poster

Anděl u mého stolu

 • anglický

  An Angel at My Table

Drama / Životopisný

Nový Zéland / Austrálie / Velká Británie / USA, 1990, 158 min

Režie:

Jane Campion

Předloha:

Janet Frame (kniha)

Scénář:

Laura Jones

Kamera:

Stuart Dryburgh

Střih:

Veronika Jenet

Scénografie:

Grant Major
(další profese)
 • vitekpe
  ****

  Jeden z mala vynikajicich zivotopisnych filmu...Jane Campion vi jak na nas, a Kerry Fox ji v tom vyrazne podporila. Velky zazitek. 4+(14.2.2011)

 • evulienka3
  ****

  Film o žene, natočený ženou a je to na ňom aj cítiť. Nie, nie je to v žiadnom prípade výčitka. Práve naopak je to pochvala za skutočne pekný film o žene. Silnej žene Janet Frame, ktorá toho v živote prežila mnoho pekného, ale aj zlého. Niekoho by to mohlo zlomiť ale ju nie, ju to posilnilo a posunulo ďalej. To, že je film aj natočený ženou je zasa cítiť v drobných detailoch, ktoré dokáže precítiť a vložiť do svojho diela len žena. Spojením týchto ženských elementov teda vznikol film o žene natočený ženou, ale nie len pre ženy! Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.(1.7.2015)

 • MacGuffin
  ***

  H. - Kerry Fox (Janet); Alexia Keogh (Janet jako dítě); Karen Fergusson (Janet jako dospívající); Iris Churn (matka); Melina Bernecker (Myrtle); K. L. Wilson (otec)(12.5.2014)

 • igi B.
  ****

  Ano, smutné, zdlouhavé... Tak jako život... Krásné... Tak jako vynikající film... Citlivé... Tak jako Jane Campion... Pro mě jeden z nejpoutavějších životopisných filmů. Pět hvězdiček nedám, protože ty si nechávám pro filmy něčím ještě víc výjimečné a nadčasové, ale kdyby to šlo, dal bych čtyři a půl, pro film prostě více než vynikající...(4.9.2005)

 • MissJ
  *****

  Společně se Září Scotta Hickse zřejmě nejlepší mnou zhlédnutý životopisný film, zde prakticky neznámý (soudě z počtu hodnocení). Stopáž není z nejkratších, ale stojí to za to. Ode mě jasných pět hvězd.(11.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace