Naprosto osvětleno

Everything Is Illuminated

Všetko je osvetlené

Komedie / Drama

USA, 2005, 106 min

A tak tedy...film je to opravdu zajímavý, ale silně nevyrovnaný. Až teď jsem si všiml, kdo je onen režisér a inu na hollywoodského herce je to sakra dobrý debut, a vsadím se, že má Schreiber nakoukanýho Kusturicu.(7.6.2006)

Rozpočet $7miliónovTržby USA $1,712,337Tržby Celosvetovo $3,600,461(31.3.2009)

Možno az príliš do seba a svojej komornej bizarnosti zahľadený snímok, ktorý si sám nielen tým občas podkopáva nohy smerom k vyjaveniu hlbších emócií u diváka.(8.12.2005)

Nejvážnější problém filmu vidím ve špatně vybalancované vážné a humorné roviny. Celé to dohromady působí jako podivný lepenec vyznívajíc někam do prázdna.(3.6.2006)

„Dedo, Žid chce vedieť, či už tam budeme.“ – „Povedz mu, nech drží hubu.“ - „Dedo hovorí, že už sme blízko.“ Cenený divadelník a v Hollywoode len zriedka využitý dramatický herec Liev Schreiber (trilógia VRESKOT, NAJHORŠIE OBAVY), nám predstavuje svoj vydarený režijný debut, plný žltej ukrajinsko-českej slnečnice a Elijaha Wooda v okuliaroch. Ľahkou, svižnou a dokonca vtipnou rukou nakrútený príbeh o vážnych veciach. Milé prekvapenie napriek tomu, že už pár rokov viem, že Schreiber nie je taký lúzr, ako si o ňom väčšina divadlom nepoškrvených divákov myslí.(17.2.2007)

• - Slunečnicové pole vyrostlo a vykvetlo ve Staňkovicích na Žatecku. (alpeew)

• - Exteriéry ukrajinského nádraží na začátku a konci filmu jsou ve skutečnosti Veletržním palácem na Výstavišti v Praze. (Qasa)

• - Snímka súťažila na Medzinárodnom filmovom festivale v Bratislave v roku 2005 v sekcii prvých a druhých hraných filmov debutujúcich režisérov. Piati zástupcovia Svetovej federácie filmovej kritiky sa zhodli na tom, že režijný debut amerického herca Lieva Schreibera odmenia Cenou FIPRESCI. Na slávnostnom ceremoniáli bola vyhlásená aj Divácka cena Zlatý Bažant za najúspešnejší film festivalu podľa hlasovania návštevníkov MFF Bratislava. Diváci zvolili za najlepšiu snímku film Lieva Schreibera. Ocenenie generálneho partnera festivalu – sošku v tvare bažanta – a cenu FIPRESCI si Liev Schreiber prišiel v decembri 2005 prevziať do Bratislavy osobne. (ash99)