Anděl u mého stolu

Stuart Dryburgh

Veronika Jenet

Scénografie:

Grant Major

Jeden z mala vynikajicich zivotopisnych filmu...Jane Campion vi jak na nas, a Kerry Fox ji v tom vyrazne podporila. Velky zazitek. 4+(14.2.2011)

Společně se Září Scotta Hickse zřejmě nejlepší mnou zhlédnutý životopisný film, zde prakticky neznámý (soudě z počtu hodnocení). Stopáž není z nejkratších, ale stojí to za to. Ode mě jasných pět hvězd.(11.5.2011)

H. - Kerry Fox (Janet); Alexia Keogh (Janet jako dítě); Karen Fergusson (Janet jako dospívající); Iris Churn (matka); Melina Bernecker (Myrtle); K. L. Wilson (otec)(12.5.2014)

Síla ženy ve třech surově realistických obrazech. Nezlomnost lidské duše ve třech syrově reálných zastaveních. Neuvěřitelně působivé herectví tří herček v rámci jedné postavy. ....a k tomu všemu nezaměnitelná malebnost a hřejivost režisérského rukopisu madam Campionové, která byla ke ztvárnění tohoto tématu jistě předurčena.(28.9.2010)

Pěkný, stylově natočený film. Děj je rozčleněn do tří částí, z nichž ta druhá, odehrávající se převážně v ústavu pro choromyslné, je vskutku strhující. Výhrady mám k ostatním částem, které jsou zdlouhavé. Celý film by se v pohodě vměstnal do dvou hodin, aniž by utrpěl příběh.(5.8.2002)