Major Ram (Shahrukh Khan) zabrání v přímém TV přenosu atentátu na indického generála. Během akce však přijde o svého otce, jehož je nemanželským synem. Ten mu však stačí sdělit, že má ještě bratra a přeje si, aby usmířil celou rodinu. Bratr studuje na stejné škole jako generálova dcera, kterou má nyní Ram za úkol chránit a z majora se tak inkognito stává poněkud přestárlý student. Podaří se mu zhatit další plány teroristy Raghavana? Najde vztah ke svému bratrovi a nevlastní rodině? A co nová učitelka chemie, do které se zamiluje? (berg.12)

jorgus

v ramci tohoto subzanru hodne kvalitni vec..ale divak musi jako vzdy pristoupit na zanrova pravidla..nevadilo me zde opet nekolik rovin pribehu od komedie az po drama...i kdyz..obe hlavni roviny - komedii s muzikalovymi cisli a akcni drama umi indove perfektne natocit = okopirovat az cloveka chvilkama zamrzi ze z tohoto filmu nevzniknou dva filmy..cele to tvori nesourody celek ale kdyz si odmyslim ze po uzasne akcni zpomalene bojovene sekvenci ono pitvoreni a tancovani, tak je v tom potencial:)samo o sobe je to spise zase rada slepenych situaci, 20 minutovych scenek nez sourody film ale na to uz musime pri sledovni tohoto subzanru pristoupit:)jinak moc fajn...Lucky na hrad:) ()

Narciska

Bollywood je zasvěcený lásce a stejně je tomu v tomto filmu. Proto často zapomenete, že sledujete akční film a návrat do prostředí zbraní a uniforem nemusí být vždy příjemný. Bollywood taky často ukazuje, že láska má mnoho rovin, a i v tomto filmu nás motivuje i k jiným druhům lásky. Lásce mateřské, které je někdy provázena velkou obětí a také velkodušností, lásce sourozenecké, která umí být hravá i krutá. Pákistánsko - indické smíření je také třeba ocenit, filmu však neslyší americký styl a nezískal si mě ani remake částí z Pomády. ()

šarka

Je pravda, že k tomuhle šílenému mixu barev, písniček, tanečků, žánrů a připitomělých hlášek je potřeba přistupit s trochou nadhledu a nehledat v něm nic závažného ... když se to povede, tak se před vámi otevře úplně nový svět plný barev a neuvěřitelně nakažlivého optimismu. A pokud máte navíc rádi absurdno, čekají vás 3 hodinová šílená jízda, při které budete jenom žasnout, co všecho jsou bollywoodští filmaři schopní nejen vymyslet, ale i zrealizovat. ;)) ()

milhouse333

Pustit si po dvaceti minutách pasáže z Ramba, Pocahontas, Matrixe a Ordinace v rúžové zahradě, vyšlo by to na stejno jako sledování tohoto filmu. S tím rozdílem, že patlanina všech těchto žánrú je ještě zabalená do umazaného obalu od medu, natažená na tříhodinovou stopáž. I přesto a možná i pro to, to vytrvalého diváka dokáže místy pobavit. Efekty jsou na dobre úrovni, tak škoda, ze nedokázali postavám vdechnout alespon trochu dúverihodnosti. ()

vandalka

Tohle byl můj asi šestý nebo sedmý bollywoodský film a přistupovala jsem k němu značně ostražitě. Už tak zhruba mám představu, co od bollywoodu očekávat a už jsem se i dost spálila. Main Hoon Na mě nicméně potěšilo. Vidět SRK konečně také v roli “dospělého muže” bylo značně nezvyklé a nečekané, ale v podobných rolích bych ho ráda viděla častěji :) Dost mě bavily situace, kdy se na něj Lucky pokoušel vytahovat a Ram prostě “věděl svoje”. Jinak SRK jako neprůstřelný akční hrdina, který ve stylu komiksů zvládá vybílit místnost plnou zloduchů, je skutečné pošušňání :)) Co se týče mého hodnocení – zajisté už jsem viděla spoustu o dost lepších filmů, kterým jsme 4* nedala, ale bollywood se prostě nedá hodnotit v kontextu “normálních filmů” - takže 4* je tak maximum, co ze mě tahle indická zábava vyrazí, ale dávám je ráda. Main Hoon Na je čistě oddechový film, romanticko-akční komedie, kde se nicméně najdou i okamžiky, kdy jde všechna legrace stranou a teče krev (a mně stydne v žilách). A v rámci daných možností mě film pobavil dokonale, takže všem příznivcům indických oddechovek mohu vřele doporučit. ()

StrixCZ

Několik momentů mě opravdu neskutečně pobavilo (přestože si nejsem úplně jistý, jestli to byly tytéž, u kterých to tvůrci zamýšleli) - za ně dávám dvě hvězdičky. Jinak ale velkolepý děs a hrůza. Kdyby herci sem tam nemluvili hindštinou, často bych ani nepoznal, že se nedívám na americkou komedii pro náctileté. Devastace indické kultury a kopírování amerického stylu je tady opravdu do očí bijící. A pak tady máme ještě hudební vložky, kdy například na dvoře školy všichni studenti bujaře křepčí (mimochodem choreografii jsem buď nepochopil, nebo byla opravdu strašná), chlapci jsou cool a děvčata sexy. All right, next please... ()

Stupet

Krásný film, s dojemným příběhem. Hodně se mi taky líbily originálně udělané závěrečné titulky. Jednu hvězdičku ale ubírám za akční scény, kdy se létalo vzduchem a podobně. To bylo dost přitažené za vlasy :-D ()

coulismoulis

Naprosta nutnost a klasika, krizenec romance(i) na stredni (vysoke?) a akcni ptakoviny, ktery funguje na 100%. Podari se SRKovi dojednat mir Sandokana s Pakistanem a dodelat si pri tom reparat z chemie? Dat dohromady vsechny Naseerovy rodiny a stat se kralovnou skolniho plesu? Nema toho pred sebou nas hrdina malo, jeste ze je to zdatny vojak a schopny agent! ()

tehol

tohle je skvela jizda. jednoducha, prosta, zabavna, vesela a obcas vazna. indicky film no.. netreba slov. ale tak neco napisu. 1) ze to bude super vime priblizne od songu, kdy Shahrukh prijizdi na univerzitu (do te doby je to dost trapne..) 2)genialni akcni sceny, highlightem celeho filmu je scena s riksou, to je proste duvod, proc sledujeme indicke filmy. nicmene je tam toho mnohem, mnohem vic, napr. zaverecny fight..... 3) nejvtipnejsi momenty jsou vsak z meho pohledu jine, khanova ucitelska laska, happy teachers day :) ()