Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

elanista1

Dlho to vyzera len na nepodarenu parodiu na Prazdniny v Amerike a uplne mi to pripominalo tento film. Netusim preco sa do tohto pchal humor, lebo bez neho by sa jednalo o mimoriadne kvalitny horor. No ale dajme tomu, zasmial som sa dost casto lebo vtipy boli vkusne, ale nepatrili sem. Jedna sa vsak o film s obrovskou davkou tajomna a mnozstva otazok na ktore nikto nevie odpoved a s naozaj prekvapivou pointou. Aspon pre mna, ide o jeden z tych prekvapivejsich filmov sucasnej doby a na komedialnu vypln ktorou tvorcovia chceli zaplatat hluche diery medzi posobivymi momentami chcem radsej zabudnut. Paradoxne som 95% minut ani nepomyslel ze tomuto dam az 60%. ()

kacir

Horor? To myslíte vážne? Ja som strach..pravda.. Bál som sa, že to neskončí.. Mňa tento film nijako neoslovil. Skôr ma nudil.. ()

mikessc

velmi vtipny film, to je plus toho hororu, ze su tam bezkonkurencne vtipne sceny a hlasky ktore v ziadnom inom nenajdete ()

PozorGranat

Související zajímavost: "There was just her school book there, with her name on it, Barbara Rose", což je odkaz na film Válka Roseových. :-) Jinak parádní hororová komedie. 4/5 ()

hasacisko

Tiez mi v tomto filme vadil humor, ktory vsetky napinave sceny, ktorych bolo vo filme dost, mierne degradoval. Ale ten zaver to vsetko absurdne pocinanie postav dokonale vysvetlil a vsetko do seba zapadlo. Inak mierne nadpriemerna zalezitost. ()

Elessar.

Tak toto bola docela creepy vecička a ja sa rada nechám plašiť. Má to svoju mrazivú atmosféru a jednu sprostú dialnicu. Ktorá nikdy nekončí a je to proste šialenstvo. Síce ten preklad znie trochu divne. I keď pôvodný názov dokáže čo to napovedať. Veru, cestovanie autom cez hory nebude nikdy také isté ako predtým... ()

Rychloskot

Skvělý horor. Strašidelný, napínavý, plíživě děsivý, originální a vůbec ne monotématický. Pro mě by mohl být malinko méně vtipný, ale jen o kousek. ()

johnsnow

No takto akože až tak ma ten film popravde nechytil, ale ten záver, boháča jednak je to prekvapivé ale jednak je to mätúce jak sviňa, a tá potitulkovka tomu tiež nasadí matúcnosť. ()

wotanraca

Super horor vzhľadom na to, že som ho videl náhodou na film + som naozaj prekvapený z jeho úrovne. Skvelá atmosféra, myšlienka dobré herecké výkony. Podľa môjho názoru jednoznačne lepší ako npr. Blair Witch. ten humorný nádych niektorých scén je úplne super a skvele tam zapadne (oživil vo mne spomienky na stratenú mapu v Blair Witch). Jediné čo ma zamrzelo je tá scénka na záver, ktorá tam naozaj nemusela byť. ()

egan

Strašne vtipné, trošku strašidelné, ale fakt fakt vtipné hlášky. Napriek tomu, že záverečnú pointu som odhalil dosť skoro, za herecký výkon matky dávam štvrtú * ()

sAreOn

Hodně dobrý film s hutnou atmosférou a nečekaným koncem. Situace, které jsou velmi komické a zároveň morbidní, se skvěle do tohoto typu filmu hodí a jsou perfektně zvládnuty, jak herecky tak i režií a střihem. Příběh jednoduchý a přitom zaujme, málo kdy se stane, že u hororu čekáte, jak přesně to s tím "záhadným vraždícím prvkem" je... ()

(=LIFTY=)

Asi mám moc nakoukáno, protože pointu jsem tak nějak tušil už od začátku... Ale pobavil jsem se a hudba dobře pokdreslovala temnou atmosféru. ()

veverysiak

Tak zas až taká hrúznica to nebola, ale napätia tam bolo slušne, nezvyčajná dávka výborného suchého humoru a zámerné ignorovanie záberov na dokaličené telá obrúsili hrany strašidelna, lebo keby tam neboli, viem si predstaviť, že by z toho bol parádny hororový nervák, chlapi na to chceli ísť evidentne inak a vydarilo sa, stvorili vskutku jedinečné dielko, takže 80%. ()

Tredi

Neobvyklý příběh u kterého mrazí. V okamžiku, kdy se tam objevil černý kočárek, jsem málem spadla pod stůl! ()

Tomasson93

73% ?!? Jedna z mých největší záhad! Všichni tu píšete jaká to byla jízda, jaká byla famózní atmosféra, jak jste se báli apod. Já se nelekl vůbec, natož abych se bál, pouze jedna velká nuda a poslouchání histerický babky. I film byl naprosto o ničem, krom toho, že furt jezdili se svým autem dokola. Něco jsem si ale z tohoto filmu bohužel odnesl - scénka s tou babkou jak se nechutně cpe dortem se mi při pomyšlení na tento film vybaví vždy hned jako první! Vlastně ani nevím za co jsem dal ty 2 * ... ()