poster

Naprosto osvětleno

 • USA

  Everything Is Illuminated

 • Slovensko

  Všetko je osvetlené

Komedie / Drama

USA, 2005, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AppleCore
  *****

  Fajnovej film plnej humoru a i přes to tak hrozně smutnej.(17.8.2008)

 • Janek
  ***

  A tak tedy...film je to opravdu zajímavý, ale silně nevyrovnaný. Až teď jsem si všiml, kdo je onen režisér a inu na hollywoodského herce je to sakra dobrý debut, a vsadím se, že má Schreiber nakoukanýho Kusturicu.(7.6.2006)

 • Radko
  **

  Humorný cestovný príbeh z Ukrajiny sa postupne mení na ťaživú drámu plnú tragického osudu tamojších Židov počas II. svetovej. Do toho všetkého kopec páčivých záberov ako z nejakej výstavy o super možnostiach úpravy obrazu. Takéto nadmieru ľúbivé, úmyselne plačlivé a zároveň groteskne vtipné filmy pospolu ma väčšinou skôr odpudzovali. Podobné diela dýchajú skôr atramentom či tlačiarenskou čerňou scénaristu ako autentickým zážitkom. 50% - ale len preto, že je to z mojej obľúbenej Ukrajiny a pár miestnych záberov ukazujúcich tamojšie žitie stojí za to. Napríklad tepláky ako univerzálne oblečenie na ulicu, do auta i na diskotéku (nám napríklad pani domáca v Odese vravela, že kľudne môžeme ísť do miestnej opery aj do divadla v teplákoch, že je to bežné: a naozaj).(1.4.2015)

 • Aluska88
  ****

  Liev Schreiber se mi začíná líbit čím dál více. Tímto režisérským počinem mě utvrdil v tom, že kromě toho, že je velmi charismatický a nadaný herec, tak jako režisér dokáže natočit kvalitní film, ve svém osobitém stylu. Příjemný, nezávislý snímek s hezkým příběhem a skvělým obsazením. Kromě Elijaha, kterému role dokonale padla, mě zaujal sympatický Eugene Hutz.(20.2.2011)

 • Radek99
  *****

  Vynikající filmový snímek formálně představený jako pestrá směsice žánrů (začíná jako klasický nezávislý artový snímek, náhle se prudce zvrtne do obdoby akčních komedií alá Guy Ritchey, poté se z něho vyklube ukrajinská road-movie srovnatelná s naším Výletem od Alice Nellis a končí nestandardně nehollywoodsky katarzí a etickým vyzněním...) Tenhle film mnou velmi rezonoval a bylo to dáno nejenom tím, že jsem na Ukrajině minulý rok asi měsíc pobýval (mj. i v té Oděse) a ač silnice a mnohé scenérie byly vizuálně české (film se skutečně natáčel u nás), tak duch a tamní atmosféra byly zachyceny docela přesně (týká se to i jazyka), ale také tím, že mix humoru a vážných etických poselství byl namixován vyváženě, výběr herců se nadmíru povedl a všichni hráli skvěle (hlavně ukrajinská osa děda - vnuk), výběr filmové hudby byl neskutečně cool a vizuálně působil snímek čistě a prosvětleně. Navíc střed západní a východní civilizace (i když tady šlo spíše o rozdílnost pohledů naší amerikanizované kultury a zbytku světa, kam zatím dorazila jen povrchní módní vlna hip-hopu a amerikanizovaného oblékání) je relevantní téma, o genocidě Židů nejenom během holocaustu nemluvě (viz např. Rudá jízda od Isaaka Babela, kde se dočtete, že židovské pogromy byly v Oděse něco normálního už dávno před druhou světovou válkou...)(13.9.2007)

 • - Slunečnicové pole vyrostlo a vykvetlo ve Staňkovicích na Žatecku. (alpeew)

 • - Film není adaptací knihy, kterou napsal J. S. Foer, ale pouze článku, který o této knize, se stručným obsahem vyšel v novinách. Knihu i článěk napsal Foer v Praze. (alpeew)

 • - Film se téměř celý natáčel v Praze a okolí (Beroun, povodí Berounky-Týřovice, Kladno). (alpeew)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace