Můj soused zabiják

Môj sused zabijak

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

• Djkoma

Co na tom kdo vidí?Zasmál jsem se, ale na komedii hodně málo(3.6.2004)

Černá komedie s Bruce Willisem umí polechat bránici. Film jsem poslouchal tak nahlas, že je z mého souseda zabiják.(7.7.2006)

Matthew Perry sice hraje Oscara Oseranskiho, ale je to Chandler a nikdo jiný:) A vůbec to není na škodu, právě naopak. Jeho "rozkošná" ženuška Rosanna Arquette dává vzpomenout na božskou Peggy Bundovou, Bruce Willis hraje odlehčenou verzi svého Šakala (a jde mu to fakt dobře:)) a Amanda Peeteová a Natasha Henstridgeová jsou jednoduše k nakousnutí. Nemůžu se dočkat druhého dílu.......(26.1.2003)

Rozpočet $41,3miliónaTržby USA $57,262,492Tržby Celosvetovo $106,371,651/videl v kine: 75%/(7.12.2007)

Lehký nadprůměr, to jistě. Ale mrzí mě, že všechen potenciál zápletky servilně ustoupil prezentaci Bruce Willise jako Velké Hvězdy. Že mu všichni ostatní herci z uctivé vzdálenosti dělají křoví, že i režisér bezbranně tančí, jak Willis píská. Jonathan Lynn přitom jindy a jinde prokázal, že je dobrý vypravěč a ctí příběh. Takže škoda, protože tento příběh je napsaný tak, že minimálně tři další postavy (Perry, Pollak a Duncan) jsou té Willisově rozsahem rovnocenné a jejich představitelé toho umějí víc, než jim bylo dovoleno předvést. 60%(23.2.2003)

• - Když na začátku filmu Matthew Perry seká trávu, má na sobě dres týmu Ottawa Senators. Perry ve městě Ottawa vyrůstal. (don corleone)

• - První komerční americký film, který se odehrává v Montrealu a také se tam natáčel. Původně byl děj zasazen na Floridu. (don corleone)

• - Majitelé domů, ve kterých bydlí hlavní představitelé, dostali 50.000 dolarů za to, že svoje domy na měsíc opustili a propůjčili je k natáčení. (don corleone)