Byla jednou koťata (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1977, 13x8 min

Ladislav Čapek

Josef Dvořák

Sympatické mačičky a sympatický večerníček. Dvořák to nahovoril výborne.(29.8.2005)

Nadprůměrný komediálně laděný večerníček, byť bez přesahu pro dospělého diváka. Výrazně mu přidává hlas Josefa Dvořáka a příjemné jsou i písničky, které jednotlivé epizody rámují. Přijatelnou formou výchovný seriál, který patří ke zlatému fondu naší večerníčkové tvorby. Jednoduchá kresba a příjemně ironické scénáře Ljuby Štíplové dělají z večerníčku ideální pořad pro děti ve věku 3-7 let. Celkový dojem: 70 %.(14.2.2010)

Dva malí idioti, jeden velký idiot a dětský sbor zpívající dospělácké moralismy. Jinak samozřejmě kult.(3.3.2015)

Koťata byla zvláštní svou animací, ale jinak rozkošná.(19.12.2008)

"Kdo a kdo a kdo to je?/ Kdo to kolem brousí?/ Kdo si nedá pokoje?/ Všude strká fousy?"/ "Či a či a či-či-či/ jsou to kluci kočičí/ Či a či a či-či-či/ jsou to kluci kočičí!". Kočičí lotroviny v podání Macourka, Canfourka a Kočičáka. Scénář: Ljuba Štíplová, hudba: Jaroslav Celba, výtvarník: Josef Váňa(26.7.2008)

• - Na konci každého dílu je stejná melodie, ale vždy jiná slova. (M.B)

• - V roce 1999 vyšla stejnomená kniha u společnosti Albatros. (M.B)

• - Text úvodní písně zní: "Kdo a kdo a kdo to je, co tu kolem brousí, kdo si nedá pokoje, všude strká fousy. Či a či a či či čí, jsou to kluci kočičí, či a či a či či čí, jsou to kluci kočičí." Text písně k dílu "Kočičí čmárání" pak obsahuje: "Jak se říká klukovi, který na zdi kreslí? Pojď se vsadit, že to ví každé mrně z jeslí. Jedna, dva, tři, čtyři, pět, to je přeci kazisvět." (M.B)