Byla jednou koťata (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1977, 13x8 min

Ladislav Čapek

Josef Dvořák

Nadprůměrný komediálně laděný večerníček, byť bez přesahu pro dospělého diváka. Výrazně mu přidává hlas Josefa Dvořáka a příjemné jsou i písničky, které jednotlivé epizody rámují. Přijatelnou formou výchovný seriál, který patří ke zlatému fondu naší večerníčkové tvorby. Jednoduchá kresba a příjemně ironické scénáře Ljuby Štíplové dělají z večerníčku ideální pořad pro děti ve věku 3-7 let. Celkový dojem: 70 %.(14.2.2010)

Zase jednou shlédnutý celý jeden večerníček se všemi epizodami najednou. Tenhle nepatřil k mým nejoblíbenějším a i nyní mi u něj chybí něco co by mě přimělo jít na max. hodnocení. Přesto nezbední kocouři mají pořád své kouzlo a zřejmě se dokáží líbit i dnešním dětem. Navíc každý příběh nese v sobě určité poučení pro malé diváky. Co mě dost pobavilo, byl slávistický dres při epizodě s fotbalem, autoři byli patrně slávisté. Škoda, že nebyl víc na scéně kočičák, který ale vnášel spíše mometny pro starší diváky. Ty hlavní dvě koťata tropila nejvíc lumpáren pro mladší diváky a těm to je určeno, tak nakonec proč ne 7/10(2.12.2011)

Dva malí idioti, jeden velký idiot a dětský sbor zpívající dospělácké moralismy. Jinak samozřejmě kult.(3.3.2015)

Kluci kočičičí. Kdo to nežral?(28.9.2012)

70%(9.1.2008)