Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

F_r_o_s_t

Nebýt závěrečné pointy, asi bych uvažoval tak o jedné hvězdě za snahu. Nakonec příjemné rozuzlení, takže 70% zde není až tak nadsazených, jak se v průběhu filmu může zdát. Stojí za zhlédnutí. ()

bratr_jezek

Nadprůměrný horor zahrávající si s myšlenkou podobou jako např. v hororu Na půl cesty. Život a smrt jsou dvě roviny oddělené jen tenkou silnicí. Pak stačí přijet jen převozník a odvézt vás na druhou stranu. Nemusí to být hrozné monstrum, smrt může mít podobu něžné dívky v bílém a pomyslným Charonem může být i nablýskaný automobil veterán. ()

Dalajlada

U tohoto filmu jsem opravdu dobře pobavil. Čekal jsem spíš jen nějakou horrorovou vraždičku a dostal parádní komedii, u které jsem se hodně pobavil. Sympatičtí herci, dobrá atmosféra, velmi zajímavé zvukové efekty a spousta morbidního humoru. ()

ariaster

Omílání slova komedie ve zdejších komentářích ukazuje na nějakou nakažlivou poruchu vnímání. To, že nějaký film obsahuje pár vtipných hlášek, z něj ještě nedělá komedii. Tohle je především horror. A pěkně strašidelný. Vlastně jsem v tomhle století krom Session 9 a Těch druhých už žádný lepší neviděl. ()

Pelidor

Nemůžu si pomoct ,mě to dostalo. V podstatě komorní horor se skvěle zasazenými humornými prvky a příjemně překvapivou pointou. ()

cien odpad!

Jako 70%??? Vážně?? Naprostá kravina, nejde na tom nic pochválit, kdo hledá nějaký horror, ruce pryč, jo a není to ani vtipné 🙄 ()

JeanPaulB

Tu naozaj netuším, či dať 3* alebo 4*. Na jednej strane je tu nečakaný záver (teda aspoň pre mňa), ktorý však po flashbackovom zamyslením sa je v podstate nedomyslený, na druhej strane však je tu čierny humor, ktorý síce ja nemusím pri hororoch, ale v tomto prípade to tomu dodáva takú odľahčenú atmosféru. 3* 65% ()

drkaldj

Není to ten styl hororu, že bych se klepal strachy. Ale rozhodně to není žádný odpad. Logika občas dost hapruje a chování většiny postav není taky ukázkové. Na druhou stranu to ale dává trochu smysl, když film shlédnete do konce, pochopíte o co asi šlo a připustíte že by to mohlo být reálné (proto z původně zamýšleného průměru dávám nadprůměr). ()

Hugho

Nečakane  dobre fungujúci mix psycho-hororu, čiernej komédie a road movie s podmazom disfunkčných vnútro-rodinných vzťahov. Cítiť, že za tým bol francúzsky vplyv a aj napriek v podstate komornému prostrediu jedného auta a jednej chaty dokázali tvorcovia vybudovať poctivú ťaživú atmosféru nekončiacej nočnej mory. Takisto hudba bola veľmi dobrá a kasting bol presný. Onanista v horore prekvapil, :-) bolo to natočené v dobe, keď si scenáristi ešte mohli kadečo dovoliť. Až pri druhom pozretí som si všimol rôznych náhodných gest, ktoré začali dávať zmysel, takisto ako zvuky v pozadí (pípanie lekárskych prístrojov a pod) - ale najväčší WTF zlom prišiel až po titulkoch v scéne so smetiarmi (nebudem spojlovať) - sila ! ()