poster

Zahraj to znovu, Same

 • USA

  Play It Again, Sam

 • slovenský

  Zahraj to znova, Sam

Komedie / Romantický

USA, 1972, 85 min

Režie:

Herbert Ross

Scénář:

Woody Allen

Kamera:

Owen Roizman

Producenti:

Arthur P. Jacobs

Střih:

Marion Rothman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  Pěkné variace na Casablancu s citací pár dalších klasik. Allen v typické poloze. Ke spokojenosti to stačí. Ne naprosté, ale stačí. Ze začátku mi totiž trochu vadil ten monolog k divákovi, který se mi zdál docela krkolomný. Zatím ty 4 ale dám.(13.11.2010)

 • lena60
  ***

  Projekt 100 2010. Nemotorný zmatkař Allan Felix je opuštěn svou ženou. Vztah krachuje především kvůli jeho filmové vášni (pořád chtěl jen koukal na filmy), pro kterou neměla jeho života lačná manželka příliš pochopení. Allan pak s pomocí manželského páru, který se starostlivě chopí role dohazovačů, rozpoutá honbu na dívky v blízkém okolí. Svým nemožným chováním však většinu pokusů odsoudí k nezdaru...Divák je po celou svědkem typické allenovské tragikomedie. Zpočátku zábavné, ke konci trapné a poněkud přehnané.(21.1.2010)

 • Vodnářka
  *****

  Woody Allen je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů a tenhle film patří k jeho nej. Zmatkář a smolař Sam, který touží být milován dokonalou ženou, který chce být stejně úžasný a charismatický jako jeho filmový idol Humphrey Boggart. Sam, jeho černý humor, jeho svět, který si zamilujete stejně jako Allenovy filmy.(2.1.2011)

 • ORIN
  *****

  Veskrze divácký, upřímný a vtipný Allen. Vůbec jeden z mála případů, kdy filmový přepis divadelní hry (se stejným obsazením) zjevně kvalitativně neutrpěl (podobně jako např. u Oskara s Luisem de Funès). Celkově je to tak na 4,5*, ale po delším rozmýšlení nakonec zvyšuji na plný počet. [==] "Zajímavost": Film, který na začátku filmu sleduje Allan (Woody Allen) v kině, je Casablanca (1942).(16.11.2014)

 • ork
  ****

  For Me 83%(14.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace