Středoškolák Homer Hickam žije v hornickém městečku ve východní Virginii, kde jedinou možností obživy je práce na šachtě. Homer má velkou fantazii a touží objevovat vzdálené světy. Jednoho dne zahlédne na obloze přelétat první sovětskou družici Sputnik. Začne se zajímat o rakety, a dokonce se díky tomu spřátelí s opovrhovaným "šprtem" Quentinem. Spolu se dvěma dalšími kamarády pak začnou amatérsky konstruovat malé rakety. První pokusy jsou však zoufalé. Aby získali více znalostí, pustí se do studia chemie, fyziky a matematiky. Nakonec se jim podaří sestrojit překvapivě funkční rakety. Ty nepředstavují jen jakousi lepší hračku, ale pokud uspějí na mezistátní soutěži mladých techniků, i únik z rodiště. V cestě za splněním snu Homerovi stojí nepochopení otce. Přesto se nevzdává a snaží se naplnit svoji vizi. (Nova Cinema)

Axident

Výborné! Jen jsem se zpětně přesvědčil, že Gylenhaal je ojedinělý talent, což předvádí kdekoliv se objeví. Jinak "jen" další americký biják "jdi za svým snem", ale skvěle funkční. Cooper též dokonalý jako vždy, shltnete to jako malinu, atmosféra až dokumentárně autentická (kterej čert mi tohle slovo flusnul na jazyk, používám ho teď v hodnocení každého filmu, který se mi líbí :o) - kterak čtveřice kluků vyměnila nudnou budoucnost horníků v zaplivané těžební vesničce za sen o cestě ke hvězdám.... ()

Heroine odpad!

Eh, jenom těžko jsem to vydržela do konce. S takovouhle tématikou mne vždycky přejde humor. Neznám totiž skoro nic, co by bylo tak mimořádně neužitečné, jako je let do vesmíru. A když se kolem toho ještě nafoukne taková nádherná bublina romantiky, dojáku, hrdinství a optimismu, je to pro mne film na vypnutí. ()

Olík

Jaj. Téměř dvacet let mi utajovaný klenot, který v sobě mísí směsici vjemů, které mají tu vlastnost, že ani jeden z nich nepůsobí záporné pocity. Huckleberry Finn s Billy Elliotem pískají pod okny Burta Munroa, pozorování přísným okem Igora Hnízda. Přitom prosté jako polévková lžíce. Kucí staví rakety, tátové pracují na šachtě- nic víc, nic míň. Ale má to své osobité kouzlo, atraktivní patinu, bonus v podobě reálných podkladů a hlavně sympaťáky v hlavních rolích (i když nic proti Gyllenhaalovi, ale prohodil bych ho s Lee Scottem). Malý, velký film o touze, snech, hodnotách, vztazích a tom, že Chris Owen nebyl pouze Sherminator. ()

Stíba

Decentní (ale o to více působivé) a v každém detailu vyvážené a řemeslně skvěle zpracované vyprávění jednoho velmi silného příběhu o zarputilosti a odhodlání. 4,5* ()

AbelXavier

Nebyt tech zbytecnych klise (boj otce se synem, ktery nakonec vyusti v objeti, boj ucitelky s reditelem, ktere nakonec skonci stejne atd. atd.) byl by tenhle film jeste poutavejsi, i kdyz pravda bez onech boju by to bylo jen trapne vypraveni o tom jak vesnickej synek ke slave prisel. ()

Petey

V tomhle případě to nejde jinak než 5*.Příběh mladých vědátorů se mi hrozně líbil.Při pár scénách se člověk i zasmál, některé zase trhaly srdce. ()

teddinka1

I bez velkých hvězd se podařil udělat snímek dosti věrohodně zahraný. Námět - splnění snu skutečného člověka - je opravdu úrodná půda. I když některé momenty jsou zbytečně moc dojemné, film si prožijete. ()

ppetrnosek

Plus za krásný motivační příběh, který doslova říká, že pokud chcete v životě něco dokázat, nesmíte sedět doma na zadku a koukat na film (oo jaký paradox). Další plus za atmosféru pádesátých let. Bohužel velké minus za zbytečné empatické kecy ve stylu: "Tati, to ty jseš můj hrdina", které zabraly polovinu filmu. ()

mirra66

Příjemný film o splněném snu a překonávání překážek na takové cestě. Film ukazuje život dělnického městečka v 50letech 20. století v USA jinak, než ho známe z pohledu novodobých pohádek, kterými nás "propagandátoři" krmí. Film tedy fajn, ale trochu jsem nevěřil té kolektivní snaze městečka pomoci mladým na jejich cestě z bídy do jiného světa (to bylo jak z Arabely). Celkově hodnotím pozitivně, a to kulatými 60 %. ()

vince

Tento snímok je dôkazom toho, že človek je schopný všetkého pokiaľ Vás fakt niečo baví a zaujíma aj cez veškerú nepriazeň okolia. Skutočne krásny a veľmi hodnotný film. ()

Franche

Cílevědomý syn, který s přáteli staví rakety a vedle něj otec horník, který chce ať jeho syn rakeťák převezme jeho žezlo. Překvapivě to zabralo a bavilo. 4 * ()

Rodin

Působivý film (s krásnou atmosférou) o synovské dychtivosti mládí konfrontované s hořkostí otce - horníka se zaprášenými plícemi, plus ještě mnohé navíc. Ale to není třeba prozrazovat, to je třeba vidět. Snad jen ten závěrečný generační smír byl tak trochu americky pitomoučký, ovšem ani ten nemohl tomuto výbornému filmu nijak zásadně ublížit. 85% ()

Izz

Snad jediný film Joea Johnstona,který je naprosto regulérně dobrý bez jakýchkoliv přímhouřených očních bulv nebo schovívavosti.Může za to krásný a silný příběh,velmi dobré herecké obsazení a skvěle napsaný scénář.Velmi příjemné překvapení. ()

Knor

Tent film jsme viděl až nedávno úplnou náhodou a lituju, že jsem na něj narazil až tak pozdě, je to nádherný příběh o úspěšné cestě za svým snem a nezdolnosti ducha. Vřele doporučuju. ()

dwbmb

Ukázkově škatulkový film typu "jdi si za svým snem, nevzdávej se a všechno tak nějak půjde". Je to víc o uhelných dolech než o raketách - Homer není rozenej fotbalista a tak se musí snažit stipendium na vysokou školu získat výrobou rakety na soutěž, jinak půjde, stejně jako jeho otec, fárat do dolů zlé firmy, kde samozřejmě nemůže nezdechnout. Hlavním motivem příběhu je tedy snaha probít se nepříliš lichotivými vyhlídkami na budoucnost vstříc perspektivnějším zítřkům (škola, kočky, zdravotní pojištění atd.) a podle mě se mu to celé podařilo jen průměrně, film ničím nezaujal.. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano. ()