Pohádky o mašinkách

Animovaný / Pohádka
Československo, 1985, 1 h 8 min (Minutáž: 6–8 min)

Epizody(10)

Na Smíchovském nádraží je přednostou stanice přísný a pyšný nejvyšší pan železničář. Touží po největší mašince na světě, kterou dokáže sestrojit pouze obávaný černokněžník Zababa. K němu se ale dostanou jenom ti, kteří umí za úplňku kouzelným slovem přehodit výhybku na tajnou kolej… (Česká televize)

lucascus

Zababa - moje první noční můra :D Ale jinak jeden z nejpovedenějších večerníčků - a navíc dokonalé namluvení panem Rážem. ()

Elisebah

Tak a tenhle večerníček můžu koukat i jako dospělá. Moc pěkné animované dílko a Vladimír Ráž jako vypraveč se tam báječně hodí. ()

Madlene

Skvělý vypravěčský um pana Ráže... Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků, také díky černokněžníku Zababovi. ()

voleman

Tenhle večerníček se mi kdysi dost líbil a myslím, že se celkově i dost povedl. Poměrně temně laděné pohádky díky čaroději Zababovi, doprovázeny pěknou hudbou, panem Blahošem a smysluplným příběhem si u mě určitě zaslouží krásných 5*. ()

xaver

Jeden z lepších večerníčkových seriálů. Když si uvědomím, co vše již na DVD z večerníčkové tvorby vyšlo, tak je s podivem, že ty mašinky ještě nikdo nevydal. A pokud jde o samotný seriál, ten hodnotím očima svých dětí. Těm se to moc líbilo, a proto dávám 4*. ()

Zagros

Na Pohádky o mašinkách jsem často rád vzpomínal. Velmi se mi totiž líbily už jako dítěti. Sice jsem se u nich i trochu bál, přeci jen přednes Vladimíra Ráže o černokněžníku Zababovi dokázal vyčarovat pro dítě tísnivou atmosféru, ale naštěstí mě atmosféra nevystrašila tolik, abych se nedodíval. Hodný pan Blahoš to společně se mnou zvládl. :-) Vysoké hodnocení ale rozhodně není jen nostalgickým vzpomínáním. Na Pohádky o mašinkách se totiž teď díváme vcelku pravidelně se svými malými dětmi a je to baví stejně, jako mě v mládí. Když ale pan Ráž zmíní černokněžníka Zababu, taky se vždycky lehce otřepou. :-) ()

Kovaja

Moc krásný "večerda" jeden z nejlepších.krásná animace,vlídný a moc krásně poslouchatelný hlas p.Ráže.Na věku nezáleží,kdykoliv mašinky shlédnu a nálada je hned lepčííí:-)) ()

Paity

Jednoduše pro nejmenší, kteří si to asi náramně užijí a poznají tak skutečné "problémy" železničářů. ()

duddek

Večerníček s tajemnou, pohádkovou atmosférou, kterou aspoň z poloviny vytváří Rážův hlas, byla to výborná volba vypravěče. První díly jsou nejpovedenější, ke konci už je obsah trochu pochybný, ale proč ne. Až v dospělosti jsem si uvědomil, že zlý černokněžník vlastně nikdy nic špatného neudělal, každému vyhoví – říká se mu tak patrně jen proto, že lidem nahání strach. Ostatně, kdyby byl zlý, nejezdí se k němu pro pomoc. Jako přidanou hodnotu vidím ještě zasazení do skutečného prostředí Prahy a okolí, jako je Smíchovské nádraží nebo stanice v Litni (kousek od Karlštejna), kam jeli pro brambory – děti se pak na ta místa mohou těšit a porovnávat je s večerníčkovou realitou. ()

Matematicka

Seriál a kniha, které si z dětství nepamatuju. O to víc si je užívám se svými dětmi. Krásně vyostřené charaktery postav a navíc kluk Pašíček, který se vždy vynoří ve správnou dobu, aby vyřešil některý z těch problémů, se kterými si dospělí vůbec neví rady... Zajímavé komentáře: otík, Karlos80, 3DD!3, swamp. ()