• ruský

(festivalový název)

Drama / Romantický

Velká Británie / Rusko / Itálie / Francie / Nizozemsko, 1992, 93 min

• Houdini

Oscar 2 nominace: Výprava, Kostýmy(9.4.2004)

Svého času jsem na něj náhodně narazil a fascinoval mě. Jak by asi na mě působil nyní? To by mě tedy pořádně zajímalo.***(5.10.2010)(5.10.2010)

"She's lived for 400 years and hardly aged a day; but, because this is England, everyone pretends not to notice." Zasněné, zamlžené a neostré obrazy se prolínají jeden s druhým, nejprve nesměle a neobratně, stejně jako se hlavní hrdina potýká s životem, později se učí vášni i touhe a radosti z klasů trávy a osobní svobody a nevyřčených slov a vnitřní krásy. Film, který zcela určitě není pro každého, ale toho, pro koho je, potěší mnohonásobně a několikrát.(13.1.2009)

Tak pěkně se na to koukalo, tak pobavily dialogy, tak krásně zněla hudba v uších, že ji slyším ještě teď. Prostě a jednoduše za pět. Viděno v rámci projektu 52 films by Women.(8.5.2016)

nečítal som knihu, takže som tomu vôbec nepochopil ale krasne natočené a aj napriek môjmu hodnoteniu sa k tomu určite vratim , lebo koniec a začiatok su nadherne poeticke a stred? no to sa spravi hned ako si prečítam knihu takže cakajte zmenu hodnotenia----- k lepšiemu(4.12.2007)