Otec Andrew Kiernan je Vatikánem vysílán na místa, kde se údajně stal nějaký zázrak. Andrew není jen kněz, ale i vědec, a zázraky většinou vědecky vysvětlí. Na posledním místě, v Belo Quinto v Brazílii, se Andrewovi nepodařilo vědecky vyvrátit tamní úkaz zázraku. V místním kostele začaly téci krvavé slzy jedné kamenné soše v den, kdy zemřel otec Alameida, a Andrew rozborem potvrdí, že se wkutečně jedná o lidskou krev. Kardinál Daniel Houseman nechce povolit Andrewovi návrat k soše s tím, že tam pošle geologa a ten na místě rozhodne o případném převozu sochy do Vatikánu k podrobnému prozkoumání... Růženec otce Alameidy je na tržišti nabízen malým chlapcem a matka Frankie Paigové ho od něj koupí, aby jej s ostatními dárky poslala své dceři. Frankie otevře balíček od matky až v momentě, kdy jí matka zavolá. Frankie pak začne být špatně a myslí si, že je těhotná. Po návratu z práce ale zažívá divné stavy. Málem se utopí ve vaně a probere se k vědomí až v nemocnici, kam ji nechala odvézt kamarádka. Frankie má na zápěstích bodné rány, ale neví, jak se jí to stalo. Lékařka si myslí, že si rány způsobila sama. Frankie je pak v metru před svědky, mezi nimiž je i otec Durning, bičována neviditelnou silou a Andrew Kirnan je vyslán do Pittsburghu, aby zjistil, oč jde. Ještě před odjezdem se Andrew dozví, že církev nemá v Belo Quinto kostel a žádný otec Alameida v jejich církvi nikdy nebyl... (TV Prima)

ShamiraNahari

Mám ráda tyhle "náboženské horory". Je to snímek asi trošku zvláštní, ale můj šálek kávy, dobrý soundtrack, sedělo mi obsazení ...takže 4* si podle mého zaslouží :) ()

Adelaides

Nevím proč, ale tento snímek mám moc ráda. Možná proto, že mám ráda Gabriela Byrna, možná pro tu zajímavou atmosféru, hudbu.. úplně přesně to nedokážu vyjádřit, ale pocitově prostě za čtyři. ()

Rathe

Horor??? To určitě ne, ale rozhodně skvělé efekty při stigmatech. A úplně jsem čekal na další a další ránu. Bohužel film neudržel své tempo až do konce, kde se to začalo brzdit a zamotávat a zkazilo to celý film. ()

sarah.cs

No nevím, podle mě nedokáží Američané natočit kvalitní film s touto tématikou. Za sebe říkám, že mě film zklamal, nudil a přišel mi chaotický. Vůbec mi nedal šanci nějak se vžít do děje, atmosféra nula. Nikdo mi nebyl výrazně sympatický. Pro mne je to velké zklamání, asi chtěl někdo natočit volné pokračování šifry mistra Leonarda. ()

jouluputilla

Páni, to je ale slátanina! Dost se divím, jak neobratně je ta ňůejdžácká agitka pro jediný pravý katolický panteismus splácána, ovšem patrně to na někoho ještě zabírá. Předně takzvané Tomášovo evangelium jednak není evangeliem, ale siláží vytržených a záměrně nebo kvůli slabosti paměti autora zpotvořených biblických úryvků, jednak patří ke gnostickým spisům, které se už od přelomu 1. a 2. století rojily jak houby po dešti, proto, stejně jako tzv. Mariino evangelium, které tak osvítilo Dana Browna, nebylo nikdy zařazeno do biblického kánonu. Tolik historická fakta k duchovní náplni, která je tak duchovní, jako, pardon, vypouštění „ducha z břucha“, tedy spíš k pořádnému vyvětrání. – Možná by můj přístup k filmu smířlivější, kdyby jeho tvůrci aspoň minimálně investovali do něčeho, čemu se v některých oborech literatury říká korektura. Bylo to sice primárně točeno pro JůEsEj, kde si toho odborností překypující diváci nejspíš ani nevšimli, ale mám ještě natolik víru v našeho diváka, že si myslím, že kdyby to točili barrandováci, tak někdo včas zahlédne, že zápisky P. Paula Alameidy nejsou zcela v portugalštině. Podobně se ptám, proč Patricia ten text, co jej hodila Gabrielovi, psala zrovna italsky - to už opravdu pitomost. Proti tomu je rozdíl mezi hebrejštinou a aramejštinou na těch zčistajasna na stěně se objevivších flipchartech docela marginální. Jedno z mála pozitiv z oblasti reálií - i když si Paťa ruku schovávala, připadlo mi, že psala doleva. Její spotřeba svíček byla ovšem pozoruhodná, to muselo lézt do peněz. A dám korunu každému, kdo mě dokáže odvézt na kteroukoliv arcidiecézi... Vhodné k uspání polohluché (občas tam je kravál) babičky. 12% ()

ArdeliaLortz

Byrne je prostě nejlepší 90's horror herec. Ať už záporák, tak i klaďas. Ale víc mu věřím toho satana :) Scénář je takovej trochu zmatenej, jako by zkoušel, co funguje a co ne. Ale dobrý. ()