Hněv duší

• USA Dead Birds (více)
všechny plakáty

Skupina zlodějů, kteří jsou na útěku po přepadení banky, najde útočiště v opuštěném domě. Zatím nemají tušení, jaké zlo zdánlivě pustý dům skrývá. Blíží se noc, venku zuří bouře, ale to není nic oproti tomu, co se začíná dít vevnitř. Probouzí se strašlivé zlo uvězněné ve stěnách domu. Členům skupiny se začínají postupně zjevovat obrazy zmrzačených těl, která jsou výjevem hrůzných činů, jež se zde odehrály. Strach ve skupině narůstá a její členové jsou na sobě závislí čím dál víc... (oficiální text distributora)

ripo

Vidieť horror v kulisách občianskej vojny, to sa len tak ľahko nevidí .... Atmosféra bola hustá od samého začiatku. Dala sa krájať nožom ... Pekne .... pomaličky .... pomaly .... Tak ako takmer celý dej filmu. Ľakačky boli vo filme dovedené do dokonalosti. Veľký diel na pozitívnom vyznení tajomna a strachu mala i hudba. Výčitky padajú na stranu strihu, ktorý hlavne v začiatku bol na niektorých miestach chaotický a nedotiahnutý. Neznáme herecké tváre takisto podali strop svojich možností a tak sa tento film môže s kľudným svedomím rátať k tým vydareným. ()

petero

Western a horor - to ti vie byť skvelá kombinácia. Sklamaný z Kruhu 2 som si pustil tento filmík a nečakane na mňa vyšmahla velice slušná hororová atmosféra, kde ma režisér vystrašil aj v totálne nečakanej scéne odohrávajúcej sa za bieleho dňa. Už úvodná scéna, prepadnutie v banke, kde desperád odstrelí koltom bankárovi polku hlavy dala tušiť že si tu užijem aj trošku drsnejšie scény. Po chvíľke sa film zmení na klasický horor o strašidelnom dome, kde sa kovboji po prepadnutí banky uchýlia a myslia si, že tu prečkajú noc živý a zdravý. Najlepšie na tom je, že som naozaj netušil čo na nich vyskočí. Žiadne monštrá, len skvelá atmosféra. A zakončené je to vskutku zaujímavou pointou. ()

Xmilden

Musím říct že budované napětí je v tomto filmu náležitě kvalitní, zato vždy v okamžiku kdy začne scéna gradovat se dostaví jakési nestandardní rozluštění. Popsal bych to asi k zážitku když vám v Sazce vylosují 6 čísel z 6 a 7. číslo nepadne. Prakticky ve filmu není nic vysvětleno. Zvláštní, velmi zvláštní. Nicméně nápad na westernové prostředí v hororu rozhodně originální. ()

-bad-mad-wolf-

Skupina lidí, jejichž osudy ve filmu sledujeme, na začátku vykrade banku a drasticky vyvraždí všechny přítomné. Nejde tudíž o sympatické bandity ve stylu Butche Cassidyho a Sundance Kida, nýbrž o prachobyčejné vrahy, kterým pravděpodobně fandit nebudete (ačkoliv jsou nám později prezentovaní jako parta obyčejných lidí v tísni). Nakonec se dozvíte, že si tím tvůrci patrně chtěli ospravedlnit ---SPOILER--- smrt jich všech, aby snad nedejbože nemuseli zabíjet kladné postavy. ---KONEC SPOILERU--- Zbytek nezaujme prakticky ničím. Kamera je sice šikovná a občas se snaží vykřesat trochu napětí, avšak snaží se marně, jelikož s vyjímkou hudby už se nikdo jiný o totéž nepokouší. Všechny postavy mají halucinace, některé se občas ztrácejí a znovu objevují, některé se jenom ztrácejí. Spolu s nimi vidíme duchy kdysi zabitých, kteří sem tam dělají okatě digitální ksichty. Ke konci se objeví i něco málo šťavňatého gore, jehož smysl mi trochu unikl a vůbec nejzajímavější jsou zvláštní monstra, která však vidíme pouze pár sekund na začátku a na konci. Pointa se nedá označit za překvapující, byť jí na základě ničeho očekávat nemůžete. Prostě tam je a má štěstí, že není úplně pitomá. Přítomnost Marka Boona Juniora a Michaela Shannona potěšila. ()

darkrobyk

Pole kukuřice mě děsí od dob, kdy jsem si přečetl Kingovy Kukuřičné děti. Pak následovala jejich filmová ztvárnění a celá řada dalších horrorů si tu více či tu méně kukuřičnou kulisu vypůjčila. Když začal atmosféra slušně houstnout a gradovat, tak místo vyvrcholení se rozplizla do ztracena. Vše se do rychlého konce několikrát zopakovalo. Líbila se mi kamera a hudba, jež po většinu filmu byla nahrazena spíše rozličnými temnými pazvuky, vrzáním, hučením a sténáním. Očekávané lekačky nakonec příliš nevylekaly. Co nechápu - a nejedná se o první horror s takovou scénou - je, jak skupina přijede za světla k domu, spěchají ke schodům, střih, stoupají po schodech a je tma jak v pytli. Bleskové stmívání jsem zažil jen v srdci Norska, zde k němu určitě dojít nemohlo. Že se vybaví kopice filmů o domech člověk očekává, připomínka asijských horrorů typu Nenávist mě ale příliš nenadchla. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +zvuky, atmosféra, závěrečná pointa, triky -obsazení, zápletka/// Mohl to být krvavý western, ale je z toho jen standartní horor a je vlastně jedno, že se odehrává na divokém západě. Ten slouží jen jako kulisa. Zápletka s ulopeným zlatem je dobrá jen na začátku, potom už je to jedno. Postavy jsou celkem nevýrazné, ani toho moc nenamluví, sympatické vám asi nebudou. Docela lze ovšem vyzdvihnout atmosféru, která si sice ze začátku vleče, ale později nebyla nouze o nějaké lekačky. Jen smrti (vraždy) byly z oblasti WTF. Prostě nic ohromného. No a další výjevy "co se stalo v domě" jsou zdařilé. Něco podobného bylo v Kruhu, zde to ale bylo častější. A závěr je zajímavý./// Celkem 60%/// ()

misterz

Guláš westernu a hororu tentoraz nezafungoval tak ako by mal. Avšak aj napriek obohranej platni čo sa týka dejovej linky (nešťastníci aj s ukradnutým zlatom sú nútení prenocovať v starom dome, kde si ich nájdu bubáci), atmosféra nebola najhoršia, aj keď samozrejme z načrtnutého mixu prostredia a výborného hudobného doprovodu mohla vyťažiť viac. Príbeh mi prišiel pomerne ťažkopádny, k pointe sa divák musí dopátrať cez nešikovne a schematicky vedené dialógy a miestami i pomocou zmätočných a časovo zle načasovaných halucinácií jednotlivých postáv. Ľakačky by sa tu našli, bolo ich dosť, žiaľ väčšinou boli neúčinné a slabé. Najviac sa mi pozdávala vizualizácia bubákov a postava M.Shannona v roli záporáka tiež nebola najhoršia. Hororík na jedno použitie. 55/100 ()

hladass

I kydž je začátek trochu pomalejší a nedostatek peněz je dost dobře patrný, nevadilo to... Vše nahrazuje výborná kamera a slušní herci...... Atmosférá je vynikající, lekačku fungují na výbornou a gore efekty jsou více než slušné... Já byl více než spokojený... ()

Frajer42 odpad!

No tedy nevím. Pokud tento film budete sledovat v noci, tak vám mohu téměř zajistit, že v průběhu usnete. Ono se toho upřímně ve filmu zase tolik neděje. Byla zjevná snaha autorů navodit dostatečně temnou atmosféru. Občas se v pozadí ozývají dětské hlasy a volají stále žijící do pastí. Následuje samozřejmě docela hloupé vysvětlení celé podstaty příběhu a na závěr je zajímavá pointa. Nebýt docela zdařilých efektů, tak bych řekl, že je to práce amatérů, kteří si na jeden večer pronajali dům s velkou kukuřičnou zahradou kolem a rozhodli se během tohoto večera natočit film. Lekačky zde nefungují, neboť jsou hudbou oznamovány s dostatečným předstihem. Herci jsou nezajímaví. Z mého pohledu se jedná o takový pohlednější odpádek. ()

mil@n.fanatik

Ale jo, aspoň ten konec to zachránil, i tak jsem chtěl dát 3*, ale slabší. Čekal jsem, že se ten film víc rozjede, začátek a hlavně doba, kdy vstoupili do hruzo - děsivého domu, vypadal nadějně a hororově,ale pak nic moc úchvatného... A proto spíš zklamání. Průměr - 60% ()

Campbell

Ukázka že za málo peněz jde vymlátit všechno. Turner tady ukázal že je zručnej Rudý písek se mi líbil sice to byl nemastnej průměr ale šlo to ale tohle je daleko lepší. Atmosférickej horor který se odehrává prakticky na jednom místě. Už dlouho se mi nestalo že bych měl nahnáno nebo jsem se dokonce lekl, a tady se to povedlo parádně. Bubáci byly parádní a neměly chybu. Herci ušly jen ti vedlejší byly na tom o dost hůř. A ani začátek není nic extra ale pak je to paráda která se zrodí jednou za pár let. ()

Chrustyn

Nápad na horor ve westernovém hávu je zajímavý. Hororová atmosféra by tu taky byla ale i tak musím uznat, že jsem se dost nudil. ()

heyda

Poctivá duchařina, která stojí vyloženě na tiché, ale hutné atmosféře, kterou naruší sem tam jenom hlasitá lekačka. Velmi dobří jsou i herci, prostředí tvůrci vybrali taky skvěle, a líbí se mi i zařazení do westernu. Nicméně to nejpodstatnější = děj = ten hodně pokulhává. Snažil jsem se pospojovat si skutečnosti s minulostí a tím, co vidím, a nějak mi to nezapadalo. Mám určité teorie, ale žádná z nich není dotažená a nemyslím si, že by to byla chyba mojí hlavy. To spíš režisér začal příliš fantazírovat a nějak mu uniklo, že to musí být srozumitelný i pro běžného hororového fanouška. Celkově ale zklamaný nejsem, spíš ve mě převládá ten spokojenější pocit. 60% ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 13.3.2010 --- Skvelý atmosférický horor s geniálnou pointou, výborným hereckým obsadením a pôsobivými striedmo užitými efektami. Po veľmi, ale naozaj veľmi dlhom čase dielko ktoré je takmer po všetkých stránkach spektakulárne zvládnuté, napriek tomu, že sa vlastne jedná o dosť komornú záležitosť. Postmoderné ornamenty a "inteligentný" humor museli ustúpiť žánrovým kánonom a poctivému remeslu. Občas to nie je na škodu veci. (31.8.2005) ()

eraserhead666

Celej film jsem se neubránil pocitu, že z tohohle by mohl být poměrně dobrý duchařský film o domu ve kterém straší. Několikrát na mě vykouklo něco jako budování dobré atmosféry (sice až nechutně pomalé budování, ale taky to mělo něco do sebe), které však po chvíli utnula nějaká kravina. Chvíli dobrému úseku ve scénáři podkopává nohy režisér, jindy zase dobrým režisérským postupům podkopává nohy scénář. A i některé herecké výkony a postavy mě mile překvapily (černoch a ta ženská). Jenže ten film skoro nic nechtěl ukázat, všechno se děje tak nějak mimo záběr kamery a nebo zrovna v místech kde kamera už dávno není. Těch pár lepších scén (dvě? tři? jsou v celkovém dojmu z filmu žalostně málo). Odhalující flashback byl parádní. Krvavý přepad banky taky ušel. Jak rád bych tomu filmu dal 3 hvězdičky, ale prostě nemůžu. Asi si budu muset počkat na remake :-). ()

SOLOM.

No nevím, tahle duchařina se mi líbila to ne že ne, ale viděl jsem už i mnohem lepší. Každopádně mě děj několikrát velice mile překvapil a určitě jsem si tenhle kousek nepustil naposledy. Jen je škoda, že děj má místy hodně nevyrovnané pasáže a hlavně začátek má docela pomalý rozjezd (pokud nepočítám tu banku). Charakteristika postav se mi taky líbila, jen je škoda, že trošku víc prostoru nedostal můj oblíbenec Michael Shannon (Clyde). Tak za 65% ()

ARI50

Banda zlodějů se snaží utéct ale v poli číhá pěkná svině a není sama a proto opuštěný dům je to pravé kde to čeká taky slabší horor z menší dávkou strachu a jemným příběhem neurazí. ()

mm13

Hovadina! A môže za to hlavne režisér. Taký super námet (ČB western a lá 50-te roky krížený s lovecraftovskou mystikou - uaaááá!!!) a oni ho úplne posrali. Nepochopili možnosti, ktoré sa tu ponúkali a natočili pokus o kultový horor. Kameň úrazu je presne v tom, že drvivá väčšina kultových filmov sú hlboko osobné záležitosti, ktoré shodou šťastných náhod padli na úrodnú pôdu. Chápadlá budúceho kultu osahávajú najhlbšie dno spoločného nevedomia a buď tam v hĺbke o čosi zavadia a vynesú to na povrch alebo skrátka nije. Chcieť natočiť kult je nezmysel a takáto snaha iba nezmysel nakoniec splodí. To je ako vyberať si, do koho sa zamilujem. Dúfam, že si sa poučil, Alex Turner!!! ()