poster

Naprosto osvětleno

 • USA

  Everything Is Illuminated

 • Slovensko

  Všetko je osvetlené

Komedie / Drama

USA, 2005, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Janek
  ***

  A tak tedy...film je to opravdu zajímavý, ale silně nevyrovnaný. Až teď jsem si všiml, kdo je onen režisér a inu na hollywoodského herce je to sakra dobrý debut, a vsadím se, že má Schreiber nakoukanýho Kusturicu.(7.6.2006)

 • MonaSax
  ***

  Strašně divný film, moc si ho nepamatuji, vím, že jsem ho viděla v televizi a byla jsem z něj docela mimo, nějak extra mi nesednul.(23.9.2011)

 • JohnnyD
  *****

  Na jednej strane zábavne pitoreskné (na čele s frontmanom Gogol Bordello Eugenom Hutzom), na druhej strane unikátna emotívna výpoveď o zločinoch (nielen) druhej svetovej vojny. Výnimočnosť filmu je to, že ukazuje obraz vtedajšej nálady v spoločnosti v nám blízkych a skoro totožných podmienkach. Dedina ako Tračimbrod bola na Slovensku, či v Česku nejedna a Židia boli v skoro každej dedine. A na čo sa mnohí snažia zabudnúť: nenávisť k Židom neprišla s Nemcami, tá tu bola už predtým...(8.7.2010)

 • mat.ilda
  **

  Jedna z nejnudnějších road movie, co jsem viděla, dokonce nefunguje ani jako naučně - poznávací, neboť krásy Ukrajiny jsou našinci silně povědomé a Wood se tváří stejně, jako šílený Kevin z městečka Sin City. Bohužel, navzdory názvu zůstává napůl ve stínu i vážnější druhá polovina - zdá se, že Liev ve snaze o vylepšení přisypal ingredience, které základní aroma nakonec přerazily...(15.2.2011)

 • Květula
  ****

  První půlka je perfektní ztřeštěnou komedií. Nad "slepým" dědečkem, hiphoperským překladatelem, podivným sběratelem čehokoli a kousky dementní vůdčí čubky jsem se svíjela smíchy tak, že moje kočka rychle pustila z hlavy možnost poklidného odpočinku na mém klíně. Druhá půlka pak překvapí svou dojemností. Bláznivou ukrajinskou hudbu vystřídá tichý klavír, smích se promění v slzy. Tohle je opravdu hodně zvláštní film, který rozhodně nesedne každému, ale má v sobě něco nepojmenovatelného, co vám na tváři na nějakou dobu vykouzlí přiblblý úsměv a zanechá něco moc hezkého tam uvnitř.(3.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace