Hra na schovávanou

• USA Hide and Seek (více)

Nositel Oscara Robert De Niro hraje roli starostlivého otce a vdovce Davida Callawaye v napínavém thrilleru Hra na schovávanou. Dakota Fanningová představuje jeho mladičkou dceru Emily, která skrývá neuvěřitelné tajemství. Na začátku příběhu náhle zemře Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcera se přestěhují do severní části státu New York, aby se Emily zbavila vzpomínek na život s matkou na Manhattanu. Osamělá dívenka si záhy vytvoří imaginárního přítele Charlieho. Zpočátku považuje David Charlieho za příjemné rozptýlení smutné Emiliny dušičky, ale po sérii hrůzných událostí, které začnou jejich život provázet, dojde k fantasknímu závěru: Charlie možná skutečně existuje... Pokud ano, měla by s ním Emily přestat kamarádit. Jen aby nebylo pozdě. (HBO Europe)

Mekgrůdr

De Niro a Dakota vytvořili zajímavé duo v jinak průměrném hororu. Příběh není nijak šokující a všechno spěje do celkem čitelného konce (většinou sice hádám blbě, ale tady jsem se trefil)...takže jsem se bavil, chvílemi jsem byl napjatý, ale všechno bylo jen na půl....stejně jako celý film. ()

Miguel

Je zvláštní, jak se mi pořád na mysl dere nutkání dát tomuhle filmu i čtvrtou hvězdičku . . . A to už i ta třetí byla jenom za Dakotu :). Ne važně, nebýt jejího hereckého výkonu a těch jejích velkých modrých kukadel, těžko bych dal víc než dvě. První polovina filmu nebyla vůbec špatná ( až na scénu odjezdu z NY, ani bych se nedivil, kdyby vůbec nebyla natočena Polsonem, ale vystřižena z Shining ) ale pak kvalita pomalu, ale jistě klesá výrazně níž ( abych nezapoměl, závěrečná scéna z léčebny se mi opět líbila ). Ten pokus o klasické "šokování" diváka bych pochopil, to vykrádání jiných filmů ( sice s těžkým srdcen ) snad taky, ale jednu věc pochopit nedokážu. Co se proboha stalo scénáristovi před psaním posledí dvacetiminutovky ? Vlastně ještě jedna věc mi celkem vrtá hlavou, proč se režisér z do té doby slušně hrajícího De Nira snaží zuby nechty udělat druhého Jacka Torrance ()

Kacitr

"Charlie? Pověz, pověz kde se schováváš?" Rozjíždělo se to perfektně ... ovšem s každou další minutou atmosféra filmu upadala a upadala kamsi do neznáma. Povznáším výkon mladé a nadějné Dakoty, která se předvedla na výbornou a samo sebou i starého známého Roberta. Ale jak už tady někdo psal .. tenhle námět je již ohraný a i když si na konci filmu řeknete "wow, to bylo hustý" za pár minut dodáte "ale tohle už jsem někde viděl". I přes to, u mě dobrý a hodnocení je zasloužené. ()

Movie Gourmet

Tohle jsou přesně ty role do kterých se Dakota výborně hodí. Filmu napínavost rozhodně nechybí a De Niro, všestranný herec známý především z mafiánských rolí, rolí policajtů ale i komediálních rolí, hraje výborně. Film je možná trošku rozvleklý ale na identitu Charlie(ho) si rádi počkáte až do konce, teda já jsem si počkal. Scénář se váš snaží ošálit a tradičně vám vnucuje domněnky ukazující na špatného pachatele... Film námětem blízký filmu Tajemné okno (Secret Window, 2004) s Johnnym Deppem v hlavní roli. Verdikt: 3* a 70 %. ()

aLPaC

Je to zkrátka znát. Možná, kdyby se film natočil o 10-15 let dříve, bylo by to jinak, ale v 21. století už De Niro nedokáže věrohodně zahrát vyšinutého blázna jako třeba v Mysu hrůzy nebo Taxikáři. To je jako nebe a dudy. Za to Dakota Fanning ukazuje, že z ní v dospělosti může být výborná herečka. Anna Robb mi sice přijde o něco lepší, ale myslím, že pokud si obě budou s rozmyslem vybírat role, mohou se z nich stát oscarové adeptky. ()

Geller

Film s vynikající, mrazící atmosférou, která však u mě ke konci filmu vyprchala na bod nuly. Pointa tohoto filmu opravdu není příliš novátorská - řekl bych, že je to takové Tajemné okno v novém kabátě. Dakota Fanning je opravdu vynikající až bězí mráz po zádech. Někdy bych chtěl vidět snímek kde celý film podobně jako u tohoto čekáte na rozuzlení ale to nakonec nepříde něco jako v Blair Witch. Myslím, že by to byl mnohem větší filmový zážitek. ()

Jendus

Ve výsledném hodnocení je Hra na schovávanou pouze průměrným thrillerem, ale nutno podotknout, že rozjezd byl mnohem lepší, než jen průměr. Bohužel nakonec příběh ztroskotal na "závěrečném zúčtování", to na mně působilo trochu křečovitým dojmem. Jinak ale vynikající výkon Dakoty Fanning,velká pochvala. ()

Gore

Slušný thriller s místy až mrazivou atmosférou se standardně skvěle hrajícím Robertem de Niro a absolutně výtečnou Dakotou Fanning, která by dokázala uhrát i mrtvýho králíčka. Zápletka kolem imaginárního přítele traumatizujících dětí už viděna byla mnohokrát (asi nějaká móda amerických dětí, utvářet si imaginární přátelé, vlastně teď i nejnověji španělských viz El Orfanato), a ani teď to nebylo nijak objevné, ale pointa-odhalení byla pro mě docela překvapivá, i když velmi pozornému divákovi by to možná docvaklo dřív než mě. 4* kvůli Bobbymu, hlavně Dakotě, slušné režii a kameře a celkové atmosféře. Níž to strhává jen konec, který je až moc podle hollywoodských velkých studií a atmosféra se vytrácí, ale ani tak ten konec nebyl z nejhorších, pár momentů v něm bylo zajímavých. ()

chalp

V zaujímavostiach mi chýba veta „Robert De Niro prijal rolu bez toho aby čítal scenár“, pretože inak si to vysvetliť fakt neviem.Toto by mohlo pokojne slúžiť ako učebná pomôcka pre začínajúcich scenáristov akým najzákladnejším hororovým klišé sa čo najširším oblúkom vyhnúť. ()

lili6

Sama doma a po tmě.. musim uznat, že chvílema mi bylo až ouzku. Jinak až na ten závěr, přijatelnej film. ()

dezert

Hodinu výborně budovaná atmosféra, chvílema člověku docela i škube v noze, ale to, co si jako zvrat(ek) přichystal ten scénárista, přebilo všechna očekávání. Potom to jde celý do kopru a člověk může jen kroutit hlavou, nebo se smát. Důkaz, jak může jedna blbá minuta zabít kompletně celej film. Ale: De Niro výbornej a Dakota Fanning perfektní. Režisér taky dělal, co mohl, a i mu to vycházelo, jenže pak mu scénářitista hodil klacek pod nohy, a smál se u toho. Nejspíš. Na facku. ()

Berry

Začnu od herců. Robert De Niro byl ucházející stejně jako Famke Jenssen, ale oba se ztratili v okamžiku, kdy na scénu vstoupila vynikající Dakota Fanning. Je jí sice sotva jedenáct, ale hraje jako dospělá herečka (ne-li líp)! Pokud jde o scénář, tak byl místy předvídatelný. Pokud jde o lekačky, myslela jsem, že jich bude ve filmu trochu víc, ale John Polson budoval lekačky spíše na hlasitém zavírání popelnice, než na Charliem... I kyž musím uznat, že jsem se asi dvakrát opravdu lekla a paní, která seděla vedle mě to nevydržela a kvůli strachu z kina odešla. Rozzuzlení možná bylo zajímavé, přesto jsem z něho neměla ten správný dojem, jako z například The Sixth Sense. Ale pokud nejste zrovna hororový znalec, tak se bát budete! ()

Druury

Do té doby, než vyšlo najevo, že tím strašákem je Robert mě to neuvěřitelně bavilo.. bylo tam to tajemno... chtěl jsem tam nějakého ducha... už jsem se těšil jak proti němu bude bojovat.. ale když nastal ten obrat byl jsem zklamanej.. dávám 50 ze 100.. =3* ()

rusty09

Tak 70% filmu jsem se těšil, jak to dopadne, ale od té doby co vyšel ven z domu , začalo se ukazovat, jak je to doopravdy, mě to neuvěřitelně nasralo, a všechno co sem si o tom myslel bylo k ničemu, takže opět film takřka o hovně, i když ve filmu hrálo dítě, tak prostě rozuzlení na píču, a těch posledních 30% filmu už byla jen prdel. ()

Puol

Absolútny priemer. I keď ma potešilo vidieť behať de Nira so zakrvaveným nožom, určite ho takto vidim radšej ako so zaveseným umelým prsom na dojčenie. Najzaujímavejšia postava v tomto filme je ale Dakota Fanning. Záverečná pointa ma teda moc nepotešila. ()

issoumaila

Robert De Niro mi príde ako by ho to nudilo alebo sa len prehádzal po izbe. Dakota Fanning to je už úplne o niečom inom... Je úžasná... ()

Rockerman

Je to spíš psychothriller než horror. Pár takových obratů v ději jsme už u různých filmů zažili, kdy schizofrenie hlavního hrdiny je zatajována, aby pak byla "překvapivě" odhalena v závěru filmu. Zde je to uděláno dost těžkopádně a proto hodnotím jen průměrně. Film k jednomu použití a dost. ()

caroleen

3* hlavně za úžasnou Dakotku! No, velice zajímavý snímek. Nevím ale jestli dobře zajímavý, či špatně. Ať posoudí každý sám... :) ()

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005