poster

Anděl u mého stolu

 • Velká Británie

  An Angel at My Table

Drama / Životopisný

Nový Zéland / Austrálie / Velká Británie / USA, 1990, 158 min

Režie:

Jane Campion

Předloha:

Janet Frame (kniha)

Scénář:

Laura Jones

Kamera:

Stuart Dryburgh

Střih:

Veronika Jenet

Scénografie:

Grant Major
(další profese)
 • evulienka3
  ****

  Film o žene, natočený ženou a je to na ňom aj cítiť. Nie, nie je to v žiadnom prípade výčitka. Práve naopak je to pochvala za skutočne pekný film o žene. Silnej žene Janet Frame, ktorá toho v živote prežila mnoho pekného, ale aj zlého. Niekoho by to mohlo zlomiť ale ju nie, ju to posilnilo a posunulo ďalej. To, že je film aj natočený ženou je zasa cítiť v drobných detailoch, ktoré dokáže precítiť a vložiť do svojho diela len žena. Spojením týchto ženských elementov teda vznikol film o žene natočený ženou, ale nie len pre ženy! Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.(1.7.2015)

 • Lima
  ***

  Pěkný, stylově natočený film. Děj je rozčleněn do tří částí, z nichž ta druhá, odehrávající se převážně v ústavu pro choromyslné, je vskutku strhující. Výhrady mám k ostatním částem, které jsou zdlouhavé. Celý film by se v pohodě vměstnal do dvou hodin, aniž by utrpěl příběh.(5.8.2002)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,054,638Tržby Celosvetovo $2,600,000(23.11.2008)

 • anniehall
  *****

  Síla ženy ve třech surově realistických obrazech. Nezlomnost lidské duše ve třech syrově reálných zastaveních. Neuvěřitelně působivé herectví tří herček v rámci jedné postavy. ....a k tomu všemu nezaměnitelná malebnost a hřejivost režisérského rukopisu madam Campionové, která byla ke ztvárnění tohoto tématu jistě předurčena.(28.9.2010)

 • igi B.
  ****

  Ano, smutné, zdlouhavé... Tak jako život... Krásné... Tak jako vynikající film... Citlivé... Tak jako Jane Campion... Pro mě jeden z nejpoutavějších životopisných filmů. Pět hvězdiček nedám, protože ty si nechávám pro filmy něčím ještě víc výjimečné a nadčasové, ale kdyby to šlo, dal bych čtyři a půl, pro film prostě více než vynikající...(4.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace