poster

Naprosto osvětleno

 • USA

  Everything Is Illuminated

 • Slovensko

  Všetko je osvetlené

Komedie / Drama

USA, 2005, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AppleCore
  *****

  Fajnovej film plnej humoru a i přes to tak hrozně smutnej.(17.8.2008)

 • mat.ilda
  **

  Jedna z nejnudnějších road movie, co jsem viděla, dokonce nefunguje ani jako naučně - poznávací, neboť krásy Ukrajiny jsou našinci silně povědomé a Wood se tváří stejně, jako šílený Kevin z městečka Sin City. Bohužel, navzdory názvu zůstává napůl ve stínu i vážnější druhá polovina - zdá se, že Liev ve snaze o vylepšení přisypal ingredience, které základní aroma nakonec přerazily...(15.2.2011)

 • Damiel
  ****

  Hodně zvláštní kus, který je docela nevyrovnaný. Chvilkama mě to vznášelo k 5*, chvilkama mě to tlačilo někam ke 3*. Nakonec jsem skončil někde mezi, ale pořád v nadprůměru - 4*.(31.5.2006)

 • Tsuki
  ****

  Viděno spíše náhodu, ale byla jsem překvapena. Povedené vyprávění o hledání kořenů své rodiny a potažmo i hledání sebe sama v kontrastu dvou odlišných kultur. Navíc Elijahovi sedla role kupodivu hodně dobře, a líbila se i druhá hlavní postava Alexe, i když jeho představitele (Eugene Hutz) jsem předtím neznala. Zpočátku vtipné, pak spíš melancholické a trochu posmutnělé, ale jako by to ukazovalo život, jaký je, v jeho syrovém stavu. Tak nějak to na mě působilo. ~(4,3)~(16.2.2011)

 • Radko
  **

  Humorný cestovný príbeh z Ukrajiny sa postupne mení na ťaživú drámu plnú tragického osudu tamojších Židov počas II. svetovej. Do toho všetkého kopec páčivých záberov ako z nejakej výstavy o super možnostiach úpravy obrazu. Takéto nadmieru ľúbivé, úmyselne plačlivé a zároveň groteskne vtipné filmy pospolu ma väčšinou skôr odpudzovali. Podobné diela dýchajú skôr atramentom či tlačiarenskou čerňou scénaristu ako autentickým zážitkom. 50% - ale len preto, že je to z mojej obľúbenej Ukrajiny a pár miestnych záberov ukazujúcich tamojšie žitie stojí za to. Napríklad tepláky ako univerzálne oblečenie na ulicu, do auta i na diskotéku (nám napríklad pani domáca v Odese vravela, že kľudne môžeme ísť do miestnej opery aj do divadla v teplákoch, že je to bežné: a naozaj).(1.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace