Otec Andrew Kiernan je Vatikánem vysílán na místa, kde se údajně stal nějaký zázrak. Andrew není jen kněz, ale i vědec, a zázraky většinou vědecky vysvětlí. Na posledním místě, v Belo Quinto v Brazílii, se Andrewovi nepodařilo vědecky vyvrátit tamní úkaz zázraku. V místním kostele začaly téci krvavé slzy jedné kamenné soše v den, kdy zemřel otec Alameida, a Andrew rozborem potvrdí, že se wkutečně jedná o lidskou krev. Kardinál Daniel Houseman nechce povolit Andrewovi návrat k soše s tím, že tam pošle geologa a ten na místě rozhodne o případném převozu sochy do Vatikánu k podrobnému prozkoumání... Růženec otce Alameidy je na tržišti nabízen malým chlapcem a matka Frankie Paigové ho od něj koupí, aby jej s ostatními dárky poslala své dceři. Frankie otevře balíček od matky až v momentě, kdy jí matka zavolá. Frankie pak začne být špatně a myslí si, že je těhotná. Po návratu z práce ale zažívá divné stavy. Málem se utopí ve vaně a probere se k vědomí až v nemocnici, kam ji nechala odvézt kamarádka. Frankie má na zápěstích bodné rány, ale neví, jak se jí to stalo. Lékařka si myslí, že si rány způsobila sama. Frankie je pak v metru před svědky, mezi nimiž je i otec Durning, bičována neviditelnou silou a Andrew Kirnan je vyslán do Pittsburghu, aby zjistil, oč jde. Ještě před odjezdem se Andrew dozví, že církev nemá v Belo Quinto kostel a žádný otec Alameida v jejich církvi nikdy nebyl... (TV Prima)

Sidonka

Líbila se mi pouze atmosféra 90. let. Jinak mi film přišel bezvýrazný, neoriginální a ničím dalším mě nezaujal. Musím se přiznat, že jsem se nedívala ani zvlášť pozorně, bylo to plné klišé, tak proč vlastně? Ostatně satanismus, vymítání, apod. nejsou témata, které bych měla v oblibě. Mám raději některé horory odehrávající se například v sanatoriích, s větším důrazem na psychologii postav a na tajuplnou atmosféru. Rozhodně raději než krváky, kde se z mého pohledu nic interesantního neděje. ()

gogos

Celekm povedený snímek s mojí oblíbenou herečkou. Horory na toto téma mám celkem v oblibě, navíc je vše doplněno poměrně zajímouvou hudbou... vpoho 4* ()

blackrain

Stigmata jsou bolestivé krvácející rány, vytvářející se na rukou, nohách, boku a jako krvavý pruh po trnové koruně. Rány znázorňují zranění Krista při ukřižování. Stigmaty trpěla i Frankie, která dostala darem od své matky zvláštní růženec s podivnou minulostí. Od té doby se jí zmocnily tajemné síly, které ji ovládaly. Horory se satanskou tématikou dokážou stále diváka zaujmout a přitáhnout k sobě jako magnet. ()

stration

Vizuálně promakaný, zpocený střihač i tvůrci soundracku, ale já zůstal vcelku vlažný. Dívá se na to ale dobře. ()

Suzana

Velmi slaboučký děj zachraňuje charisma Gabriela Byrneho, který byl v reálném životě vykopnut z kněžského semináře. ()

balba

Velice dobře vypracovaný horor.Úvodní hudba k filmu je perfektní.Stigmata , která se jí vytvářely na těle byly děsivé. ()

Martin741

Na Friedkinovho Exorcistu tento film nema, a satanisticka tematika je tu podana dost dementne. Bat sa niet coho, snad fakt len toho retardovaneho scenara. Najdementnejsi film so satanistickou tematikou. 19 % ()

honajz2

Tady se někdo snažil být kontroverzní. Člověk čeká, co z toho vypadne a ona z toho ve finále je nudná konspirace o tom, jak církev tají fakta (páni, to jsem teda vůbec ještě nikde neviděl...) a to o nějakém tajném evangeliu. Ono je ale taky zajímavé, že ten film působí jako béčko, ale zároveň chce sdělit nějaké poselství a sám ten film neví, čím by chtěl být radši. Když si tu člověk přečte komentáře, půlka to bere jako jedno a druhá půlka jako to druhé. A v tom mi to právě přijde neuspořádané. Navíc tomu chybí i nějaká pořádná atmosféra a děsivé to není ani náhodou. 2* ()

cariada

Atmosferický horor a dívce co je posedlá stigmaty, jelikož dostane od matky růženec co pocházel od mrtvého kněze. Pak se s dívkou dějí divné věci, celé tělo je bičováno a propichováno neznámou silou a dívka s chytává jednu ránu za druhou. Snaží se jí pomoc jakýsi kněz, který je spíš vědec než kněz. Velmi působivý děj a temná atmosféra z toho dělají nadprůměrný horor. Opět se ukazuje jak je církev prohnilá a než ,aby přiznala nové věci radši bude mlžit. ()

Mefistofelle

U tohohle filmu mám jasno v jednom - jedná se o téma, které se obtížně zpracovává v hororovém rámci. Pokusili se o to s vervou, ale výsledek prostě nepůsobí děsivě. Jako mysteriózní thriller by to ještě jakž takž fungovalo, ale jako horor, který z toho očividně chtěli mít, to už tolik nebstojí a to ani s pomocí osvědčeného prvku exorcistického rituálu. Prostě to podle mě měli směrovat trochu jinam. Pochvala ale patří dvěma představitelům hlavních rolí. S nimi to ještě jakž tak ujde... ()

Flaxik

Dobře načatý děj, kde se člověk vyloženě těší na Belzebuba a jeho husté projevy, možná i kroucení hlavou o 180 stupňů, ale postupem času se z toho stává další pochybná spiklenecká trapkovina. Veskrze průměrný počin, který lze po shlédnutí okamžitě zapomenout bez trvalejších následků na zdraví. ()

dubinak

Devádesátkový kousek, který se dá tak nějak z větší míry předvídat, tudíž v podstatě čekáte jen jestli bude moment překvapení. Je to velice čistokrevně průměrný kousek, protože jeho, v té době nejspíš velice avant-gardní, způsoby střihu a kamery jsou dneska spíš rušivým elementem, který byl tomu příběhu převážně vadou na kráse. Patricia se mi tam ale hodila skvěle, prostředí bylo svým způsobem taky zajímavé, akorát ty "vize" a nejrůznější záchvaty a hororové momenty byly zkrátka moc old-school. Ještě že se tvůrci posnažili ke konci tlačit na pilu a nechyběla tudíž ani hororovější akce. Jako dohnaný rest slušné. ()

Juto

Film patrí k najlepšej žanrovej skupine, vzhľadom na strašidelný dej spájajúci náboženstvo s prízemnými postavami. 6/10 ()

emo

Slušný priemerný mysteriózny thriller, so skvelým Byrneom v hlavnej úlohe. Šikovne natočené, ale ten scenár... ()

otík

Napínavý a hodně zajímavý film, obzvláště pro věřící lidi, neboť jsou tady zmíněny některé problémy katolické církve (otázka uznání či neuznání listiny, která by měnila pohled na církev). Vatikán zde vystupuje jako symbol zla, což ale nelze přijmout. Gabriel Byrne zahrál výborně svého citově rozpolceného kněze. Jen je s podivem, že ve stejném roce hraje v jednom filmu kněze a v jiném (Arnoldově notně nepovedeném Konci světa) dokázal s plnou parádou zahrát satana. ()

Radiq

Celá koncepce stigmat jakožto jevu mi nikdy nepřišla moc důvěryhodná, prostě je to blbost a nevěřim tomu. Tím pádem celá koncepce Stigmat filmu je tím pádem pro mě v prdeli. Ale abych nestahoval kalhoty daleko před mrdem, tak musim řict, že se mi docela zamlouvalo to, že některy sekvence byly natočeny spíš jak posedlost démonem nebo vymítání ďábla. Ale ono ježíš nebo ďábel, dyť je to jedna a ta stejná pakáž. Postavy byly plytké jak talíř, často se chovali uplně nesmyslně. Taky jsem třeba nepochopil, proč chtěla toho kněze ošukat. Rány se hojily pozoruhodně rychle, skoro jak rychlé šípy. Rozuzlení taky nevehnalo do mejch žil život, ale spíš únavu. Co z toho všeho nakonec plyne? Jako vždy - církev je zlo a lidi, co věřej, idioti. Patricia Arquette byla pro mě dycky béčková herečka, což se tady opět potvrdilo. ()

Avathar

Svižne natočená báchorka, ktorá je jedným z tých filmov, ktorý z bahna podpriemeru vyťahujú hereckí predstavitelia Gabriel Byrne a Patricia Arquette. Réžia je však rozpačitá a Wainwright film pojal až príliš moderne. Trochu mystiky by tomu neuškodilo. Ale ten malý exorcistický rituál sa mi páčil :-) ()