poster

Zahraj to znovu, Same

 • USA

  Play It Again, Sam

 • slovenský

  Zahraj to znova, Sam

Komedie / Romantický

USA, 1972, 85 min

Režie:

Herbert Ross

Scénář:

Woody Allen

Kamera:

Owen Roizman

Střih:

Marion Rothman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  *****

  Moc nechapu, proc Woody prenechal rezii nejakymu Rossovi, ale ono to je ve vysledku prakticky jedno. Film sice neni tak svizne podanej, jak by asi ve Woodyho rezii byl, ale aspon se moh Woody zamerit na hereckej vykon a hraje fakt paradne. Navic si i film sam napsal a jeho partnerka je osvedcena Diane Keaton, takze je nakonec vse v poradku. Prvnich asi dvacet minut me to sice kdovijak nebralo, ale jakmile zacne Woody hledat vhodnou partnerku, tak zacne paradni komedie. Woodyho triky na baleni zenskejch jsou totiz fakt ultimatni a samozrejme nikdy nevyjdou, do toho ma jako radce imaginarniho Humphreyho Bogarta a nektery sceny jsou variaci na Casablancu. Takze i pres vlaznejsi zacatek z toho nakonec byla paradni komedie s perfektnima hlaskama.(29.1.2009)

 • Renton
  *****

  Scénář: Woody Allen .. I guess the secret's not being you, it's being ME. True, you're not too tall and kind of ugly, but what the hell? I'm short enough and ugly enough to succeed on my own. Dokonalá pocta Casablance. A jeden z nejlepších komediálních filmů Woody Allena, který z nejasného důvodu nerežíroval. To ovšem není podstatné - celý snímek stojí pevně na JEHO vytříbeném scénáři. Je plný úžasně živých dialogů, věrných situací a poctivé romantiky, kterou podtrhuje neurotické herectví Allena a přitažlivost Diane Keaton, pro níž to byl jejich první společný projekt a započala tak její velice úspěšná herecká dráha, jejíž vrcholy jsou spojeny právě s Allenem.(15.10.2007)

 • Kulmon
  *****

  Skvělý Woody Allen, který na hodinu a půl pobaví. Jeho typické dialogy plné sexuálních narážek, no romantika jak blázen. A k tomu poprvé Diane Keaton. Kultovní Casablanca dostala další rozměr.(19.10.2009)

 • Mr.Apache
  *****

  Nejlepší Woodyho komedie. Ne nejlepší režijní počin (protože svůj obvyklý post přenechal Herbertu Rossovi), ne nejlepší film (protože tím jsou Zločiny a poklesky), ale jednoduše nejlepší Woodyho komedie. ["Co děláte dnes večer?" "Spáchám sebevraždu." "A zítra večer?"](7.7.2006)

 • Vodnářka
  *****

  Woody Allen je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů a tenhle film patří k jeho nej. Zmatkář a smolař Sam, který touží být milován dokonalou ženou, který chce být stejně úžasný a charismatický jako jeho filmový idol Humphrey Boggart. Sam, jeho černý humor, jeho svět, který si zamilujete stejně jako Allenovy filmy.(2.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace