poster

Byla jednou koťata (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1977, 13x8 min

Režie:

Ladislav Čapek

Hrají:

Josef Dvořák
(další profese)
 • Karlos80
  ***

  13. dílný už třicet let starý televizní večerníček který teď zrovna běží ve vysílání České televize. Viděl jsem jen tak náhodou zrovna první díl pod názvem "Kočičí koření". Macourek s Canfourkem jsou dvě zvědavá a hravá koťata, která spíš než kočičí mámu poslouchají staršího a mazanějšího Kočičáka. Večerníček má docela vtipné písničky viz např. (Kdo a kdo a kdo to je... nebo Či a či a čičiči jsou to kluci kočičí atd.), a tradičně dobrého vypravěče Josefa Dvořáka. Jinak takový průměr. Ani si už nepamatuji jestli jsem ho jako malý někdy sledoval ? Ale když ne jako malý tak až zrovna teď !Také dobrý ! Trošku malé zpoždění že? No musím se tomu smát...(1.10.2006)

 • Tuax
  ****

  Zase jednou shlédnutý celý jeden večerníček se všemi epizodami najednou. Tenhle nepatřil k mým nejoblíbenějším a i nyní mi u něj chybí něco co by mě přimělo jít na max. hodnocení. Přesto nezbední kocouři mají pořád své kouzlo a zřejmě se dokáží líbit i dnešním dětem. Navíc každý příběh nese v sobě určité poučení pro malé diváky. Co mě dost pobavilo, byl slávistický dres při epizodě s fotbalem, autoři byli patrně slávisté. Škoda, že nebyl víc na scéně kočičák, který ale vnášel spíše mometny pro starší diváky. Ty hlavní dvě koťata tropila nejvíc lumpáren pro mladší diváky a těm to je určeno, tak nakonec proč ne 7/10(2.12.2011)

 • Adam Bernau
  ***

  Dva malí idioti, jeden velký idiot a dětský sbor zpívající dospělácké moralismy. Jinak samozřejmě kult.(3.3.2015)

 • Davies182
  ****

  Roztomilé příběhy s neméně rozkošnými koťátky...(24.7.2009)

 • Stegr
  ****

  70%(9.1.2008)

 • - Text úvodní písně zní: "Kdo a kdo a kdo to je, co tu kolem brousí, kdo si nedá pokoje, všude strká fousy. Či a či a či či čí, jsou to kluci kočičí, či a či a či či čí, jsou to kluci kočičí." Text písně k dílu "Kočičí čmárání" pak obsahuje: "Jak se říká klukovi, který na zdi kreslí? Pojď se vsadit, že to ví každé mrně z jeslí. Jedna, dva, tři, čtyři, pět, to je přeci kazisvět." (M.B)

 • - Na konci každého dílu je stejná melodie, ale vždy jiná slova. (M.B)

 • - V roce 1999 vyšla stejnomená kniha u společnosti Albatros. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace