Whittakerovi jsou zdánlivě ideální rodina. Alespoň pro své okolí. Jsou klasickým obrazem ideálu padesátých let v Americe. Nic však nikdy není takové, jaké se zdá... Cathy je dokonalá žena v domácnosti, s perfektním životem, přesně taková, jaká by ideální žena v padesátých letech v Americe měla být. Je zdravá, má krásné děti, úspěšného manžela, sociální jistoty. Celý svět se jí však obrátí vzhůru nohama, když přistihne svého manžela s jiným mužem. Zmatená a zoufalá nachází útěchu v náruči afroamerického zahradníka Raymonda. Přes Frankovu sexuální orientaci a Cathyin vztah s Raymondem se pár snaží udržet manželství pohromadě. Oba dva to však změní jednou pro vždy. (Cinemax)

VanTom

Zlatá idylická, nevinná, homofobní, rasistická padesátá. Důsledná formální stylizace do filmů té doby (pohyby a úhly kamery, hudba, „technicolorová“ barevnost, studiová načančanost) nejenže je naprosto lahůdková, především výrazně posiluje vyznění melodramatického příběhu s tématy v této formě natolik neočekávanými až nemyslitelnými, že o to víc vyniknou a rezonují. Své samozřejmě dělají též vynikající herecké výkony, zejména Julianne Moore už musela z přetvářkového úsměvu dostávat křeče, než její vzorové manželce popraskaly všechny masky. ()

Almásy

veľmi zaujímavý námet, nie ani tak tá homosexualita, ako skôr ten obrat toho že sa v takej dobe zamiluje do černocha. úžasná julianne moore dominuje. rátalo sa mi aj to že to bolo celé štylizované ad maximum do 50tych rokov, ešte aj titulky, hehe. ale predsalen na tích 5* to nebolo, i keď záverečná scéna bola z tích pravých hollywoodskych. e ()

solskjaer

Todd Haynes mě tímto filmem pěkně dostal. Absolutně bezchybný výkon Julianne Mooreové dělá tento film tak strašně skutečným a věrohodným. Perfektní výprava , kamera a soundtrack mě úplně odrovnali. PARÁDA!!!! ()

sedm.1

Opravdu malý a nenápadný film,ve kterém se ovšem skrývá skutečně hodně emocí.Jde o zajímavé drama,které je podáno velmi citlivě a civilně.Nedočkáme se zde žádných velkých megadramatických scén a výstupů,nicméně po celý film se děje spousta těch menších,avšak o to uvěřitelnějších emocí a rozhodnutí.I herecké obsazení je trefné a snad poprvé tak nějak i koušu Julianne Morre,která mi jinak neskutečně všude jinde doslova vadí.Výraznými složkami je zde příjemná hudba,kdy mi přišlo,že prakticky nepřestala znít a barvy,které jsou skutečně výrazné a až kýčovitě krásné.Navíc je celý film prošpikován snad všemi neduhy oné doby(diskriminsce,vztah k homosexualitě,upjatost a netolerance),ovšem vše podáno nenásilně a možná až moc opatrně.Malý film,ovšem velmi uvěřitelný a příjemně plynoucí. ()

Babous

V 50. letech se točily daleko zábavnější a svižnější filmy než tohle. Roztahané, nudné a předvídatelné. ()

tempus

Julianne Moore má v osudu, hrát ve filmech odehravající se v 50. letech (Hodiny). Všichni se snaží aby to bylo autentické tak, že když jsem na to v televizi narazil v mém diváckém pravěku, tak jsem si byl jist, že je to staré 60 let. Moore a Quaid vytvářejí harmonický manželský pár, který i přes problémy chtějí být spolu a tak zrcadlo této dvojice je v Nouzovém východu, kde je DiCaprio a Winslet očividně jedno, co se s tím druhým stane a jest-li bude s ním (Tohle si z filmu pamatuju). A takových manželů ve filmech moc není. ()

darwin

Velmi příjemný film nádherně celý vystylizovaný do podoby filmů z 50. let. Všechno na co si vzpomenete je v tomto filmu v stylu 1950s. Audio-vizuální zážitek umocňuje výborná hudba Elmera Bernsteina a kouzelná kamera Edwarda Lachmana. Must see pro všechny milovníky éry 50. let. ()

Seti

Jeden z těch filmů o závažných tématech (alespoň v Americe 50. let) a nepřekonatelných rozdílech. Otevřená rasová diskriminace a potírání homosexuality představují historická společenská příkoří, jichž se Amerika nikdy nezbaví, což povede ke vzniku ještě mnoha podobných dramat. Toto se může navíc pochlubit výtečnou Julianne Moore. ()

kolemjdouc odpad!

rodinka skvěle funguje do té doby než taťka zjistí,že přes všechno s čím bojoval ,je zkrátka nabeton jinej.Kladu si otázku:proč film vlastně vznikl????????????? ()

jasiska

Pekný a pokojný film. Páčili sa mi zábery jesene v Novom Anglicku a tradične aj herectvo Julianne Moore. Film síce nepriniesol nič prevratné, ale veľmi príjemne sa naň pozeralo. ()

Rozjimatel

[2,5*]     Krikľavo vyfarbičkovaný, vyumelkovaný obraz dokonalej katalógovej americkej rodiny 50. rokov, ktorý sa rozpadne ako domček z karát, mimo iného aj vplyvom vtedajšej falošnej spoločenskej morálky. Najväčším problémom filmu je, že silne zlyháva v dramatizácii, je povrchný a naivný ako adaptácia diela Rosamunde Pilcher (podobnosť je aj v tej obrazovej štylizácii). Keď k tomu prirátam aj tú násilnú trendovosť (je tu jeden homo vzťah a jeden čierno-biely vzťah), neostáva už veľa toho, čo by stálo za pochvalu. Nad vodou to držia len výborní herci (hlavne Julianne Moore a Dennis Quaid) a potom krásna hudba Elmera Bernsteina, čo je snáď jediné veľké plus celého filmu. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

fredisek

Po šílené zkušenosti se Safe, jsem od Todda Haynese moc neočekával. O to víc jsem byl překvapen, jak dobrý Far from Heaven je. Byť chvílemi působí jako agitka nějaké neziskovky a hlavní hrdinka až moc okatě dává najevo, že ona rasistka není, příběh je natolik silný a přitom komorní, že překřičí volání politické korektnosti. Skvělá hudba v kombinaci s rafinovaným barevným pojetím snímku (všimněte si toho spojení modré a zelené s jasně oranžovou) dělá z filmu opravdové výtvarné dílo. Nevím, jestli za to vděčí film režisérovi nebo třeba architektovi, ale před dotyčným smekám klobouk. ()

RomanHyde

Daleko do nebe, aneb sex bez orgasmu, nebo spíše předehra bez sexu? Nevím jak lépe charakterizovat toto 103 minutové "prázdno", které je hezky natočeno, myslím tím vizuální stránku, ale obsahově mi to poněkud uniklo? Zdejší vysoké hodnocení mi příjde neúměrné opravdových kvalitám. Vždyť podobných snímků na téma :"ach Bože, můj muž je na chlapy?" a aby toho nebylo málo, ještě dokořeněno rasovou problematikou, byly natočeny desítky.. Nevím kdo, ale on patrně vše chtěl uhrát na Julianne Moore a tak ji to všechno naložil na bedra.. Ona je ovšem slaboučká žena a tak celý tenhle "nafouknutý" snímek neutáhne.. Po půlhodince se člověk začiná koukat po hodinkách a na plátně se odehrává nesčetněkrát viděná zápletka, a zde ke všemu natočena jaksi "bez koulí". A jsme zase u toho sexu.. No popravdě. Opravdu zbytečný film, který by bylo za trest vidět podruhé. Jediné bodíky za herecký výkon hlavní představitelky a vizualní ztvárnění. ()

ipapuchalk

Dva dny po shlédnutí křečovitého a rádoby artistního Kultu hákového kříže jsem viděl film s podobným tématem, ale mnohem věrohodněji zobrazeným a to i přes tradičně haynesovsky pastelové barvy a melodramatický rámec. ()

Strangeb

Proč skoro každý film, kde hraje nějaká známější hvězda nebo to režíruje slavnější režisér a řeší se zde téma diskriminace, musí být hned obklopen nominacemi na Oscara. Však tento rok tomu není jinak, ale Twelve Years a Slave jsem neviděl, takže nemůžu hodnotit, ale nominace na Oscara za scénář u tohoto počinu mi přišla přehnaná. Ano, film je perfektně barevně laděn, dobové kostýmy jsou super a Julianne Moore je zde opravdu nádherná a nominaci na Oscara si zasloužila, ale scénář opravdu ne. Nebo tomu asi nerozumím, ale přišlo mi, že se celý film nic nedělo, nic se nevyřešilo a celé to nějak vyšumělo do prázdna. S hodnocením bych možná šel výš, ale až moc jsem se celou dobu těšil na konec, takže tomu už ani hudba, ani herecké výkony, ani výprava nepomohly. ()

barteca

Tři jentaktak - asi mi vadila právě ta barevná kašírovaná dokonalost, je to jak přeplácaný koláč, dají se najít i rozinky !! za pozornost stojí scény rodičů a dětí - fakt to bylo jen před 60 léty ? a tahle země ostatní poučuje o lidských právech !? ()

edie sedgwic

Toto bol asi jediny film, v ktorom mi Julianne Moore prekazala. Zahrala sa na zufalu manzelku Kathy, ktora je podla mna viac ako iritujuca. Film je sice pekny, ale akosi mu ten sniezik a cervene listy na jesen nedokazem zhltnut. Film takisto nejde ktovieako do hlbky a zanecha vo vas otazku: no a? Pre mna velke sklamanie. ()