Zahraj to znovu, Same

Herbert Ross

Woody Allen

Owen Roizman

Marion Rothman

Za první třičtvrtěhodinku bych filmu věnoval tolik hvězdiček, že ani Superstar by jich tolik nevyprodukovalo za 14 sérií. Ale ta druhá, ta druhá... Každopádně Woodyho filmy mají tu výhodu, že do komentáře nemusím vymejšlet nic vtipnýho - stačí, když uvedu některou z Woodyho hlášek a je hotovo: "Proč by jsi tam nešel? Je tam spousta holek, který by jsi mohl dostat do postele! Woody : Já bych měl štěstí, už kdybych jí jen posadil na židli."(10.6.2010)

Báječná komedie, která navzdory svému stáří neztratila nic na své zábavnosti. Celou dobu jsem se prohýbal smíchy - tohle je film, který mi mimořádně sednul. Woody je tady tak roztomile praštěnej, že si ho nejde nezamilovat. Současně se už zde objevují některé motivy, k nimž se Woody ve svých pozdějších filmech opakovaně vracel (partnerský rozchod, nevěra, nedorozumění mezi muži a ženami...). Osobně považuji rané Allenovy snímky za hodně novátorské, a v řadě ohledů podle mě nastolily pravidla vztahových romantických komedií a snímků o mužích a ženách obecně. Když si tak v duchu vybavím romantické komedie z posledních let, přijde mi, že současní tvůrci s velkou slávou objevují nejrůznější formální hříčky, fórky, náměty a režijní postupy, které lze identifikovat už o mnoho desetiletí dříve v rané filmografii Woodyho Allena. Och, opět mám pocit, že je Woody nedoceněný tvůrce, jehož filmům většina současné produkce nesahá po kotníky. Až budete mít chuť vynášet do nebes nějakou "must see" romantickou komedii z posledních let, velmi pravděpodobně vám po jejím zhlédnutí řeknu: " Ale tohle už jsme přece mohli vidět před desítkami let v tom a tom filmu Woodyho Allena.(7.1.2013)

For Me 83%(14.3.2010)

Woody Allen si tohle dokázal napsat a zahrát tak dokonale, že není, co vytknout. Lze jen usednout a bavit se, jak mu to spolu s Bogartem jde.(1.8.2011)

Nejmainstreamovější a nejromantičtější allenovka.(17.1.2010)