poster

Anděl u mého stolu

 • anglický

  An Angel at My Table

Drama / Životopisný

Nový Zéland / Austrálie / Velká Británie / USA, 1990, 158 min

Režie:

Jane Campion

Předloha:

Janet Frame (kniha)

Scénář:

Laura Jones

Kamera:

Stuart Dryburgh

Střih:

Veronika Jenet
(další profese)
 • igi B.
  ****

  Ano, smutné, zdlouhavé... Tak jako život... Krásné... Tak jako vynikající film... Citlivé... Tak jako Jane Campion... Pro mě jeden z nejpoutavějších životopisných filmů. Pět hvězdiček nedám, protože ty si nechávám pro filmy něčím ještě víc výjimečné a nadčasové, ale kdyby to šlo, dal bych čtyři a půl, pro film prostě více než vynikající...(4.9.2005)

 • anniehall
  *****

  Síla ženy ve třech surově realistických obrazech. Nezlomnost lidské duše ve třech syrově reálných zastaveních. Neuvěřitelně působivé herectví tří herček v rámci jedné postavy. ....a k tomu všemu nezaměnitelná malebnost a hřejivost režisérského rukopisu madam Campionové, která byla ke ztvárnění tohoto tématu jistě předurčena.(28.9.2010)

 • MissJ
  *****

  Společně se Září Scotta Hickse zřejmě nejlepší mnou zhlédnutý životopisný film, zde prakticky neznámý (soudě z počtu hodnocení). Stopáž není z nejkratších, ale stojí to za to. Ode mě jasných pět hvězd.(11.5.2011)

 • vitekpe
  ****

  Jeden z mala vynikajicich zivotopisnych filmu...Jane Campion vi jak na nas, a Kerry Fox ji v tom vyrazne podporila. Velky zazitek. 4+(14.2.2011)

 • zputnik
  ****

  Poutavě zpracovaný snímek Jane Campion (PIANO) o významné novozélandské spisovatelce Janet Frame. Příběh o smutku, naději, zklamání, smiřování se s nepřízní „osudu“, studu, frustraci, trémě, štěstí, smrti, nemoci, bolesti, radosti příběh o hledání a nalezení životní vyrovnanosti a síly. Shrnuto a podtrženo: snímek, který obsahem i formou zpracování stojí za shlédnutí.(7.9.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace