Bubba Ho-tep

Elvis žije. Tedy jestli se tomu tak dá říkat. Spíše jen přežívá s podivným výrůstkem na penisu v domově důchodců. Zde právě začíná obcházet egyptská mumie, která ze staroušků vysává jejich duše. Sebere Elvis ve starém těla dost sil na to, aby mohl s pomocí svého přítele Jacka, který si myslí, že je exprezident Kennedy, zastavit běsnící mumii? (Vitason)

Fixa

Vrátil se starý dobrý Bruce Campbell. Je to borec a konečně od dob Evil Dead, dostal hlavní roli, pro kterou je stvořen. Od začátku filmu jsem se královsky bavil, ale bohužel, souboj s mumií, byl pro mě to nejslabší na filmu. Skvělé dialogy Elvise a černýho Kennedyho, přidusila mumie. Naštěstí ti dva týpci, jsou tam častěji, takže celkově jde o výborný film ! ()

Cabotin

Bizarními nápady nabitá úchylárna, která nepřekročí hranice dobrého vkusu. Elvis žije! A je zahrán brilantně. Právě tak jako černý JFK. A celá ta sranda občas jakoby přeletěla nad kukaččím hnízdem. ()

Booman

Drama o tom, jak tvrdý je denní chléb lidí na sklonku života. Dlouhosáhlé rozjímaní Elvise nad nesmrtelností chrousta, co mohl v životě udělat jinak, jak miluje svou dcerku která ani neví, že je naživu, jaká byla chyba přijít o svou lásku Priscilu kvůli kurvičkám, které se na něj lepili kamkoliv se hnul etc. Jo a obcas se tam mihne mentalní dědek s plastovejma pistolkama a černej Kennedy. Aby to byla jako že komedie tak se tam hodí dvě hlášky a nevim co to mělo společnýho s horrorem. Jinak humor z mateřský školky neustále se opakující, protože i těch pár slabejch vtipů byl pro scénáristy zřejmě nehoráznej záhul. Utahaná nuda, která si hraje na víc než vůbec může být. Hodně jsem se přemáhal abych to dokoukal. A kdo to vidí jinak, je milovník Twilightu ;) ()

-krusty-

EHF: Mám problém s filmy o jejichž genialitě se tradují téměř legendy. Očekávám od nich asi příliš...a ve výsledku jsem celkem zklamán. To je i případ BUBBA HO-TEP. Když jsem slyšel vyprávět děj tohoto filmu, hýkal jsem nadšením. Téměř montypythonovská zápletka a jako třešnička na dortu: Bruce Campbell jako Elvis. Ale není všechno zlato co se třpytí... Bruce mám rád víceméně hlavně kvůli prvním dvěma dílům EVIL DEAD a i přesto jej nepovažuji za extrémně schopného herce. V BUBBA se ale snaží a celý děj drží, společně s kámošem Kennedym. Nesmím zapomenout na sexy-milf-sestřičku a ohýbající se dceru zasnulého pacienta. Ale tím to celé hasne. Mumie je celkem obyč a ta spousta rádobykultovních hlášek není ničím jiným než po americku servírovanými vulgaritami. Ne, nejsem žádný intelektuál, ale dvě tři hlášky o penisech, poruchách erekce a prdelích stačí...po čtvrté už to není moc k smíchu. Film si hraje na něco, co není... Tempo je velice pozvolné - stejně jako rychlost chůze hlavních hrdinů. První polovina mě kupodivu bavila více než závěrečný "hon" na mumii. Mě BUBBA nechytil, ale dovedu si představit, že pro hodně lidí se může jednat o kult... ()

beaverkiller odpad!

Totální, ale totální zhovadilost. Horor? Těžko. Komedie? Ani náhodou, teda jestli z filmu neudělaj komedii tři vtipný hlášky. Stařičký Elvis (umřel dublér, on dožívá v domově důchodců) s vředem na péru a černoch, co si myslí, že je obarvenej Kennedy, lověj mumii, která vysává duše důchodců zadkem. No co to kurva je? A je to tady v červenejch číslech? Asi tu všichni hulej nebo už fakt nevim. ()

StaryMech

Mám podezření, že blažený mrukot mnohých kritiků koření v kultu Elvise Presleyho, na něhož někteří z nich vzpomínají užívajíce slov jako "důstojnost", "velikost" a podobně. Nezatížen takovýmto sentimentem vidím v "Tutanchalanovi" (= skromný pokus o překlad svérázné přezdívky, křížící staroegyptské jméno s výrazem z texaského slangu) prostě malý veseloděsič s příměsí satiry a kapkou westernu, sympaticky svérázný, ale nemálo dlužný svým možnostem : přibližně v polovině příběh ztratí tempo a vtip, jako by tvůrcům zčistajasna a nadobro došly nápady, a skončí minuv se se vším, co by se dalo nazvat vyvrcholením a pointou. Drobných radostí se i přesto dočkáme : Campbell coby Elvis (?), jeho soudruh - spolehlivě utajený JFK, boj se skarabem pokládaným za švába, mumie popisující zdi záchoda hieroglyfy a klnoucí v týchž, občas milé vtípky v dialozích, příjemná hudba... A to nejlepší nakonec : pod kostýmem nezávazné zábavy srdce filmu tluče v rytmu mužně střízlivé nostalgie a vzdoru. Víc hrůzy než rejdy démonických sil tu nahání stárnutí. A vyložíme-li si zlou mumii jako symbol smrti v zármutku a zapomnění, můžeme se dokonce na snímek dívat jako na dílo s poselstvím. ()

Bulywif

Naprostá paráda, originál ve všech směrech. Říct mi někdo, že budu sledovat Kinga v důchoďáku s afroamerickou verzí JFK jak se snaží sejmout mumii co vypadá jak hollywoodská star bez make-upu aby sobě a svým placatým kámošům zachránili řiťák a ještě se u toho budu sakramentsky bavit, pravda řekl bych si: "nech ho v klidu vypovídat, udržuj oční kontakt a jisti si východy". Jenže je to prostě fakt a navíc to celé dává smysl lidi! Respektive hned několik, až jednoho kolikrát zamrazí až hluboko v morku kostí. A co teprv ta krutopřísně famózní hudba. Natočit takovýhle film je umění. Skvělé poprvé, skvělé podruhé, skvělé potřetí, skvělé pořád. ()

Wiceman

Čím to bude, že ať už je příběh sebedebilnější, tak když v tom hraje Bruce Campbell hlavní roli, mění se to ve zlato? :D Inu kvalita drsného charakteru a sympatičnosti hlavního protagonisty je nezpochybnitelná. Obvzlášť když hraje stárnoucího Elvise Presleyho (Sebastiana Halla .... pravdivost jeho tvrzení o nepravosti si přeberte jak chcete) s hnisajícím vředem na myšpulínovi a opravdu blbou náladou. Do toho přidejte pomatenýho černocha, co si myslí, že je JFK no ...... a egyptsko/kovbojskou mumii, vysávající duše postarších rezidentů přes jejich hnědky. Říkáte si, proč tak vysoké hodnocení. Já taky :D Ale když ono je to tak stupidní, až je to nádherný a vtipný :D Nečekejte nějakou ultra hrůzu nahánějící příběh, ale spíš černou hororovou komedii o tom, jak smutná místa jsou domov důchodců a jak většině lidem jsou rezidenti ukradení. Hey, they're people too you know!! Come and get me you ugly ass sonofabitch, oh yeah baby, oh mama :D Prostě 4 * a necháme to být, dobrá? :D ()

Dalajlada

Ona je to spíše komedie než horror. A je to taková ta hořká komedie o lidech, kteří byli odloženi do domova důchodců a necháni zde zemřít. Ale i tak se u tohoto počinu člověk dobře pobaví. ()

Mé jméno je pořád Bruce

Mé jméno je pořád Bruce

20.01.2010

Dobrá zpráva pro fanoušky Bruce „Swallow This!“ Campbella. Vrátí se a bude válčit s dalším hororovým monstrem, tentokrát mnohem klasičtějším. Ano, malá kultovka My Name is Bruce, která alespoň zlehka… (více)

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)