Zahraj to znovu, Same

• USA Play It Again, Sam (více)

Allan Felix (Woody Allen) je filmový kritik, který miluje filmy, zvláště pak svou nejoblíbenější Casablancu. Právě ho opustila jeho žena Nancy (Susan Anspach) a požádala o rozvod. Allan, který se s tímhle emocionálním zmatkem nedokáže vyrovnat, hledá útěchu v milovaných filmech a představuje si, že se u něj doma zastavil Humphrey Bogart, aby mu poradil, jak jednat se ženami. Nejlepší přítel Dick (Tony Roberts) a jeho žena Linda (Diane Keatonová) se snaží sklíčeného kamaráda povzbudit a domluví mu několik schůzek, které však pro nervózního a nejistého Allana dopadnou katastrofálně. Allan si nakonec uvědomí, že tráví s Lindou více času než kdokoli jiný, a že ho začíná přitahovat... (Cinemax)

iz67

Po mnohych zkouknuti, mi letosni (2021) koukani nejak nesedlo. Z uzasne konverzacky mi tu couhala jen ukorna Allenova snaha o situacni komiku a na moc vic uz nezbylo. Snizuju po mnoha a mnoha letech na 3+. ()

OJan

Skvělá komedie, avšak bych řekl, že je trochu slabší než ostatní od Allena. Ale scéna s odhozením saka nemá chybu. |80%| ()

Jimbopepo

Woody Allen vo svojej Casablance, ktorú síce nerežíruje, ale nie je to cítiť a nie je to dôležité. Typické úsmevné woodyallenovské zobrazenie malého neuroticého hrdinu s jeho psychosexuálnymi trampotami a mindrákmi. Nechýba úsmevný pohľad na tabletkovú kultúru či posadlosť telefónom, no na rozdiel od predchádzajúcich filmov, v ktorých sa Woody objavil, to nie je také šialené a absurdné a príbeh je v podstate realistický. Allan (Woody) sa po rozvode snaží o novú známosť, ale ako zvodca sa práve nenarodil. Ešte že je tu Humphery Bogart, Allanov vysnívaný hrdina, ktorý vie ako na to, a tak sa náš hrdina vyspí so ženou najlepšieho priateľa. Je však jasné, že film nesmie skončiť happyendom, ale výrokom: Hoci nie som taký vysoký ako ty a som trocha škaredý, som dosť malý a škaredý na to, aby som si poradil aj sám (Bogartovi) :-))) ()

Yuksek

Woody to s ženskejma prostě umí... Je to především nenucená ležérnost, pořádná dávka sebevědomí, stylové pojídání rýže a pití kolínské s čím je donekonečna oblbuje. Takže bacha až půjdete k někomu do bytu a všude budou rozvěšený medaile z běžeckejch závodů... ()

Adam's

Woody Allen na půli cesty mezi Banány a Spačém na straně jedné a Annie Hall s Manhattanem na druhé (ačkoliv tentokrát nikoliv jako režisér, toliko autor). Nechybí nesmělý (a tentokrát i extrémně nešikovný) neurotický hlavní hrdina s trefnými komentáři, jeho dobrý kamarád a samozřejmě femme fatale. Na bonus je Humphrey Bogart coby zkušený rádce. Scénka, kde radí jak na Diane Keaton je prostě dokonalá, stejně jako Allanovy seznamovací pokusy. Film sice ještě postrádá hloubku Allenových pozdějších děl, o to víc ale pobaví... ()

elgreco

Film působí jako vývojový mezičlánek mezi báječnými ztřeštěnostmi typu Banáni a majstrštyky jako Annie Hall a Manhattan. Woodyho neurotické eskapády jsou neuvěřitelně zábavné a k sežrání a… (jako panikařícímu zmatkářovi mu nemůže konkurovat ani Pierre Richard), při sledování filmů mívám stejně slabomyslně blažený výraz, jako Woody, když se kouká na božskou Casablancu a vlastně vnímám svět podobnou optikou, ale… Ale! Proč ale dávám pouhé tři bodíky? Tak úplně to na mě jako celek (film) nezafungovalo – přišlo mi, že se koukám jen na skicu, nebo poznámky k opravdu dobrému filmu. Jako by šlo jen o mix zdramatizovaných standup comedy výstupů a Woodyho povídek. Postavy ve filmu navíc už nejsou komické figurky a ještě nejsou (byť poněkud bizarní) hrdinové. Spíše a jen karikatury. Shrnuto: Nenasmál jsem se jak při Woodyho nejlepších komediích a emocionálně se mě film (třeba na rozdíl od Manhattanu) takřka nedotkl. Přesto vřele doporučuju. I ne zcela soustředěný Woody Allan (já vím, tentokrát nerežíroval) byl první liga mezi komiky. ()

milanko8

No prostě takhle jsem se dlouho u žádnýho filmu nenasmál... "Třeba ji dostaneš do postele." - "Při mém štěstí budu rád, když ji dostanu na židli." :D ()

wilczo2

Úžasná Allenovka... Takého Bogarta potrebuje raz za čas každý... Alebo tak "štramácky" odhodiť LPčko z obalu :) Očarujúca Diane Keaton, úžasná scénka z galérie... tento film si ma získal všetkými piatimi! A kto miluje Casablancu, toho si získa tiež! ()

790511

Nevím, kolikrát jsem tento film už viděl. Před lety možná jednou, nebo dvakrát v televizi. Vzpomínal jsem na něj jako na výbornou komedii, ale kromě dobré zábavy jsem tenkrát asi necítil nic dalšího. Dnes, kdy jsem ve věku Allana Felixe a v nápadně podobné situaci, mě tento příběh neuvěřitelně dostává. Od prvních záběrů na Allanovu vytřeštěnou tvář při sledování Casablancy, přes patálie se schůzkami naslepo, citové vzplanutí ke vdané ženě, až po letištní scénu, miluji každé slovo, které ve filmu padlo. Myslel jsem, že Alvy Singer (Annie Hall) je blízko mému pohledu na svět. Ne, Allan Felix je úplně a nekompromisně přesný. Je to film, k jehož plnému vychutnání by měl divák mít některé vstupní zážitky. Především by měl již vidět Casablancu. Dále je vhodné prožít rozchod s dívkou, která se nudila a chtěla najít někoho s kým bude moci lyžovat, tančit a projet Evropu na motorce. V neposlední řadě je vhodné nebýt ani trochu sexy, pak už vám k příjemnému ztotožnění se s dějem nic nechybí. K těm pěti možným dávám ještě jednu hvězdičku navíc, protože tak skvěle už jsem se dlouho nebavil. * ()

dzejnyka

Na film som narazila náhodou v TV, bolo to vtedy, keď sme sa s Woodym ešte len zoznamovali. Skvostne som sa bavila a nechápala, ako vôbec môže niekto natočiť niečo tak brilantné (druhá fáza údivu nastala pri zistení, že to Woody vlastne nerežíroval). Chémia medzi krásnou Diane a večne nervóznym smoliarskym Woodym je priam nadpozemská. Toto dielo zostane v mojej súkromnej TOP 10 navždy. Luxus :-) Allan: I wonder if she actually had an orgasm in the two years we were married, or did she fake it that night? ()

kolodej1

Woody Allen v té nejlepší formě. Mimořádně vtipné, spousta skvělých hlášek, skvostné dialogy. Vedle Annie Hall a Láska a smrt patří u mě k nejoblíbenějším "allenovkám". Sice tohle on nenatočil, přesto má film jasně jeho typický rukopis i témata, která provázejí téměř celou jeho tvorbu. Skvělá a přitom navíc inteligentní zábava. 110% ()

LencaN

Můj první allenovský film (i když jen scénářově), kromě Půlnoci v Paříži – v té době jsem ještě ani netušila, kdo to Allen vůbec je a nebyla jsem takový filmový fanda jako teď, jestli se tak můžu označit. Takže tuhle komedii hodnotím velmi pozitivně. Líbilo se mi propojení s Casablancou a jak hezky je děj napasovaný tak, aby skutečně ta závěrečná scéna Casablancu kopírovala. Taky se mi líbily vždycky vsunuté scény, jako třeba Dick jako rozurděný Ital nebo i jen scény, kdy Bogart radil Allenovi...kdyby se dala koupit Bogartova účast na schůzkách v pozici rádce, byla by velmi žádaným prodejním artiklem nejen u mužů :D Dialogy jsou plné svým způsobem jednoduchého, lehkého, logického, ale překvapujícího humoru. Na Diane Keaton jsem zůstala koukat téměř s otevřenou pusou. Znám ji totiž až jako starší s prošedivělými vlasy, tak jsem zírala, jak byla zamlada krásná a už tehdy hrála výborně. Allen byl herecky taky zajímavý, občas mi připomínal Mr. Beana nebo Luďka Sobotu v Jáchyme, hoď ho do stroje :) a jen drobný dovětek – Dick byl na mě příliš ‚gorilovitý‘, chvílemi jsem musela až přemýšlet, jestli je to paruka nebo ne a tenhle detail mi pak narušoval zážitek ()

Desmi

Čtu tu v komentářích hesla typu: "nejvtipnější Allenův film" , "vytříbený scénář" apod. Z toho mi běhá mráz po zádech, poněvadž to znamená, že W.A. nic vtipného nikdy nenatočil. Pod to bych se ostatně podepsal, protože "humor" jsem v žádném ze tří jeho filmů, které jsem viděl, nezaznamenal. Woody mi v každém svém díle přijde, že si ukájí své osobní problémy prostřednictvím filmu, kde se obsadí do hlavní role a z opravdové trosky (sebe) udělá hrdinu. Tohle mě asi nikdy neosloví.. ()

Dr.dogous

Štěstí sedne někdy i na vola. Podceňovaný nekňuba (Woody Allan), který má štěstí, že se nad ním zanedbávána krásná Linda smiluje (Diane Keaton) a pomiluje. ()