Otec Andrew Kiernan je Vatikánem vysílán na místa, kde se údajně stal nějaký zázrak. Andrew není jen kněz, ale i vědec, a zázraky většinou vědecky vysvětlí. Na posledním místě, v Belo Quinto v Brazílii, se Andrewovi nepodařilo vědecky vyvrátit tamní úkaz zázraku. V místním kostele začaly téci krvavé slzy jedné kamenné soše v den, kdy zemřel otec Alameida, a Andrew rozborem potvrdí, že se wkutečně jedná o lidskou krev. Kardinál Daniel Houseman nechce povolit Andrewovi návrat k soše s tím, že tam pošle geologa a ten na místě rozhodne o případném převozu sochy do Vatikánu k podrobnému prozkoumání... Růženec otce Alameidy je na tržišti nabízen malým chlapcem a matka Frankie Paigové ho od něj koupí, aby jej s ostatními dárky poslala své dceři. Frankie otevře balíček od matky až v momentě, kdy jí matka zavolá. Frankie pak začne být špatně a myslí si, že je těhotná. Po návratu z práce ale zažívá divné stavy. Málem se utopí ve vaně a probere se k vědomí až v nemocnici, kam ji nechala odvézt kamarádka. Frankie má na zápěstích bodné rány, ale neví, jak se jí to stalo. Lékařka si myslí, že si rány způsobila sama. Frankie je pak v metru před svědky, mezi nimiž je i otec Durning, bičována neviditelnou silou a Andrew Kirnan je vyslán do Pittsburghu, aby zjistil, oč jde. Ještě před odjezdem se Andrew dozví, že církev nemá v Belo Quinto kostel a žádný otec Alameida v jejich církvi nikdy nebyl... (TV Prima)

dereksmart

Zakrvácená Patricia Arquette je fakt sexy... ne fakt nevím jestli jsem úchyl.....vizuálně místy téměř dokonalé..../kdyby se film držel tak jako zhruba prostřední třetina, byly by to dobré čtyři, ale místy a závěrem je to spíš na dvě....takže čisté tři/ ()

veverysiak

Neviem, čo hororové tento film obsahoval, pre mňa to bola jasná mystéria štrajchnutá provokatívnou nosnou ideou o neoprávnenosti cirkevných statkov, síce zaujímavo vystavaná a zasadená do bežných súčasných reálií, ale pomerne rýchlo a nejasne ukončená, samozrejme, pichať ďalej do podstaty cirkvi, na to by bolo treba širší priestor a aj viac odvahy, preto nám to zostalo tak umiernene uťaté, takže 60%. ()

HennessyVSOP

Tento film se mi hodnotí docela těžce. Nejedná se o čistokevný horor a má dost much, nicméně tematikou a mystičností se mi opravdu líbil. Herecké obsazení solidní, ale nikoli brilantní. Pro většinu diváků se bude jednat o průměrnou jednohubku, navíc budou film vnímat jinak křesťani a ateisti. Velmi povedéné jsou vize o mučení při stigmatech. Já dávám 70%. PS: tak ještě podle komentářů co tu čtu dodám že tento svitek skutečně existuje, přesně s těmito slovy, většina vědců jej historicky považuje za dobový, nicméně církev jej odmítá uznat... čili scénárista si moc nevymýšlel. ()

vofo

Z pohledu dnesni hororove produkce se jedna o nadstandardni film. Dobre obsazeni a kvalitni rezie to tahaji na lepsi 3 a 1/2 hvezdy. ()

LencaN

Vizuelně pěkné, herci zajímaví, každý z jiného soudku, hudba slušná, námět poutavý, avšak zpracování dohromady trochu mdlé. Zaujala mě scéna ve vaně, brr a pak konec ala Vymítač ďábla. Takže u mě rozhodně neurazil, ale spíš je to takový lepší průměr. Scény "ran" byly super, i psaní neznámého textu na tabuli a scénky těsně po tom byly dost hororové, ale zbytek trochu uvadal. Jsem ateistka a tak nedokážu posoudit, nakolik je to možné, či je to absolutní výmysl (ten záhadný text), ale je zajímavé koukat, jak by si s takovým nálezem lidé/církev poradila... stejně jako Kristova pokrevní linie v The DaVinci Code. ()

johnnie78

U tohohle rádoby artového, klipového psycha je jeden problém. Vůbec to není strašidelné, ale ani trochu. Ty scény, které by snad měly být, jsou klipovitým zpracováním tak zmršené, že jsou spíš k smíchu. Tam, kde by měl film správně děsit, spíš uspává. A to je škoda. ()

Potrublo

V súčasnej dobe, možno aj pod vplyvom mega-úspešných literárnych počinov Dana Browna, veľmi atraktívna téma, týkajúca sa okultistických periférií kresťanskej viery, nenechala chladným ani režiséra Ruperta Wainwrighta. Po formálnej stránke bol príbeh spracovaný značne farbisto, skvele pôsobí kontrast moderného amerického veľkomesta konfrontovaného s tradičnými náboženskými relikviami. Vynikajúco bola vytvorená nosná scéna filmu. Podkrovný byt hlavnej predstaviteľky, v ktorej sa odohráva veľká časť kľúčových momentov deja, je prepychový aj rozpadávajúci sa zároveň, tým pádom dodáva filmu tak trochu dekadentný rozmer umocnený všadeprítomným dažďom presakujúcim podkrovím v lenivých kvapkách. Kamera, hlavne hra s farbami a svetlom, je tiež výborná. Navyše, citlivo zvolené hudobné tracky atmosféru ešte umocňujú a audio-vizuálny zážitok z filmu je výborný. Bohužiaľ, je to takmer všetko čo tento film ponúka. Scénaristická zápletka je triviálna, novátorsko-vedecký rebel súperiaci s konzervatívnym jadrom rímsko-katolíckej cirkvi je už trochu obohraná platňa (na to sa dokonca zmohol aj Mr. Brown so svojimi bestsellermi). Záverečné vyvrcholenie filmu je skôr smiešne ako strhujúce, prorok-ikubus prehovárajúci zo záhrobia v horiacej spálni a nado všetkým víťaziaca láska.... úprimne, skoro som to nedopozeral. Ale na druhej strane, zmyselne nebezpečnú Patriciu Arquette pri dunení Inertia Creeps, som si dodatočne pustil ešte asi tri krát. Neviem aký majú Massive Attack na Inertiu videoklip, ale o moc lepší ako tento filmový asi nebude. ()

SpeedyL

"Království Boží je ve vás a všude okolo vás. Ne v chrámech ze dřeva a kamene." ... "Zlom kus dřeva a budu tam. Zdvihni kámen a najdeš mě." Tak o tom je tento film! Není to jen plochý strašidelný horor, jak tady většina lidí podle komentářů hodnotí. V opačném případě jsem se asi díval na jiný film. Parádně podtrhující živá hudba, úžasné detailní záběry kamery, P.Arquette a G. Byrne zahráli fakt fantasticky. Prostě jsem se od začátku filmu ani minutu nenudil. Atmosféra je skutečně parádní. Takto by měly vypadat inteligentní horory! Ne, že nějakej bláznivej psychopat za večer vyvraždí celou vesnici a to ještě pokud možno nejbrutálnějším způsobem, ale takto. Z obdobně tematicky laděných filmů jsem viděl třeba The exorcism of Emily Rose nebo The exorcist, ale Stigmata jsou rozhodně nejlepším zpracováním této problematiky. Dávám zasloužených 5*. ()

deerelegan

Ze začátku se to tváří jako slušný nápaditý thriller, ale bohužel se děj tak nějak rozplizne, až se to skoro ani člověku nechce dokoukat. ()

montel

Frankie (Patricia Arquette) je mladá kadeřnice z Pittsburghu. Jednoho dne jí matka doveze z Mexika růženec a z Frankie se začínou dít divné věci. Posedlá takzvanými stigmaty, se jí začnou dělat krvavé rány na rukou,nohou a hlavě. Z Vatikánu je proto vyslán oten Kiernan (Gabriel Byrne), aby Frankie pomohl. Jakmile církev zjistí, že Frankie je poslem samotného Ježíše Krista,snaží se jí umlčet. No mnohem radši mám filmy, kde je člověk (většinou žena) posedlá samotným ďáblem,např. Vymítač ďábla nebo V moci ďábla,ale ani Stigmata nejsou špatné. Scény kdy Frankie trpí stigmaty,mají výbornou atmosféru,ale ani hluchá místa se tomu nevyhnou. Hezkých 60% ()

pavont

Skvely misteriozny thriller so skvelou hudbou, hereckym obsadenim a atmosferou. Klipove prestrihy boli trochu mimo ale inac super. ()

blackperseus

Tento film som za svojich časov na VHS požičal kaplánovi, ktorý nás učil náboženstvo a potom som s ním na hodinách rozoberal jednotlivé motívy - a zvyšok triedy mohol veselo vyrušovať... ;-) Podľa mňa ide o veľmi dobrú záležitosť, ktorá dokonale plní svoj účel - vystraší, pobaví, vyvolá otázky - a mne je náboženská tematika blízka práve z tohto "otázkovitého" pohľadu. Naviac nádherná Patricia v hlavnej úlohe... ;-) ()