poster

Naprosto osvětleno

 • USA

  Everything Is Illuminated

 • Slovensko

  Všetko je osvetlené

Komedie / Drama

USA, 2005, 106 min

 • mat.ilda
  **

  Jedna z nejnudnějších road movie, co jsem viděla, dokonce nefunguje ani jako naučně - poznávací, neboť krásy Ukrajiny jsou našinci silně povědomé a Wood se tváří stejně, jako šílený Kevin z městečka Sin City. Bohužel, navzdory názvu zůstává napůl ve stínu i vážnější druhá polovina - zdá se, že Liev ve snaze o vylepšení přisypal ingredience, které základní aroma nakonec přerazily...(15.2.2011)

 • Fanucci
  ***

  Člověk tak nějak cítí, že tento film byl pro režiséra velmi osobní záležitostí. Jakoby si jeho natočením dělal pořádek ve vlastních pocitech...Film je ve výsledku takový nijaký. Snaží se přes svou ponurost působit svěže a komediálně ale moc se mu to nedaří. Toto zvládá jen málo režiséru (Kusturica)...Veletržák jako vlakové nádraží na věrohodnosti taky moc nepřidá:-) Navíc celá zápletka s proměnou vulgárního dědka na krotkého beránka, který dojde ke smíření s tím kým je a odkud pochází. Na mne to působilo příliš lacině, neuvěřitelně a ke konci už i zdlouhavě. Film se ke konci vyžívá v táhlých "ruských" záběrech, které ale postrádají skutečnou hloubku. Přes zjevnou snahu na mne film - bohužel - působil prázdně a nevýrazně. Stejně jako Elijah Wood v hl. roli.(7.4.2010)

 • FFilipCZ
  ***

  Hodně dlouho jsem přemýšlel, jestli dát 3* nebo 4*. Na jednu stranu perfektní první půlka, která je ve znamení komedie, vtipu, příjemných hlášek a scén u kterých se člověk pousměje, k tomu nádech nostalgie v podobě Trabanta, dobového oblečení, apod. Na druhou stranu pro mne dost nezáživná (nebo spíše mému srdci nelahodící) druhá část, která plyne v duchu dramatu, melancholie a smutného vyústění, a z tohoto důvodu jsem se musel uchýlit k té nižší variantě. Jinak Elijah Wood zahrál svojí roli perfektně a naprosto přesvědčivě.(8.4.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film se téměř celý natáčel v Praze a okolí (Beroun, povodí Berounky-Týřovice, Kladno). (alpeew)

 • - Snímka súťažila na Medzinárodnom filmovom festivale v Bratislave v roku 2005 v sekcii prvých a druhých hraných filmov debutujúcich režisérov. Piati zástupcovia Svetovej federácie filmovej kritiky sa zhodli na tom, že režijný debut amerického herca Lieva Schreibera odmenia Cenou FIPRESCI. Na slávnostnom ceremoniáli bola vyhlásená aj Divácka cena Zlatý Bažant za najúspešnejší film festivalu podľa hlasovania návštevníkov MFF Bratislava. Diváci zvolili za najlepšiu snímku film Lieva Schreibera. Ocenenie generálneho partnera festivalu – sošku v tvare bažanta – a cenu FIPRESCI si Liev Schreiber prišiel v decembri 2005 prevziať do Bratislavy osobne. (ash99)

 • - Samotný autor předlohy, J. S. Foer, se jakožto uklízeč listí mihne v cameo roličce při záběru Jonathana (E. Wood) na hřbitově. (alpeew)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace