Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

Moogwi

Dead End je naprosto nářezový film, ale pozor, ne horor, ale komedie ! Tolik hlášek, gagů a průpovídek jsem teda nečekal. Už jenom to, jak Ray Wise ke konci brečí, ve mě vyvolávalo záchvat smíchu, ale to bylo tím dabingem :)) Jako komedie tohle funguje výborně, jako horor.. hah no nevím :D musím se přiznat, že jsou dvě scény kdy jsem cítil lehké mrazení v zádech, ale to je opravdu vše. Ono když si u hlavní potvory říkáte - to je ale pěkná ženská, když se každých 5 minut filmu smějete, navíc když přijdete před půlkou filmu na celou pointu, tak se prostě nemůžete bát, ale jenom náramně bavit :) Ta scéna po titulkách, ta taky pobavila :) Celkově, Dead End není špatný film, záleží jak se k němu postavíte, nesmíte ho brát příliš vážně, protože film samotný se sám sebe nesnaží brát příliš vážně, na to je tam až příliš moc humoru, ale díky pár povedeným scénám věřím že může i trochu postrašit. ()

Danny F.

Tak tedy nuda. Vtip v tomto hororu byl fajn tak jako povedená pointa na konci. A dál? To je asi tak vše co mě udrželo ''naživu''. Vraždy laciné, napětí mizivé a nuda všude kolem. 30% ()

morena.jea

Tá hudba pri zábere z výšky, keď vidno iba svetlá auta na ceste uprostred lesa, je neuveriteľná. Slabšie povahy by už mali našlápnuté do Bohnic počúvať to dlhšie. Super napínavý film. ()

H.Gordon

Rozhodně skvělá myšlenka. To se musí nechat. Bohužel se film místy trochu táhl, jako by vymýšleli scénář na místě. Ale jinak poměrně dobrý horor, na který se ráda ještě někdy podívám. Navíc v hlavní roli Ray Wise, kterého velice ráda a to z Twin Peaks. 3, 35 ()

dANo

Aj napriek tomu, že som prekvapivý záver tušil, tak som bol milo prekvapený z tohto hororu, kde sa divák aj zasmeje, vyľaká a užije si celkom zaujímavý príbeh. Herecké výkony neoslnia, ale to sa pri tomto žánre dá akceptovať. Zaujali ma aj (podľa mňa) netradičné zábery zhora, ktoré dvíhajú vizuálnu stránku filmu. :o) ()

Musak

V poslední době nejlepší horurek co sem videl, skoda nekterych klišé, ale jinak nemam výtku, konečně horor kdy se opravdu člověk bojí! ()

liuk

Žádné nějaké extraseznamování s postavami, hned se začíná budovat hustá atmosféra. Za celý film neuvidíte nějaké morbidní a prvoplánově ošklivé záběry, na to jsou tvůrci moc velcí hororoví fajnšmekři a spíše uvolňují otěže představovisti diváka. Stejně tak neuvidíte žádné pitomé "hrůzostrášné" stvůry, tam tvůrci také prozíravě ví, že je jich většina spíše k smíchu, tak proč se s nimi zahazovat. Tyhle hitchcockárny, v tom smyslu, že se odehrávají na silně omezeném prostoru (zde auto a silnice max 5 metrů okolo) jsou v případě, že se povedou jako tento, opravdu skvělým zážitkem. A třešničkou na dortu jsou nějaké velmi vtipné momenty. Proti závěru nic nemám. Plné hodnocení nedávám jen, protože u nedávného Descentu jsem se bál ještě trochu víc. ()

Spock

Ať si kdo chce co chce říká, komediální prvky jdou do hororu podle mě zakomponovat velmi dobře. Tento film je toho jen dalším důkazem. Pořád jde ovšem o horor, který má solidní atmosféru a taky zajímavé vyústění. Nejvíce se mi osobně líbil ten nápad s autem, které „vozí“ duše mrtvých, jak jsme snad pochopil správně. Rada pro přežití, v noci si to pusťte raději s rozsvíceným světlem v pokoji. :-) ()

Dino07

Famózní hororová podívaná. U některých scén jsem si málem nadělal do kalhot. Někdy z těch fakticky strach nahánějících scén, někdy z těch černo komediálních, které mě rozesmívaly v nevhodnou dobu. Samozřejmě, že těch děsivých scén tam bylo rozhodně více než těch srandovních, ale i přesto. Velice strašidělný, ale přitom skvělý děj, který mě upoutal hned od začátku. ()

Guzo

Heh, takhle vysoké hodnocení pro tuhle slátaninu? Kdyby nebylo hláškujícího syna, tak by tu skoro nebylo nic pozitivního.. Chyběla mi tu celková atmosféra nebo nějaké lekačky, popřípadě něco "smysluplnějšího", ale kde nic tu nic.. A ten konec, no upřímně, to snad čekal každý, ne? ()

mcleod

Nudné, místy nechutné, mizerné herecké výkony a vlastně kompletně celý film. Až na ucházející (i když místy nelogický a docela neoriginální) závěr nic pozitivního (možná až na to, že to přežila jediná sympatická postava). Nic, co by zaměstnalo mozek aspoň na zlomek času. Typický výplod masové kultury. Zjednodušeně řečeno brak. ()

klima777

Ubika už mám dávno přečteného... Proto raději posedím v útulnějším baru. Třeba s Dickem... Což je ovšem otázka osobního vkusu a niterného ladění, nikoli kvality filmu. Tímto zdravím Raye Wise, nejlepšího tatínka Laury (Palmerové)... nadosmrti. (2,5*) ()

Dagoussek

Trochu strašidelné to bylo, předvídatelné momenty a někdy i nepochopitelné řešení situací. Trapné chování maminy, že jsem byla i ráda za její konec. Vražedné chování ženy s miminem chápu, ale proč zase ten zabitej konec? ()

pfa

Velice dobrá, ponurá psychárna, řekl bych bohužel s tím černým humorem... [9/1O] (Dead End, FRA+USA, horror] ()

Borat

Horor při kterém se určitě budete bát. O prázdninách jsem zkoukl několik hororů, ale tenhle měl nejpropracovanější příběh(ale i konec, který mě opravdu dostal), narozdíl od hororů, neboli spíše krváků, u kterých jde spíše o účet za kečup, než o film...|86%| ()

manonfire

Český název trochu obsahově navnadí na velkolepou jízdy Kukluxklanu, ale již úvod Vás vyvede z omylu. Film žije ze zajímaveho nápadu a velmi konstantního napětí. Jen je trochu těžké bát se o osud takové bandy trotlů. Vsadím se, že i paní smrtka než nonšalantně mávla kolem jejich hlavy, jim ještě přes rypák naložila násadou. 60% ()

Linkyc

Název filmu podle českého distributora předem odhaluje podstatu celého snímku. Avšak já se řídil originálním názvem a nenechal se odradit menším spoilerem. Dobře jsem udělal, film jsem si pouštěl v noci a atmosféra v mém pokoji by se dala krájet. Za celou dobu jsem měl oči pouze mezi monitorem a dveřmi od pokoje. Nepamatuji si na podobný okamžik, který bych prožil u takto laděného hororu. Skvělá hudba, jak jsem již jednou napsal velice hutná atmosféra, humorné momenty a nepředvídatelný konec katapultuje výsledné hodnocení na plný počet. ()