Nepolíbená

Never Been Kissed

Nepobozkaná

Komedie / Romantický

USA, 1999, 103 min

Znesiteľné. Nenudí, občas pobaví. Obsahuje však priveľa klišé, vrátane môjho obľúbeného "ty si mi celú dobu klamala!". Ale myslím, že už z anotácie je jasné, do čoho človek ide...(28.2.2014)

Romantická komedie, která mi určitě sedla, zvláštním způsobem mě oslovila a místy i pobavila od zákusku z trávy až po závěrečné titulky. Drew a Michaeal Vartan skvěle zapadli do filmu a přesvědčili mě o naplnění pocitů, které každodenně prožíváme anebo o nich sníme. Film, který byl pro mě uvolňujícím citovým zážitkem.(21.7.2007)

• choze

Po popelkovském VĚČNÉM PŘÍBĚHU a vydařené sondě do let osmdesátých PÍSEŇ PRO NEVĚSTU se Drew Barrymore zalíbilo v romantické poloze a vyprodukovala tuhle průměrnou romantickou komedii pro mládež, jejíž hlavní devízou je, že až nepříjemně věrně evokuje peklo zvané střední škola. Obzvlášť první polovina filmu silně odpuzuje přesně vykreslenou ošklivostí a trapnou nemotorností středoškolského života těch, kteří nemají všechno "na háku", outsiderů zosobněných realisticky krajně nesympatickou ústřední hrdinkou. V druhé polovině se pak jak hollywoodská směrnice káže naplní naivní sny o přijetí do kolektivu a nalezení lásky, ve kterých střední školu introvertní člověk obvykle prožije, aby se nezbláznil. Cílová skupina na kterou se film obrací je sice velká, jenže kdo z nás, střední školou na duši znásilněných ale fyzicky nepolíbených, by si chtěl svá stará traumata připomínat?(29.7.2005)

Zase jedno tradicí ověřené téma jménem „americká komedie z prostředí střední školy“ Tentokrát je o „ničem“ natočen opravdu docela směšný příběh jedné příšerné novinářky, co prošla svou střední a vysokou školou jako „nepolíbená“ Jaká tragédie! No jistě, jsme v Americe! Výchozí problém nás v tomto zařazení nemůže nechat na pochybách. :) Nejen, že konec má to typické přehnaně zvyšované napětí, co končí happy endem, ale taky docházím k závěru, že scény ze školních plesů jsou pro tenhle žánr předepsané! Jedna věc však za to stojí - úžasně sladký učitel angličtiny! ;-)(21.10.2003)

• MrHlad

Hovadina. Tohle se může líbit snad jedině holkám okolo 12 let a ani David Arquitte to svejma fórama nezachrání.(7.10.2002)

• - Když Josie najde svoje auto uprostřed fotbalového hřiště, školní kapela zrovna hraje písničku ze seriálu Simpsonovi. (HappySmile)

• - David Arquette hraje mladšího bratra Drew Barrymore, přestože Drew je ve skutečnosti o 5 let mladší než on. (HappySmile)

• - Gus (John C. Reilly) ve filmu používá černou věštěckou kulečníkovou kouli s číslem osm, podobně jako o tři roky později Neal Oliver (James Marsden) ve filmu Interstate 60 (2002). (Pepinec)