slabý Kevin Pollak, je to taký hybrit výborných aj úplne strašných hercov), čaká vás solídna oddychová jazda. Kino Považan 2000(30.10.2004)

• - Ve filmu se mihnou všechny tři dcery Bruce Willise. (don corleone)

• - Když Oz pozná postavu Jimmy Tulipána, tak se na obrazovce objeví několik titulních stránek novin. Mezi jinými je tam i promo na Smrtonosnou past 2 (1990). (don corleone)

• - První komerční americký film, který se odehrává v Montrealu a také se tam natáčel. Původně byl děj zasazen na Floridu. (don corleone)