Medvěd

jane1106

Žasnu nad tím, jak skvělá práce se zvířaty musela vést k natočení tak téměř dokumentárního a zároveň příběhového filmu! I kdyby mu chyběla linie lovců, mám pocit, že bych se tu hodinu a půl vydržela dívat jen na osudy medvědů. Skvělá kamera, krásné přírodní lokace a děsivé surrealistické sny malého médi pak snímek skutečně povyšují na vysoce kvalitní dílo. Tchéky Karyo se pro svou roli hodí výtečně už jen samotným vzhledem, zahrál však perfektně. Jeho závěrečné ,,prozření", byť očekávané, na mne opravdu zapůsobilo. Rozhodně velmi neokoukaný film, který může být v současné produkci zajímavým výletem ,,někam jinam". ()

goniss

Od samého začátku jsem věděla, že mě tenhle naprosto obyčejný příběh dostane. Proč, jednoduše - mám vztah ke zvířatům. Po celý film mě doprovází touha dovídat se dál a dál, tiše (někdy hodně hlasitě smějíc se) pozorovat malého špunta, jak se vypořádává s věcma jemu cizí.. Naprosto obdivuji filmy se zvířaty natočené tímto způsobem. Režisér si dal práci za plátnem s natáčením, s hlavními aktéry filmu (Bart the Bear, Youk the Bear), a za to si zaslouží mou obrovskou poctu. Místama smutný, místama akční, místama příliš (v dobrém slova smyslu) legrační, obohacené o animační sny špunta :).. Nemám co bych vytkla ()

HouseMK

Dost pravděpodobně můj první filmový zážitek v kině; a hned po már minutách sem bulel jako želva... Svělý začátek! Myslím začátek mých návštěv kin, film je skvělý celý. Bart the Bear se hned stal mým filmovým hrdinou. Přiznávám, chtěl jsem být jako on... ()

jandula00

Je to vlastně taková klasická zápletka - nerudný chlap, o jehož přízeň se snaží nevinné dítě. Když si ale uvědomíte, že těmi hlavními hrdiny jsou mědvědi, dostává se příběh na úplně jinou úroveň. No, poplakala jsem si, postěžovala jsem si na naší lidskou rasu (která je, alespoň zde, poučitelná), poslechla jsem si hezkou hudbu, pokochala se krásnou krajinou a celkově jsem si to užila...Paráda! ()

Vesecký

Vždycky mě dojme. Krásná příroda, krásná zvířata a podivuhodně vycvičená, mile překvapuje využití snových triků pražským Krátkým filmem, k tomu výtečná hudba a krásné poselství. Nejdřív smutek ze zavalené medvědice (ve skutečnosti nebyla mrtvá, bylo vidět, že dýchá), na konci silný medvěd, který dá život svému potenciálnímu vrahovi - a mezitím řada hezkých příhod (rozesmála ta, jak se medvídě snaží porazit mladý stromek). Co říci - pět hvezdiček. ()

Matli

Krásná příroda a medvědi jako herci jsou super, celý film se spíš nese v duchu zajímavého a dobrého dokumentu, ale ten závěr je luxusní. Kamera je taky výborná. 83% ()

mul.berry

To je tak, když se snoubí krása, čistota a zároveň surovost a krutost přírody. Mívám problém ohodnotit staré filmy nestranně, jejich atmosféra na mě působí nostalgicky. Měla-li bych tedy Medvěda posoudit čistě věcně bez ovlivnění jeho roztomilým hupkáním sem a tam, viděla bych to na 3 hvězdy. Jelikož je však tento film velmi oblíbeným u mého přítele, jenž mi s nepochopením a současně nadšením sobě vlastním vyložil veškeré jeho klady, zvyšuji na 4 hvězdy :) Zhlédnutí stojí za to. ()

zelda82

Film, ktery ani po letech neztratil nic ze sveho kouzla a ktery je mnohem vic nez jen pouhym filmem o zviratkach...Mnohem spise jde o vyborne natocene podobenstvi o souboji cloveka a prirody, ktery chytne a nepusti. ()

bonifac

tenhle film nám promítali ve škole pořád dokola...úplně se mi zhnusil...asi je fajn, ale já nemůžu jinak...holt můžou za to učitelky, co nechtěli učit! ()

Darkslayer

Krásny film o vsťahu osiroteného medvieďaťa a starého medveďa, ktorým su v pätách lovci. Nádhérná atmosféra a scenéria. Výkony oboch medveďov su lepšie ako ich ľudských kolegov. "The gratest trill is not to kill but to let live" ()

Páně

Jedna z věcí, které jsem viděl jako dítě a pak až v pokročilé dospělosti, jenž si zachovala své kouzlo pro každý věk. Je neuvěřitelné, jak se některé scény vryjí do paměti. Asi nejraději mám snové kolážové scény. Medvídkovské opojení přírodou a láskou. ()

solid

Annaud je režisér, který vždy natočí něco jedinečného. Mužete se o to přít, můžete o tom diskutovat, ale to je tak všechno co s tím můžete dělat. ()

Heavyman

Roztomilost a tvrdost v jednom. Naprosto úžasné a neuvěřitelné v dobrém slova smyslu. Muselo dát sakra hodně práce, aby film vznikl tak dokonalý jakým je. ()

Akana

Ne a ne. Výš jít nemůžu. Úplně chápu všeobecné nadšení pro tenhle film. Krásná příroda, dojemný příběh a tak. Jenže způsob, jakým se tu zvířatům podsouvají typicky lidské emoce, mi vadí. Je laciný, sentimentální a zkreslující. Ačkoliv se film tváří jako pravý opak, je to přímo manifest zabedněného antropocentrismu. Kdyby medvědi chodili do kina a měli smysl pro humor (ale oni ani jedno k přežití nepotřebují, pane Annaude), asi by je dost pobavilo, jak si je představujeme. ()

crha

Angažovali frantíci Strýčka Jedličku nebo je ještě na světě podobná osobnost, co mu fušuje do řemesla? Film je dobrý a určitě stačí vidět jednou, aby se člověku vryl do paměti. Ale ten dabing mě kazil dojem z celého filmu a nechápu jak k tomu mohlo dojít, za to velké mínus. ()

issoumaila

Je to možné aby sa z ničoho natočilo niečo? Asi ano pretože Medveď ma o tom presvidča. Keby sa to natočilo dnes prišlo by mi to ako klišé no 20+- rokov, tak v tom sa nič nekalé hľadať asi nedá. A to sa vraj jedná o hraný film podložený scenárom a nie o dokumentárny film ako som si spočiatku myslel. Herecké výkony? Ani takto by som nemohol nazvať ľudskú či zvieraciu "hru". Prečo? Čo ponúkli "ľudia" sa nijak atraktívnym hereckým výkonom označiť nedá (i keď scéna pri vodopáde vyzerala dosť autenticky). A medvede? Úprimne obdivujem režiséra a všetkých aktérov tohto snímku za trpezlivosť akej pri nakrúcaní zo zvieratami (aj Komisár Rex) treba celá hromada o pevných nervoch nehovoriac. V konečnom dôsledok sa jedná (mimo kritiku kamarátov) o jedinečný medvedí snímmok. 9/10 ()

SkyCaptain

Jeden z nejlepších filmů o zvířatech. Pro mě jako malého kluka ovšem byl absolutní šok, když medvídkovi na začátku umřela maminka. Z toho se vzpamatovávám dodnes :-) ()